Gamze Sel, Küller'i inceledi.
09 Şub 19:52 · Kitabı okudu · 9/10 puan

son sayfasındaki ters köşesi sağolsun beş puanı aldı.
bu kadar iyi çıkabileceğini itiraf etmeliyim, beklemiyordum..
kesinlikle gözden kaçmış çok başarılı bir seriye adım attığımı hissediyorum.
ve bazı yönlerden okurken 5. dalga ile ortak paydaya oturttum.
gerçi konusu dünyanın sonu olan birçok kitapta aynıdır sanırım.
ancak Küller kitabı daha önce basılmış o nedenle hafif esinlenmeyi yapan kitap 5.dalga kuvvetle muhtemel :

NihalÇetinoğlu, bir alıntı ekledi.
 09 Şub 02:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

HEYKEL MESELESİ
22 ocak 1923 tarihinde Bursa Şark Sinemasın'nda halka hitaben bir konuşma yapan Atatürk: "Memleketimizin her köşesi,atalarımızın ve bundan sonra yetişecek evlatlarımızın hatıralarını güzel heykellerle,dünyaya ilan edecektir.Bu işe, çoktan başlanmıştır.Mesela Sivas'tan Erzurum'a giderken,yol üzerinde,çok güzel bir heykele rastlarsınız.Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki bilimin gerekliliklerini yapmaz,bu durumda itiraf edelim ki,o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.Halbuki bizim milletimiz;ilerlemeye layıktır."demiştir.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 169 - ilgikültürsanat,Atatürk)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 169 - ilgikültürsanat,Atatürk)
Bay_X, bir alıntı ekledi.
24 Nis 2017 · Kitabı okudu

11 Eylül'de dünya tarihindeki en ciddi kırılmalardan biri yaşandı. El Kaide, ABD'nin siyasi, askeri ve ekonomik hedeflerini vurmuştu. Saldırıyla ilgili komisyonlar kuruldu, dünya ölçeğinde olağanüstü hal ilan edildi, binlerce insan gözaltına alındı.
Sonuç: Bir terör saldırısı. ..
60, 70 ve 80'lerde Avrupa'daki bombalama olaylarından sorumlu tutulan Gladio örgütünün varlığını ifşa ederek yapılanma içindeki rolünü de itiraf eden eski Cumhurbaşkanı, Corriere della Sera gazetesine, "Ön safta İtalyan merkez solu olmak üzere, Amerika ve Avrupa'nın bütün demokratik unsurları gayet iyi biliyor ki, bu feci saldırılar (11Eylül saldırıları) CIA ve MOSSAD tarafından, Arap dünyasını suçlamak ve Batılı güçleri Irak ve Afganistan'a müdahaleye tahrik etmek için planlanıp gerçekleştirildi” dedi. Ona göre dünyanın bütün istihbarat teşkilatları bu gerçeği biliyor. İki ülke işgal edildi, yerkürenin hemen her köşesi büyük bir hesaplaşmanın cephesi oldu, yüz binlerce insan öldürüldü, insanlık suçlarının hepsi denendi, örtülü operasyonlar normalleşti, Batı'nın "çok kültürlülük” projesi çöktü, gizli cezaevleri ve insan ticareti deşifre edildi, enerji merkezli korkunç bir rekabet başladı, El Kaide etiketli büyük saldırılar gerçekleşti ve bunların hepsi bir şekilde devam ediyor.

Derin Devlet, Kolektif (Sayfa 108 - Profil yayıncılık)Derin Devlet, Kolektif (Sayfa 108 - Profil yayıncılık)