Şeyma Erol, Kadife Kutudaki Hayalet'i inceledi.
08 Şub 01:37 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ahhhhh, bu kitabı kaç yıl önce okuduğum halde hala dün gibi hafızamda ve kalbimde. Gerçekten okunması gereken bir kitap kesinlikle. Alın okuyun

Gülden Erdoğan, Kadife Kutudaki Hayalet'i inceledi.
04 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın üzerinde de dediği gibi gerilim King ailesinin genlerinde var. Stephen King'in oğlunun ilk kitabı ve ben ilk kitap olarak gayet akıcı, sürkleyici ve de güzel buldum.
Judas Coyne, eski bir rock şarkıcısıdır. 50'li yaşlarını süren Judas, hobi olarak tuhaf objelerin koleksiyonlarını yapmaktadır. Kullanılmış bir darağacı ilmeği, büyü kitapları, gerçek cinayetleri gösteren video kasetler bu objelerden sadece birkaçıdır. Bu tutkusu evliliğini bitirse de Judas biriktirmekten vazgeçmez
Judas birgün internette, üvey babasının ruhunu satılığa çıkaran bir kadının verdiği ilana denk gelir. Koleksiyonunda böylesi ilginç bir şeyin nasıl duracağını merak eden Judas, gereken ödemeyi yapıp ruhu satın alır. Satıcı kadının iddiasına göre, üvey babasının yaşarken çok sevdiği siyah bir takım elbisesi vardır ve takım elbise nereye giderse, ruh da beraberinde gidecektir. Böylece Judas'a siyah bir kadife kutunun içinde siyah bir takım elbise gönderir. Ancak elbise geldiği andan itibaren garip olaylar yaşanmaya başlar.
Dediğim gibi Joi Hill'in ilk kitabı olduğu düşünülünce gerçekten güzel tabi bir Stephen King olabilmesi için 30 fırın ekmek yemesi lazım.

Onur Özkan, bir alıntı ekledi.
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

NOS4A2
Die Toten reiten schnell.
(Çünkü ölüler hızlı yol alırlar.)
- "LENORE", GOTTFRIED BÜRGER

Şe7tan, Joe Hill (Altın Kitaplar - 1.Basım Mayıs 2014)Şe7tan, Joe Hill (Altın Kitaplar - 1.Basım Mayıs 2014)
Ceyhun Tansu Ebinç, bir alıntı ekledi.
04 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Erkekler
Erkekler dünyada insana rahatlık sağlayan pek az şeyden biri, diye düşündü. Soğuk bir Ekim gecesi şöminede yanan ateş, sıcak kakao, rahat bir terlik gibi. Onların sakarca yaptıkları şefkat gösterileri, kıllı suratları, gereken işi yapmaya istekli oluşları -bir omlet pişirmek, ampul değiştirmek, sarılmak- bazen kadın olmayı eğlenceli hâle getiriyordu.

Şe7tan, Joe Hill (Sayfa 553 - Yayınevi: Altın Kitaplar, Karakter Adı: Victoria McQueen)Şe7tan, Joe Hill (Sayfa 553 - Yayınevi: Altın Kitaplar, Karakter Adı: Victoria McQueen)
EMRE YAMAN, Boynuzlar'ı inceledi.
20 May 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

SPOİLER (TAT KAÇIRAN)

Ig isminde karakterimiz var.Sabah uyandığında boynuzlar kafasında beliriyor.Ig öldürmediği kız arkadaşını öldürdüğü gerekçesiyle medya tarafından sürekli takiptedir ve bütün çevresi bu konu hakkında ona inanmamaktadır.

Ig boynuzlarının ortaya çıkmasından sonra elinin değdiği kişinin geçmişini yaşadıklarını bir anda hissedip,yaşıyor.Bütün bilgilere sahip oluyor.

Ig iyi kalpli birisi olmasına rağmen daha sonra şeytana dönüşmektedir.Olaylar silsilesi yaşanmaktadır.Çok heyecanlı bir kitap değil.Okunmasa yarıda bırakılsa fazla bir şey kaybedilmez.

Ceyhun Tansu Ebinç, Şe7tan'ı inceledi.
14 May 2017 · Kitabı okudu · 34 günde · 7/10 puan

Joe Hill sanki babası Stephen King'in kopyası. Diğer kitapları için geçerli olan düşüncelerim bu kitap için de geçerli. Konu ilginç, anlatim güzel ama sanki bir sürü gereksiz laf kalabalığı var gibi. Son dönem Stephen King romanlarının pekçoğunda olduğu gibi.