• Aşağıda verilen metindeki boşlukları uygun kelimelerle doldurun.

  Gaziantepli Murat Ş. ile Çiçek P. ________ isteği üzerine _______ nikahı ile evlendirildi. Bir yıl evli kalan Çiçek _______ evlendiği kocasını ________ söyleyerek Ercan F. ile _______ Malatya’ya yerleşti. Karısı kaçan Murat Ş. bir _______ evlendi ve bu evlilikten biri _______ altı çocuğu oldu.

  Eski eşinin kendisini terk etmesini içine ________ Murat Ş., geleneklerin ve toplumun __________ karısını öldürmeye karar verdi.

  Eski eşini ________ Murat Ş. akrabalarından aldığı duyumlar üzerine Malatya’ya geldi. Burhaniye Mahallesi’nde oturan üç çocuk ______ Çiçek F, kocasını bir yıl önce ___________. 14 yaşındaki oğlu Kerim ile pazara çıkan kadın, karşısında ___________ kocasını gördü. Silahı ateş almayan Murat Ş., eski karısına yanında taşıdığı bıçakla ________ ve Çiçek F.’yi ____ yerinden bıçakladı. Annesi gözleri _________ bıçaklanan Kerim F. sinir krizi geçirdi.

  Olayın hemen ertesinde polis tarafından yakalanan Murat Ş. “Öldürmek için _______ etmiştim. Bu mahallede olduğunu ________ ettikten sonra nasılsa pazara gelir diye beklemeye başladım. Görünce tabancamı çektim. Ateş almayınca bıçağımı çıkardım. Oğlu _________ olmaya çalıştı ama ben bıçakladım. Namusumu __________. Kocası ölmeseymiş onu da bıçaklardım.“

  1.sindiremeyen
  2.eski
  3.kurtardım
  4.zorla
  5.imam
  6.tespit
  7.engel
  8.on iki
  9.yemin
  10.annesi
  11.kaçıp
  12.affedemeyen
  13.başkasıyla
  14.baskısıyla
  15.sevmediğini
  16.saldırdı
  17.erkek
  18.önünde
  19.kaybetmişti
  20.ailelerinin
  Aslı Tohumcu
  Kırmızı Kedi