1000Kitap Logosu
Resim
"... hafızam beni yanıltmıyorsa 15 Temmuz günü(1996) Müslüman oldum. Bundan sonra artık bütün hayat düzenim değişmişti. Her şeye alışkın olduğumdan farklı bir gözle bakıyordum; artık bana mutluluk veren yeni bir aileye dahil olduğumu hissediyordum. İslâm'a göre bütün Müslüman kadınlar ve erkekler kardeştir; bundan dolayı gururla, '1.2 milyar erkek ve kız kardeşim var' diyebilirim. Sonuçta, görmediğim bir Tanrı'ya alçak gönüllülükle ve yüzümü O'na dönerek inanıyordum. Bütün gayrimüslimler Kur'an'a bu mantıkla bakmalı. Bunu öğrenmek oldukça harika; fakat asla bunun sizde ne tür duygular uyandıracağını, bu dine tabi olmadan öğrenemeyeceksiniz ve tabii ki neler kazandıracağını da... Bundan dolayı şunu söyleyebilirim ki, bu duyguları öğrenmek için bu dine girmek gerekir. Diğer bir deyişle, kelime-i şehâdet getirin ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmek için Allah'ın öğretisine sığının. Bu değerlerle ödüllendirilmek için bana inanın. Bu ödül tamı tamına cennettir."
Ölüm kararı verilene kadar, soluk aldığımı, hareket ettiğimi, diğer insanlarla aynı ortamda yaşadığımı hissetmiştim; şimdi dünyayla benim aramda bir sınır olduğunu kesin bir şekilde kavrıyordum. Hiçbir şey bana önceki gibi gelmiyordu. Bu ışıklı geniş pencereler, bu güzel güneş, bu mavi gökyüzü, bu güzel çiçek artık bir kefenin rengi gibi beyaz ve solgundu. Yüzümü görebilmek için itişip kakışan bu adamlar, bu kadınlar, bu çocuklar artık hayaletlere benziyorlardı.
“Bundan daha iyisini size haber vereyim mi? Takva sahiplerine, Rab’lerinin katında, altından ırmaklar akan, ebediyen orada kalacakları cennetler, temiz eşler ve Allah’ın rızası vardır. Allah kullarını gözetir.” (3.15) Swami: Burası cennet mi fuhuş evi mi? Bu bir tanrı mı yoksa fuhuş aracısı mı? Böyle şeyler içeren bir kitabı aklı başında bir insan tanrı sözü olarak kabul edebilir mi? Neden sadece kendi kullarını gözetiyor? Cennetteki kadınlar hep orada mıydılar, yeryüzünde yaşadıktan sonra mı oraya gittiler, yoksa orada mı doğdular? Dünya yaşamından sonra gittilerse neden kıyametten önce çağrıldılar, kocaları neden çağrılmadı? Neden herkesi kıyamet günü yargılayacağına ilişkin kendi yasasını ihlal ediyor? Orada doğdularsa [kıyametten önce] vakitlerini nasıl geçirdiler? Orada kocaları varsa, tanrı oraya giden Müslüman erkeklere nereden kadın bulacak? Kadınlar hep cennette olabiliyorsa erkekler neden olamıyor? Müslümanların tanrısı adaletten ve bilgelikten yoksundur.
Sayfa 79 - Propaganda Yayınları, Nisan 2018
az kalmıştır
Politikacılar, taksi şoförleri, gebe kadınlar, sevgililer, katiller, hırsızlar, orospular, kaymakamlar, doktorlar ve hastalar arasında yazı hastalığının dayanılmaz çeşitliliği, bana bütün insanların, istisnasız, içlerinde yazarlık kaderini taşımakta olduklarını göstermiştir. İnsanoğullarının tümü sokağa inip: Biz hepimiz yazarız! diye çağırabilirler ve buna hakları vardır. Çünkü herkes ilgisiz bir evren içinde görülüp işitilmeden yok olup gideceği düşüncesiyle acı çekmektedir. Bu yüzden, daha vakit varken, kendisini sözcüklerden oluşan bir evrene dönüştürmek ister. Ve bir gün (yakın gelecekte) bütün insanlar birer yazar olarak uyandıklarında, evrensel anlaşmazlık ve sağırlığın günü gelmiş olacaktır.
1
2
3
4
...
168
1.677 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.