Onur UYGUN, Kıskaç'ı inceledi.
24 May 02:48 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 9/10 puan

2.Abdülhamide yapılan suikasti ayrıntıları ile anlatan bir eser. Kitapta daha çok suikast girişiminde bulunanların yaptıkları planlara ağırlıklı olarak yer verilmiş. Yıldız istihbarat teşkilatındaki hafiyelerinde bu girişime karşı yaptıkları da kitapta akıcı bir uslüpla anlatılmış. 2. Abdülhamid Han’ın dönemini anlatan bir kitaptan ziyade belirli bir olay indirgenmiş olması o dönemi merak edenler için kısıtlı bir kaynak olarak gösterebileceğini söyleyebilirim. Böyle olmasına rağmen o dönemde dönen oyunları bir nebzede olsa açıklayan bir eser. Pek çok kişi ismi olmasına rağmen bölümler arası kopukluk oluşmamış ve bu durum kitabı sürükleyici hale getirmiş. İyi okumalar

Erdi Can, bir alıntı ekledi.
20 May 03:54 · Kitabı okudu · Puan vermedi

1925 İstihbarat Raporunda Türkiye
25 Şubat 1925’te Hıyanet-i Vataniye Kanununa, ‘dinin politikaya alet edilemeyeceği ve bu suçun da vatan hainliği sayılacağı’na ilişkin bir madde eklendi ve TBMM’den geçti.

İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1925-1926, Ali Satan (Sayfa 24)İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1925-1926, Ali Satan (Sayfa 24)
Erdi Can, bir alıntı ekledi.
20 May 03:47 · Kitabı okudu · Puan vermedi

1926 Yılına ait İstihbarat Raporu
Türkler gibi sakin bir halkta memnuniyetsizlik yıllar boyu parlamaksızın sürebilir. Görünen o ki, Hükümet’in Yunan ve Ermeni meselelerini çözdüğü biçimde çözmeye niyetlendiği Kürt meselesi dışında herhangi bir ciddi gelişme beklenmemektedir. yaklaşmakta olan Kürt’lerin işini bitirme teşebbüsü ağır bir görev olabilir ve bir ayaklanmayla sonuçlanabilir; ancak bunun gerçekleşmesi için ordunun ve sadakatinin çökmesi gerekiyor.

İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1925-1926, Ali Satan (Sayfa 85)İngiliz Yıllık Raporlarında Türkiye 1925-1926, Ali Satan (Sayfa 85)
Burcu Erguvan, Yemezler Güzelim'i inceledi.
19 May 16:45 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bilişim İstihbarat Servisi Zack ve Mila'nın hikayesini gururla sunar...
Zack ve Mila, Kuzey ve Masal'ın düğününde bir çarpışma sonuncunda tanışırlar. Ve ilk karşılamaları biraz sinirli geçse de aslında ikisi birbirinden etkilenmiştir. Düğünden sonra Mila okumak için New York'a gitmiştir. Ama bilemezdi yollarının Zack ile kesişeceğini. Biri devetabanı derken, diğeri ise bücürük diyecekti. Ama aşk ne olacaktı? İşte onu zaman gösterecekti.
Çok keyifli ve sürükleyici bir kitaptı. Sırada 'Mert ve Azra'nın' hikayesi var onu da sabırsızlıkla bekliyorum.
Okuyacak arkadaşlar varsa asla pişman olmayacakları ve yüzünüzde gülümsenin eksik olmayacağı bir kitap olacak...

Yeni bir kitap yorumu ile buluşuncaya kadar sağlıkla kalın :)

Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
18 May 21:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Rockefeller ' lardan NEMALANANLAR ..
Kimdi bu Kissinger? Alman Yahudisi'ydi. Nazilerden kaçıp ABD'ye sığınmıştı.İkinci Dünya Savaşı'nda Amerikan Ordusu'nda istihbaratçı olarak görev yaptı.Savaş sonrası askeri istihbarat okullarında ders verdi. 1956 yılında "Rockefeller Brothers Fund" kurumunda çalışmaya başladı. Kurumunun önemli isimlerinden Nancy Maginnes ile evlenerek bağlantılarını kuvvetlendirdi. ABD'nin "efsanevi" Dışişleri Bakanı oldu. Beyaz Saray yıllarını anlattığı kitabında, ROCKEFELLER ailesine ne kadar müteşekkir olduğunu yazdı.

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 19 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 19 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))
Burcu, Armageddon Şeytanın İntikamı'ı inceledi.
18 May 09:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · Puan vermedi

Katar, Çin, İran, Fransa, Irak ve Türkiye… Bu ülkeler her gün farklı bir şehirde işlenmiş tüyler ürperten cinayetler yaşanırken yedi gün üst üste gerçekleşen ve katillere dair en ufak bir ipucu dahi bulunmayan bu cinayetler herkeste bir korku yaratmıştır. Turkiye'de Mardin'de işlenen cinayetin ardındansa cok onemli bir ipucu ele geçirilir. Bunu üzerine Mardin Emniyet Müdürlüğü ve MIT'in Metafizik istihbarat uzmani Yasin ile işbirliği halinde çalışmaya baslar. Cahit komiser, Tarik ve Seyfullah la birlikte cinayetleri araştırırken Mit'den Yasin'in ilettiği bilgiler doğrultusunda da çalışmalarını genişletirler. Ogrendikleri ile Mardin’in Nusaybin İlçesi Girnavaz Köyün’daki akıl almaz sir perdesini aralamis olurlar... Kutsal metinlerde geçen ve kıyamete yakın bir zamanda tüm dünyada yaşanacağı öne sürülen Armageddon savaşını konu alan Armageddon ‘Şeytan’ın İntikamı’ ni korku gerilim ve polisiye severlere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Kitap oyle bir yerde bitiyorki ikinci hemen çıksın da okuyalım diye merak icinde beklerken buluyorsunuz kendinizi.

Rümeysa Nil Korkmaz, Kırmızı Piyano'yu inceledi.
17 May 17:52 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitabı sınav haftam da başlamıştım başlamamam gerektiğini biliyordum ama başlamıştım kitabı bitirdiğimde Kafesin biraz aşağısında aşağısında kalsa da Gölün Dibindeki Evden bir tık yüksek bir kitaptı Malerman yine çok akıcı bir dille yazmış bu kitabı biraz konusuna değinecek olursam eğer konusu bir Müzik grubunun askeri istihbarat tarafından (yanlış hatırlamıyorsam) çölde bir sesin kaynağını aramaları ile çağrılması sonucunda yaşanan olaylar Bence konu ilginç de kitap güzeldi Malerman'ın hangi kitabıyla başlasam diye düşünüyorsanız Bence kırmızı piyano ile başlamalısınız Çünkü Kafes ile başlayınca beklentileriniz yüksek oluyor ve hayal kırıklığına uğruyorsunuz

Alanının en iyisi. Türklerin en güçlü istihbarat teşkilatını amaçları ve faaliyetleri ile irdeleyen ve gözler önüne seren harika bir çalışma. İkinci cildi de yakında raflarda

Ayşenur Kartal, bir alıntı ekledi.
15 May 23:09

"Ortak emperyalist politikalar, dünyanın her yerinde olduğu gibi Ortadoğu'da da İngiltere tarafından planlanır, ABD tarafından askeri operasyonlar yapılır, istihbarat çalışmalarını İngiltere yapar, kültürel faaliyetleri Fransa yürütür. Amaca ulaşmak için çeşitli dolapların çevrilmesi ve ortalığın karışması gerekir. Bunu tezhaglayan da Almanya'dır. "

İngiliz Derin Devleti Gizli Teşkilat, Kürşad Berkkan (Sayfa 56 - Eftalya Kitap (Ahmet Cem Ersever))İngiliz Derin Devleti Gizli Teşkilat, Kürşad Berkkan (Sayfa 56 - Eftalya Kitap (Ahmet Cem Ersever))
Serhat'ın Kitaplığı, Abum Rabum'u inceledi.
15 May 17:32 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 10/10 puan

Alıntılar:
#29453015 #29453065 #29453170 #29453252 #29480889 #29481061 #29481311 #29481376 #29481568 #29573658 #29573738 #29573809 #29576437 #29576528 #29576603 #29662067 #29662189 #29662378 #29662623 #29662784

"Temiz kalplilik, doğruluk, sabır, dilini korumak, hoşgörü, merhamet, pak zihin ve haddi aşmamak." #29453252

Bu iyi davranışlar,Hz.İbrahim'in kaideleri olarak ifade ediliyor.Tek Allah'a inanan insanın, kendisinde bulundurması gerekenler.

Tek ve benzeri olmayan, bir Allah'ı kabul eden semavi dinlere mensup kaç insan bu iyi ve güzel özellikleri barındırıyor ki kendinde!? Kaç insan bu özelliklere sahip olmak için çabalıyor?Kaç insan bunu dert ediyor?

Artık bu özellikler, sadece semavi dinlere mensup insanlarda olması gerekenler değil, tüm insanlarda olması gerekenler. Tek Allah'a ya da çok allaha inanan,inanan ya da inanmayan...Bu özellikler 'İyi İnsan' ifadesini taşımak için gerekenler. Zamanla inanıyor mu,inanmıyor mu,neye inanıyor gibi soruları geçip iyi biri mi diye sormaya başladık. Çünkü,örneğin; Müslümanım diye geçinip,yalan söyleyen,dolandıran,zulmeden,içki içen, öldüren,tecavüz eden...o kadar çok insan var ki. Artık inancının ne olduğunu değil de, iyi biri mi olduğunu merak ediyoruz.

Ve garip olan şudur ki; asırlar evvel tarihinde işkence, zulüm,soykırım, yalan... olan ırklar, uluslar şu zamanda da buna devam ediyor. Ülkeler insanlardan meydana gelir. İnsanları iyi olan ülkeler de iyidir. O ülkenin her vatandaşı için denemez bu tabi ki ancak istisnalar kaideyi bozmaz. Ülkeyi yöneten devlettir.Devleti oluşturan millettir.Eğer devletin ölüme,zulme,yalana... dayalı politikalarına ses çıkarmayan,karşı koymayan bir millet varsa, onların iyi bir millet olduğu söylenemez.İnansınlar ya da inanmasınlar.

Bu ülkelere verilebilecek en iyi örnek, günümüzde de kendini gösteren İsrail,İngiltere ve İngiliz soyundan gelen Amerika'dır.

İskender Pala bu kitabında ustalığını bu konu üzerinde kullanmış.Türkiye,Amerika,İsrail devletleri arasında İslamiyet, Hristiyanlık, Yahudilik inançları ortasında MİT,CIA,MOSSAD istihbarat kurumlarının birbirleriyle olan çekişmelerinin içinde, Hz.İbrahim'in ve onun hanifliğinin temel alındığı bir konu.

Yalanlar,oyunlar, zulümler,ölümler...İnsanlık maddi hazineyi ararken, manevi hazinesini harcamış.Koruması gerekirken...

"İnsanoğlu hasetle, hırsla, açgözlülükle bakmayı terkedip sevgiyle bakmayı öğrenmedikçe sancılanmaya devam edecektir. Sancıyı tedavinin yolu da yine sevgiyi aramak, yaşamak, uygulamakla mümkündür... İnsan, sevginin çiçeğiyle açarsa toprak olup onu başında taşıyacaklar çok bulunur." #29662378

Kesinlikle okumanız gerekir.İyi okumalar...