Beyza, Kurucunun Kızı'ı inceledi.
01 Şub 20:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap Nükleer savaş sonrası küçük bir ulus kuran Westfall, lakin yönetimi ele alan Lattimer'lar arasında olan çekişme. Westfall'lar kurduğu ulusun yönetimini istiyor, bir intikam için mücadele ediyolar ve kurban olarak 16 yaşında olan kızı Ivy'i seçiyorlar. Daha doğrusu barış sağlamak gayesi gütmeden Lattimer'ların oğlu ile evlendiriyorlar. Çünkü 16 yaşına gelen kızlar direkt olarak evlendiriyorlar.

Bu kitap ikiye ayrılmış.. Sevenler ve nefret edenler.. Yabancının bastığı kapak muhteşem olmuş.
Distopik konusuna göre distopya geri planda, anlatılan kurgusu Bishop'a karşı kendini tutan Ivy. İçini intikam körüklemiş bir kızın bu kadar kolay aşık olması aşırı garipti. Ivy'nin babası ve gıcık ablası ile yırtınması saçmaydı. Kitabı sevmediğimden değil sadece bir distopya konusuna göre aşırı aşırı sade ve kolaydı. Karakterin güçlü durmaya çalışıp kendini batırması vs. Kitap tamamen bir aşk ile çevrilmişti. Çitin arkasında dönen dünya mantığını Uyumsuz () kitabına benzettim.
Kitap çerezlik gibi bir konuya sahip, Reading Slump'tan çıkmak için bir alternatif olabilir.

Yasemin, Devrimin Kızı'ı inceledi.
 01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

~ BEN IVY WESTFALL. KURUCUNUN KIZI. ~
» İsmim Ivy Westfall. Ben Devrimin Kızı'yım. «

Vay be! Güzel bir seri daha bitti. ღ

↪ Çok güzeldi. Her şey yerli yerindeydi ne uzatılmış ne de aceleye getirilmişti olaylar çok iyi ilerledi beni sürükleyip alıp götürdü ∩﹏∩ ▫Olaylar bir flim şeridi gibi gözümde canlandı diyebilirim.

↪ Bu seriyi her şeyiyle seviyorum. İyi ki okudum. Bambaşka bir hayatın misafiriydim. Onlarla o gücü hissettim. Mükemmeldi
▫ Karakterlerinde de bende özel bi yeri var. Bishop, Ivy, Ash, Caleb, Victoria.

↪ Güven, dostluk, ihanet, sevgi, aile, sadakat gibi kavramları olayların içinde iyi harmanlanmiş ve aktarılmıştı. Bir kere daha anlam kattı bana
▫Cidden onca yaşananlara değecek bir sonla noktalanmıştı. Anlamlıydı

▶ Seriyi çokça tavsiye ederimm. Dolu dolu bir distopik dünya arayanlar hüsrana uğramış biraz ama yinede sevilir de okunur da ∩▂∩

İyi Okumalar!

⇒ Küçük bi tavsiye: İlk kitapla arasında uzun bi zaman dilimi oluşmadan sıcak sıcağına okunmalı.

Defne Ceyy, bir alıntı ekledi.
05 Haz 2017

Ivy Westfall
"... Bazı insanlar... bazı insanlar değişmez. Değişmeleri gerektiğinde bile."

Devrimin Kızı, Amy Engel (Sayfa 200 - Yabancı Yayınları)Devrimin Kızı, Amy Engel (Sayfa 200 - Yabancı Yayınları)
Defne Ceyy, bir alıntı ekledi.
01 Haz 2017

Ivy Westfall
Kız, "Acı konusunda iyi misindir?" diye sordu.
Buna şaşırarak boğuk ufak bir kahkaha attım. "Her an daha da iyi oluyorum," dedim.

Devrimin Kızı, Amy Engel (Sayfa 41 - Yabancı Yayınları)Devrimin Kızı, Amy Engel (Sayfa 41 - Yabancı Yayınları)
Nazlıhan, Kurucunun Kızı'ı inceledi.
22 Şub 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Nükleer savaş sonrası ABD yok edilmiş, geriye sadece küçük bir grup kalmıştır. Bu grup, kalan topluluğu kimin yöneteceğine kendi aralarında savaşarak karar vermiştir. Sonuçta Westfall'lar kaybetmiştir. Aradan geçen zaman sonrasında kontrolü ve ırkın devamını sağlamak için 16 yaşına geldiklerinde kaybeden tarafın kızları kazananların erkekleriyle evlendirilmektedir. Ivy Westfall 16 yaşına geldiğinde babası tarafından başkanın oğlu Bishop'u öldürmekle görevlendirilmiştir. Tüm hayatı da bu görev üzerine kuruludur. Ivy bunu başarabilecek midir ? Devamı : https://birkitaphirsizi.blogspot.com.tr/...el-kitap-yorumu.html

Yeşim Gökyıldız, Kurucunun Kızı'ı inceledi.
 20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle kitap mükemmeldi !

Konusuna az değinirsek ; Westfall ve Lattimer aileleri arasında çıkan savaşı Lattimer 'lar kazanmış ve Başkanın Oğlu Bishop ve Kurucunun Kızı Ivy evlendirilmiş . Ailesinin gücünü geri kazanmak isteyen Ivy , Bishop 'ı öldürmek zorunda ama zamanla ona karşı olan hisleri değişiyor ve onu öldürmek istemiyor .

Şöyle bir durum var ki kitapta ki çoğu karakter çok gıcıktı o yüzden neredeyse hiç bir karakteri sevemedim ve neden böyle olduğunu anlamadım . Başlarda Ivy 'nin tavırlarına çok gıcık oldum ama sonralarında cesaretiyle kendini kanıtlayınca ısındım .

Amy 'nin anlatımı gerçekten çok akıcıydı ve kitap 2 günde bitti . Ben şak diye kitap okuyanlardan değilim ve benim için iyi bir sonuç oldu . Okumanızı tavsiye ederim çünkü ben çok sevdim ama kitap çok kısaydı gerçekten . Konusu da özgün olduğu için kendine çekti beni ama yer yer bunaltmadı değil . Bu yaptığım en uzun yorum. Devrimin Kızı 'na başlamak için sabırsızlanıyorum.

-------------- SPOİLER UYARISI -------------------

Sonunda gözlerim çok doldu . Ivy bunu hak etmedi bence . Sonu şok etkisi yarattı bence , Ivy çitlerin dışına atıldı ve gerçekten sonu benim için hüsran oldu keşke 2 . kitapla birlikte alsaydım şu an meraktan kıvranıyorum.

10 /10

Hazal, Devrimin Kızı'ı inceledi.
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 8/10 puan

Şimdi okuduysanız biliyorsunuz ki, Ivy ilk kitabın sonunda Bishop için büyük bir fedakarlık yapıyor ve topluluktan dışlanmak suretiyle cezalandırılıyor. Tamam diyorsunuz bu kız gitti, hayatta yapamaz tek başına. -en azından ben öyle düşündüm- Peki daha sonra ne yapıyor bu kız? Nasıl hayatta kalıyor?

Şöyle; İkinci kitap hiç kesintiye uğramadan, kaldığı yerden devam ediyor ve Ivy, -tabii ki- daha kitabın başlarında bir çakal tarafından saldırıya uğruyor ve sonra Westfall'dan dışarı atılan Mark(hatırlayamadım) tarafından NEREDEYSE öldürüyor. Ivy Mark'ı yaralayıp kaçmayı başarıyor ancak her şey yeni başlıyor onun için tabii ki. Kırgın, üzgün ve yaralı olarak tek başına ilerlemeye çalışıyor ve sonunda küçük bir kasabaya varıp tam umutlandığı anda terk edilmiş bir yerde, tek başına olduğunu fark ediyor. Ivy tam pes etmiş ve ölmek üzereyken Caleb ve Ash adında iki genç tarafından kurtarılıyor ve dışarıda kalan insanlardan oluşan bir kampa götürülüyor. İyileşiyor, avlanmayı öğreniyor, daha sert birine dönüşüyor ancak onun için hala bir şeyler eksik. Bishop!

Vee tabii ki daha sonrasında Bishop...

Tamam tamam, daha fazla spoiler yok. Size de bir şeyler bıraktım :)

Yani sonuç olarak: Seri aslında tam olarak distopya sayılmaz. Daha dar bir çevrede oluşturulmuş ve temelinde "iki düşman aile arasında ki çatışma" vardı. İkinci kitabı bitirince neden böyle olduğunu daha iyi anlayacaksınız. Yani aslında yazar alışılmış distopya tanımını kırmaya mı çalışmış yoksa bu eksiklikler acemiliğinden mi kaynaklanıyordu bilemiyorum ama her şeye rağmen kısa, akıcı ve çıtır çerez kıvamında bir seriydi. Başlar başlamaz bitireceksiniz emin olun.

İnci Hamburacı, Kurucunun Kızı'ı inceledi.
11 Oca 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

AMY ENGEL~KURUCUNUN KIZI
Ah Amy Engel.. Bitirdin beni. Ivy Westfall, namı diğer Kurucunun Kızı.. Asi, güzel, insanlığa karşı kendini borçlu hisseden, babasının ve ablasının görevlendirilmeleriyle yüklenmiş, annesi hakkında kandırılmış, doldurulmuş ve en önemlisi Lattimer'ların düşmanı! Lattirmerlar mı kim? Bishop Lattimer.. Namı diğer Başkanın oğlu. Başkan olmaya hazırlanan ancak bir ülkenin geleceğini ellerine almak istemeyen, daha ziyade okyanusa tuzlu suya ulaşmayı hayal eden, yakışıklı, sakin Bishop.. Diğer bir hayali ise Ivy 'di. Ancak Ivy bunu çok geç görmüş ve kendi elleriyle bu hayali yok etmeye hazırlanıyordu.. Şimdi ben ne mi yapmak istiyorum ? Ivy'nin kafasına vura vura o sırık boyuyla onu yerin altına gönderip Bishop ile evlenip mutlu mesut olmak istiyorum. Çünkü bu çocuk onu hak ediyor seni mankafa ! O içten pazarlıklı sinsi ablana ve ne idüğü belirsiz babana fırsat tanıdığın için teşekkürler ! Sayende kitabın son sayfasında kendimi hayır hayır böyle bitmemeli derken buldum.

Serdar Poirot, Kurucunun Kızı'ı inceledi.
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Oldukça güzel bir roman. 2025 yılında dünya yaşanılmaz bir hale gelmiştir. Ve Westfall'da Kurucu Westfall'ın torunu Ivy ile şimdiki başkan Lattimer'in oğlu Bishop zorla evlendirilecektir. Ivy'nin bu evlilikteki amacı Bishop ve babasını öldürmektir. Gerekli motivasyonu babası ve ablası Callie sağlamaktadır. Ancak evlendikten sonra Bishop ile beraber yaşarken onun düşündüğü gibi biri olmadığını fark etmeye başlar. Kafası karışmıştır ancak Bishop'un babasının kendi annesini öldürmesinden dolayı hala motivasyonu vardır. O ikisi öldükten sonra şehrin başına kendi babası geçecektir ve suç işleyen insanları Lattimer'ler gibi şehrim çitinin dışına gönderip ölüme terk etmeyecektir. Ancak bazı şeyleri öğrenir ve Bishop'a aşık olur. Bir yanda babası ve ablası bir yanda Bishop vardır ve bu ikilemden kurtulmanın tek bir yolu vardır. Ivy de bunu yapacaktır. Soluksuz okunan bir roman.

Gülzar Ardal, bir alıntı ekledi.
 17 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ben Ivy Westfall. Artık sistemin kurbanı değilim. Görevim artık eskisinden daha zor. İnandığım şeyler uğruna, her şeyimi kaybetme pahasına savaşacağım.

Devrimin Kızı, Amy Engel (Yabancı Yayınları)Devrimin Kızı, Amy Engel (Yabancı Yayınları)