• Jack daniels, johnie walker bunlar popüler kültürün içeçekleri olabilir ama içecekseniz size naçizane tavsiyem içeceklerin atası adeta babası kaçak çay’ı tavsiye ederim.
 • Nasıl istersen öyle olsun dedim ama, ben vicdanın var sanıyordum.
 • Dünya kadınlar olmadan sıradan* bir yer olurdu.
  Kadın şiir.
  Kadın aşk.
  Kadın hayat.
  Lanet olsun, aşağılık herif.

  Charles Bukowski
 • Kafambozukcanbozok güzell adlandırma 👌
  @kafambozukcanbozok' e ithaftır. :))


  https://youtu.be/3aLRouUntnc

  Ve bu dünya döndükçe böyle kalacak
  Kural ne bilmiyorum nasıl olacak


  Kadıköy kadıköy kadıköy kadıköy acill! ✌ ahahhah
  Lane... demiyeceğim demiye ceğim aa neden sadece dinleyip bırakmıyorum ki! :))) Çünkü.. neyse kendimi övmeme gerek mi var sanki ahahhaha.

  Evett her şeyden önce hayatını araştırdım biraz. Yaptığı parçalar kadar hayatının da ilgi çekici olacağını öngörmüştüm ahahh ah. Aykırı insanların hayatı trajik oluyor genelde. Ya da ruhları hasta insanlar oluyor. Ya ya yaa tutamak olarak müziği seçmeseydi yaşıyor olmazdı şimdi... Ama neyse ki aramızda. Böylesi insanlar yaşasın.. yaşasın!

  "Yaşamamın tek sebebi belki de hip hop."

  Daha ilköğretimdeyken okuldan uzaklaştırma almış. Lise yıllarında da beş kez okuldan uzaklaştırma alınca en sonunda okulu bırakmış. Babasının isteği üzerine matbaada 1,5 yıl boyuca çalışmış. O yıllarda dinlediği rap müziği kendi de yapmaya karar vermiş. Daha sonra yazdığı sözleri pc'sinde bulduğu fl studio programında ilk beatlerini yaparak tamamlamış. Kayıtlarını yapmak için gerekli olan mikrafonu da bir konserin karışıklığından yararlanarak çalmış.

  "O zamanlar bende hayat belirtisi vardı
  Salak gibi en ucuz mikrafonu çaldım."


  Bu mikrafonla yaptığı çalışmaları, 'Çalıntı Mikrafon' isimli ilk undergraund albümünde yayınlamış. Yaptığı parçaların beğenilmesi üzerine rap kariyerine devam etmiş. Bunlardan önce 258 Noise adlı bir grupta rap söylüyormuş. Bir çok rapçiyle ortak rapleri var. Ama şimdilerde Istanbul Trip grubunda söylüyor.
  Ilk albümünü yayınladığı yılda kendine No.1 ismini vermiş. Şaşırtıcı değil tabi No.1 olması ahahha ah.

  Bir süre psikiyatri hastanesinde yatmış. 'Cehennemin Dibi' isimli albümünün sözlerini orda yazmış. Cehennemin Dibi? Albümün ismi bile.. Alkol tedavisi de almış bir süre. Ama hala bir Jack Daniels hastası. Ahhh sınırlarım zorlanıyor(du) ahahhah.

  "Bir gün odada buldular beni yarı baygın
  Sonra verdiğim sözleri yine hiçe saydım."


  Bazı röpörtajlarını dinledim. Bir çok soruya bilmiyorum dese de ahahha aha hayatıyla ilgili bir çok şeyi söylüyor.
  En büyük utancının annaannesinin bileziklerini çalması, en sevdiği ve etkisi altında kaldığı kitabın Tutunamayanlar olduğunu vs. gibi ilgimi çeken şeyler öğrendim. Algımdaki seçicilik fazla yüksekmiş ahah ahah.

  "Utancım annaannemin bileziğini çaldım
  Onunla da kıyafetle biraz içki aldım"


  Rap müzik dinlemeye yeni başladım sayılır. Ilk dinlediğim rapçi de Can Bozok oldu zaten. Teknik olarak tabi ki bazı eksikler var. Ama şu kadı kızı bilmem nesi varmış ya aahah ah onun gibi yani. Melodik rap yapan ender sanatçılardan biri daha ne olsun. Sesi bariton yani kalın bir ses aralığı. Parçaları öfkeli seslendiriyor. Özellikle Istanbul Trip grubundaki kesitlerinde öyle.

  "Sahneye ilk çıktığımda 300 kişi vardı
  Yarısından fazlası da zorla bilet aldı"  'Dünya Gül Bana' parçasını ilk dinlediğimde ettiği küfürler beni tiksindirmişti.

  https://youtu.be/LU5FrAKJmYQ
  'Sakallı babamla fotoğrafımı parçaladım ellilik Chivas'la'♪

  Sınırlarım zorlanıyor(du) ahahhahaha ahha.

  Ama sonradan ne değişti bilmiyorum ahahha ah artık rahatsız olmamaya başladım. Tek sıkıntı tekrar etmem. :)) Küfürden rahatsız olan insanlar dinleyemez ahah zor. Mesela Istanbul Trip'in yaptığı Sıfır Sıkıntı parçasında,

  https://youtu.be/49etLw1cwhc

  beğendiğim rapçilerin bir arada oluşu falan :)) Maestro, Şehinşah, No.1 🖖


  Ben ilk dinlediğimde.. şimdi bir şey yazacağım olmayacak ahahah ah ney Se. Hala bile bazı küfürleri.. Ama sıfır sıkıntı! ya neyse ne ahah ah. Yani işte bu yüzden herkes dinleyemez. Bozok'un hayal gücü gerçekten de yüksek. Ettiği bazı küfürler çok tuhafff. Ama her ne kadar tuhaf küfürler etse de ahha ah yine de sempatisi olan bir rapçi. ;))


  Rap müzik dinleyen insan kitlesi diğer türlere göre fazla değil. Yok yorgunum ben yok bıktım yok dayanamıyorum gibi gereksiz duygusallık dolu sözleri olan insanları demoralize etmekten başka hiç bir halta yaramayan müzikleri dinlemek.. ya da neyse not my problem ahaha ahah ne haliniz varsa görmeniz gerekiyor demek ki. Aa.. aklıma geldi yine ama yazmayacağım yaz mayacağım ahahhaha ahha. KarmAşık. :))

  Yalnız şu 'halt' kelimesi sözlü olarak söylediğimde hiç tuhaf gelmezken, şimdi böyle yazı dilinde kullanınca bir tuhaf geldi. Halt? Tuhafff. Çok tekrar edince anlamı da kayboluyor. Şimdi bunun üstünde düşünürsem kendi varlığımdan da şüphe edeceğim. Düşünmüyorum. Düşünmeyiniz. Düşünmesinler. Sonuç? Rezalet ahaha ahh.


  Rap dinleyince genelde isyan duygusunda yoğunlaşıyorum. Anarşist kimliğim ortaya çıkıyor. Serzenişler, serzenişler! Bu eyleme geçmeme sebep oluyor. Yani gereksiz duygusallık içeren müzikleri dinleyip, dalgınlaşmak, ağlamak vs. mi daha iyi? Yoksa bir şeyler için eyleme geçmek mi daha iyi? Insan eyleme geçtikçe var olur. Bence öyle yani. Ya da her şey ruh haline bağlı. Ya da.. niye özgürlük yok! Lanet gelsin! Gerçekten lanet diye bir şey varsa gelsin ya! Sinirlerim acıyor. Esrar yok mu esrar ahah ah. Ney Se olay arap atı misali oluyor sonra hiç gerek yok.

  Babasının vefatı, alkol bağımlılığı, sevdiği kadının onu terk edip başka biriyle evlenmesi başlıca acılarından ve ilham kaynaklarından olsa gerek.

  "Belki böyle dağıtmazdım babam yaşasaydı."

  Yukarda tırnak içinde olan cümleler 'Bu Benim Hayatım' parçasının sözleri.

  https://youtu.be/FBD83kMIPpQ
  Çok ..... ahaha ahha.

  Sadece parçalarını dinleyerek bile ne kadar kaçık ne kadar akıllı ne kadar tuhaf ne kadar master of ceremonies ne kadar küfürbaz ne kadar üzgün ne kadar öfkeli ne kadar eğlenceli ne kadar beğenilesi ve ne kadar merak edilesi olduğu falan da filan ahahha ahahha belli oluyor.

  (31 yaşındaymış! Şaşırtıcı. Yaşımız bizim tercihimiz ahah ahah. :)))

  Ateş ediyor ateş ediyorr ahahah seviliyorsun Bozok!
  ✌🖖