1000Kitap Logosu
Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi toplam 224 şüpheliye yönelik 5 ilde operasyon düzenlendi.
Güneş Işıkları
Karanlık mahzenlere girmekten korktum mu orada bir falcı olup yanlış yapmaktan çok nadir pigmentleri buldum sen kayıp bir el feneri yok beni tanıyan hiç gözlerine renk çemberlerinden renk porselen koleksiyonlarından ışıklı parçalar seçmiştim bir şeyler bulmanın imkansız olduğu yerlerde küçücük mandalinalar ve uçuç böcekleri seçmiştim buzdan kulelerimizi erittim mi hayır, bekledim, soğuk olsun bekledim, zemherl olsun karanlık odalarımıza güneş ışıkları çizdim saat 15:30 yürüyüşlerimizi çizdim, kaçış planları hep çizmek istediğimiz haritalarımız boydan boy söndürdüğün mumları tek tek topladım bütün eşyalarımı kapıya çarp avucuma koyduğun elmaslar sönmüş kapının önünde parlamayacak bu evin ışığı daha hiç uzun uzun bekledim tütsü yaktım ağıt telaş koridorlarına girdim, pişmanlık yok pişmanlık yok, attığım adımlar gecenin soğuğuymuş gündüzün soğuğu, kaskatı içip içip durduğum sular zehir etrafıma ördüğüm teller dilenliymiş şiirden telörgüler köşebaşları, şişhane metro, kabataş-kadıköy üzerimdeki tabakaları bulamıyorum gizli ve pis tabakalar
Kıbrıs'a davetin için de çok teşekkür ederim. Fakat gelemeyeceğim. Çünkü artık en kısa yolculuklara bile tahammülüm yok. Otobüsle Kadıköy'üne kadar gitmek bile benim için bir problem oluyor. İyice yaşlandım. Daimî yorgunluk hissediyorum. Defterimin dürülmek üzere olduğunun farkındayım. Yegâne zevki manevî torunum olan Hakan'da buluyorum. 4 yaşını 4 ay geçiyor. Pek haşarı, pek de tatlı bir şey oldu. Geçenlerde bir gün annesiyle kavga etmişti. “Bu kadın beni deli edecek.” diyerek hepimizi kahkahalarla güldürdü. Haftada iki gün bende kalıyorlar. O zaman sabahları gazete gelince: “Dede! Gazete okuyalım.” diye beni çağırıyor. Resimleri onu anlayabileceği şekilde anlatıyorum.
"Sağda, bu mayıs sabahının sisleri arasında Adalar mahmur bir rehavet içinde uyuyakalmıştı; sonra onların arkasından ince bir sahil uzanarak Fenerbahçe ve Moda, Kadıköy ile İstanbul'a kavuşuyordu."
Mehmet Rauf
Sayfa 2 - İş Bankası Kültür Yayınları
Aşık olunca benim haller sjsnsn
yine ben aşık oldum darmadağınık rüzgar oldum Kadıköy sahilinde esti ruhum duman oldum
Şair bizi buluyor...
Kadıköy' de ziftleniyorum -kız bir saattir gratiste - az önce masaya biri yaklaştı, kucağında bir yığın kitap, başında şapkası. "Yazdığım şiirleri satıyorum, bir bakmak ister misiniz, dedi. Baktım kısa şiirler var kitapta. Desteğimiz olsun dedim. Kitabın adı: "Bir gün ünlü olursam ismindeki tüm ünlü harfleri kaldıracağım." Kadıköy' ün ara sokaklarında dolaşıp kitabını tanıtan bu gezenti şairi merak edenler için instagram adresi : yakup.yaprak
1
...
3.073 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.