• Kitabımız, savaş sonrasında insanlığın büyük bir kısmı yok olmuş ve geri kalan az sayıda insan ile sayıyı arttırmayı amaçlayan bir uygulama sürdürülmekte. Kalan küçük toprak parçasının yönetimini Lattimerlar kazanır. Kaybeden taraf ise Westfalllar olmuştur. Bu iki topluluk arasındaki gerginliği azaltmak ve aynı zamanda azalan nüfusu arttırmak için 16 yaşına gelen her genç karşı taraftaki kendine uyan kişiyle evleniyorlar. Bu sisteme karşı çıkanlar çitin öteki tarafına bırakılıyor yani idamdan farksız bir durum. İnsanların büyük bir kısmı kabullenmiş olsa da Kurucunun Kızı Ivy Westfall bu uygulamayı ve bu uygulama ile birlikte gelen her şeye karşı. Bu yüzden de Başkanın oğlu Bishop'u evlendikten sonra öldürmesi onun için ilk bakışta çok da zor olmayacaktır.
  Ivy aslında kardeşinin yerine zorunlu geçen bir piyon ve Bishop'u öldürme işi Ivy'e kalmıştır.

  Kitabın kapağını çok sevdim ve Ivy'nin 16 yaşından çok daha büyük ve derin duygulara sahip olmasını beğendim. Kitapta çok olayların olmaması insanı sıkabilir diye düşünüyorsunuz ama okudukça bir sonraki bölümü merak edip durmadan bir solukta bitirmek için bir çırpıda okuyuveriyorsunuz. Genel itibarıyla kitap oldukça akıcıydı.
 • Kitap Nükleer savaş sonrası küçük bir ulus kuran Westfall, lakin yönetimi ele alan Lattimer'lar arasında olan çekişme. Westfall'lar kurduğu ulusun yönetimini istiyor, bir intikam için mücadele ediyolar ve kurban olarak 16 yaşında olan kızı Ivy'i seçiyorlar. Daha doğrusu barış sağlamak gayesi gütmeden Lattimer'ların oğlu ile evlendiriyorlar. Çünkü 16 yaşına gelen kızlar direkt olarak evlendiriyorlar.

  Bu kitap ikiye ayrılmış.. Sevenler ve nefret edenler.. Yabancının bastığı kapak muhteşem olmuş.
  Distopik konusuna göre distopya geri planda, anlatılan kurgusu Bishop'a karşı kendini tutan Ivy. İçini intikam körüklemiş bir kızın bu kadar kolay aşık olması aşırı garipti. Ivy'nin babası ve gıcık ablası ile yırtınması saçmaydı. Kitabı sevmediğimden değil sadece bir distopya konusuna göre aşırı aşırı sade ve kolaydı. Karakterin güçlü durmaya çalışıp kendini batırması vs. Kitap tamamen bir aşk ile çevrilmişti. Çitin arkasında dönen dünya mantığını Uyumsuz () kitabına benzettim.
  Kitap çerezlik gibi bir konuya sahip, Reading Slump'tan çıkmak için bir alternatif olabilir.
 • ~ BEN IVY WESTFALL. KURUCUNUN KIZI. ~
  » İsmim Ivy Westfall. Ben Devrimin Kızı'yım. «

  Vay be! Güzel bir seri daha bitti. ღ

  ↪ Çok güzeldi. Her şey yerli yerindeydi ne uzatılmış ne de aceleye getirilmişti olaylar çok iyi ilerledi beni sürükleyip alıp götürdü ∩﹏∩ ▫Olaylar bir flim şeridi gibi gözümde canlandı diyebilirim.

  ↪ Bu seriyi her şeyiyle seviyorum. İyi ki okudum. Bambaşka bir hayatın misafiriydim. Onlarla o gücü hissettim. Mükemmeldi
  ▫ Karakterlerinde de bende özel bi yeri var. Bishop, Ivy, Ash, Caleb, Victoria.

  ↪ Güven, dostluk, ihanet, sevgi, aile, sadakat gibi kavramları olayların içinde iyi harmanlanmiş ve aktarılmıştı. Bir kere daha anlam kattı bana
  ▫Cidden onca yaşananlara değecek bir sonla noktalanmıştı. Anlamlıydı

  ▶ Seriyi çokça tavsiye ederimm. Dolu dolu bir distopik dünya arayanlar hüsrana uğramış biraz ama yinede sevilir de okunur da ∩▂∩

  İyi Okumalar!

  ⇒ Küçük bi tavsiye: İlk kitapla arasında uzun bi zaman dilimi oluşmadan sıcak sıcağına okunmalı.
 • "... Bazı insanlar... bazı insanlar değişmez. Değişmeleri gerektiğinde bile."
  Amy Engel
  Sayfa 200 - Yabancı Yayınları
 • Nükleer savaş sonrası ABD yok edilmiş, geriye sadece küçük bir grup kalmıştır. Bu grup, kalan topluluğu kimin yöneteceğine kendi aralarında savaşarak karar vermiştir. Sonuçta Westfall'lar kaybetmiştir. Aradan geçen zaman sonrasında kontrolü ve ırkın devamını sağlamak için 16 yaşına geldiklerinde kaybeden tarafın kızları kazananların erkekleriyle evlendirilmektedir. Ivy Westfall 16 yaşına geldiğinde babası tarafından başkanın oğlu Bishop'u öldürmekle görevlendirilmiştir. Tüm hayatı da bu görev üzerine kuruludur. Ivy bunu başarabilecek midir ? Devamı : https://birkitaphirsizi.blogspot.com.tr/...el-kitap-yorumu.html
 • Öncelikle kitap mükemmeldi !

  Konusuna az değinirsek ; Westfall ve Lattimer aileleri arasında çıkan savaşı Lattimer 'lar kazanmış ve Başkanın Oğlu Bishop ve Kurucunun Kızı Ivy evlendirilmiş . Ailesinin gücünü geri kazanmak isteyen Ivy , Bishop 'ı öldürmek zorunda ama zamanla ona karşı olan hisleri değişiyor ve onu öldürmek istemiyor .

  Şöyle bir durum var ki kitapta ki çoğu karakter çok gıcıktı o yüzden neredeyse hiç bir karakteri sevemedim ve neden böyle olduğunu anlamadım . Başlarda Ivy 'nin tavırlarına çok gıcık oldum ama sonralarında cesaretiyle kendini kanıtlayınca ısındım .

  Amy 'nin anlatımı gerçekten çok akıcıydı ve kitap 2 günde bitti . Ben şak diye kitap okuyanlardan değilim ve benim için iyi bir sonuç oldu . Okumanızı tavsiye ederim çünkü ben çok sevdim ama kitap çok kısaydı gerçekten . Konusu da özgün olduğu için kendine çekti beni ama yer yer bunaltmadı değil . Bu yaptığım en uzun yorum. Devrimin Kızı 'na başlamak için sabırsızlanıyorum.

  -------------- SPOİLER UYARISI -------------------

  Sonunda gözlerim çok doldu . Ivy bunu hak etmedi bence . Sonu şok etkisi yarattı bence , Ivy çitlerin dışına atıldı ve gerçekten sonu benim için hüsran oldu keşke 2 . kitapla birlikte alsaydım şu an meraktan kıvranıyorum.

  10 /10