Jill Shalvis
“Erkekler şarap gibidir, hepsi üzüm olarak başlar ve onları çiğneyip, beraber yemek yemek isteyeceğimiz bir şeyin olgunluğuna ulaşıncaya kadar karanlıkta saklamak bizim görevimizdir.”

fatma eren, bir alıntı ekledi.
25 Şub 21:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ayılara dikkat et," diye bağırdı Matt, onun arkasından.
"Evet, tamam," diye mırıldandı Amy. "Ve aynı zamanda diş perisi için de gözümü açık tutmalıyım."
"Saat üç yönünde."
Amy boynunu çevirdi ve donakaldı. Aman Tanrım, saat üç yönünde gerçekten de bir ayı vardı.

Bir Hayalin Peşinde, Jill Shalvis (Sayfa 37)Bir Hayalin Peşinde, Jill Shalvis (Sayfa 37)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
19 Şub 18:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sevgi ve güven kazanılarak hak edilen şeylerdir.

Bir Hayalin Peşinde, Jill ShalvisBir Hayalin Peşinde, Jill Shalvis
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
14 Şub 16:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Özgür olmak temkinli durmayı değil hayatı yaşamayı,hissetmeyi kapsıyordu.

Aşk Şans İşidir, Jill ShalvisAşk Şans İşidir, Jill Shalvis
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
14 Şub 01:05 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazı sırlar,içinde tutarsan seni zehirlerler.

Aşk Şans İşidir, Jill ShalvisAşk Şans İşidir, Jill Shalvis
Me's, Beni Yeniden Sev'i inceledi.
07 Şub 14:46 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitapta Aidan'nın Mitch ile olan arkadaşlığını, kardeşleriyle ilişkisini ki özellikle hediyeleşme olayını sevdim. Keşke ilk yarısı son yarısı gibi olsaydı da akıcılığı ilgi çekiciliği devamlı olsaydı. Konusu, içinde olan olaylar harika potansiyele sahipken yazarımız bunu kullanamamış diye düşündüğüm ve yine de okuduğum bir kitaptı.

Yunus, Yalancı Sevda'yı inceledi.
07 Oca 23:17 · Kitabı okudu · 221 günde · 7/10 puan

Ana konunun aşk olup rol icabı aşk yaşıyormuş gibi yaşamak zorunda kalan Sam ve Wade'nin aşkını konu alan bir eser. Eserden anladığım tek şey birine karşı gerçekten ciddi manada sevgi bağı yoksa o insanla rol icabı bile olsa aşk yaşanmaz. Çünkü bana göre her şeyde sahte yanılsamalar olabilir ama aşkta olamaz. Aşkın doğasında kalbe dokunmak olduğu için aşk kalpleri birbirine bağlar.
Anlatıma gelince yazar üç yüzden fazla sayfalık olan bu eseri yüz safaya koysa daha güzel olur gibiydi. Gerçekten gereksiz bir sürü ayrıntı gördüm. Kitabı okurken sanki günlük yayınlanan klasik dizi izliyormuşum gibi bunalıma girdim ara ara. Ha bide kitapta bol bol cinsel ilişki sahnesi var. Okumadan önce bulundurursanız iyi olur. Okumanızı tavsiye etmem tabiri caizse boş bir eser.

Yunus, bir alıntı ekledi.
07 Oca 22:21 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

"Belki biraz rahatlamak iyi gelir. Kalbini özgür bırakmak... Her şeyi akışına bırak ve hayatın seni nereye götürdüğünü gör."

Yalancı Sevda, Jill Shalvis (Sayfa 214 - Nemesis kitap)Yalancı Sevda, Jill Shalvis (Sayfa 214 - Nemesis kitap)
Yeliz şahin, bir alıntı ekledi.
04 Oca 21:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayatı tam bir yerinden yakaladığınızı sandığınızda elinizden gidiverir.

Sırılsıklam Aşık, Jill ShalvisSırılsıklam Aşık, Jill Shalvis
ROMANTİK AŞK, O Sen Olmalısın'ı inceledi.
02 Oca 11:22 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın tarzı, romantik ve polisiye...
Ali, şanslı limanda bir çiçekçide çalışıyor. Sevgilisi Teddy'in Onu aldattığını belediyenin bir bağış gecesinde öğreniyor. Ve sabah Teddy'den gelen bir mesajla ayrılıyorlar. Ali güzel, çekici, iyi kalpli bir kız. Ama Teddy'in Onu aldatması ve Ondan bir mesaj ile ayrılmasına çok sinir oluyor. Teddy için yaptığı kalemliği almak için belediye binasında ki Teddy'in ofisine giriyor ve kalemliği alıyor. Sonra eve dönüyor. Evde bir ses duyuyor ve hırsız zannediyor. Ama esas evin sahibi gelmiş yani dedektif Luke . Luke Onun o gece orada kalmasına izin veriyor.
Luke ise; işte yaşadığı sorunlar yüzünden 3 haftalık kafa dinlemek için 10 yıldır gelmediği büyük annesinden kalan eve geliyor. Luke, yakışıklı, çekici bir erkek.
Bu arada Teddy'e emanet edilen 50 bin dolar çalınıyor. Ve Teddy Ali'yi suçluyor. Çünkü Ali gizlice Onun ofisine girdiği ve kalemliği aldığı için tüm deliller Onun üzerinde. Ali çalmadığını söylüyor ve Luke da Ona inanıyor ve Onu kurtarmak için yardım ediyor. Bu arada Teddy'in çok sevgilisi olduğu anlaşılıyor. Teddy tam bir pislik, Onu gebertmek istiyorum adeta.
Luke ile Ali arasında yakınlaşmalar oluyor. Ama Luke Ali den uzak durmaya çalışıyor. Çünkü kendini Ali 'ye layık görmüyor. Tabi ki pek başarılı olamıyor.
Ali ve Luke birbirlerine aşık oluyorlar. Ama bir hata olduğunu söyleyip duruyorlar kendi kendilerine birbirlerine açılamıyorlar.
Luke bu arada Ali'nin masumiyetini ortaya çıkarmak için uğraşıyor ve sonunda kanıtlıyorlar. Ama acaba aşkları ne olacak. Luke'un Şanslı Limanı terk etmesi gerek işine geri dönmesi lazım. Bakalım neler olacak sonunu size bırakıyorum. Güzel bir kitap akıcı ve Şanslı Liman serisinin bir kitabı daha...Kesinlikle tavsiye ediyorum.