• 96 syf.
    Kitaba ilk şiirden, ilk mısralardan itibaren çekiliyor insan. Her şiir kitabının insan üzerinde etkisi vardır. Bu şiir kitabı da ben de derin bir etki bırakanlar listesine girdi.

    Yazarın daha önce hiçbir kitabını okumamıştım. Üniversitemizin edebiyat bölümünde Kemal Hoca diye biri var. Gerçek edebiyatçı diyebileceğim bir insan. Edebiyatçı değilim. Arkadaşlar sayesinde kendisinden haberim oldu. Sosyal medyada kullanır kendisi. Antolojisini paylaşır. Kendine has düşüncelerini paylaşır. Murathan Mungan da oradan yer edindi bana. Otobüs yolculukları sırasında telefondan okudum. Kitabı da alıp dizelerin altını bir güzel çizmem lazım. Betimlemeler, benzetimler, kelimelerin ahengine bayıldım. İnsan kendinden bir şeyler bulduk mu daha da heyecanlı okuyor. Benim bana anlatamadıklarımı o ne güzel de anlatıyor. Böyle kalemlere hep hayran olmuşumdur.

    Bu kitapta 1986 ile 1992 yılındaki şiirlerini bulabilirsiniz. Üç bölümü ayrılmış. İlk bölümde Yalnız Bir Opera( şuan için benim en sevdiğim şiiri diyebilirim), Bilardo Topları, Terastaki Havlu; ;İkinci bölümde Alabalık ile Siyambalığı, Kadırga, Yedi Dalga,Kalyon ve Köpükler, Kamçılar; Üçüncü bölümde Yaz Sonu Şiirleri ve Yaz Bitti şiiri var. Başlangıcı gibi bitişi de bir o kadar güzeldi. Murathan Mungan’ın diğer kitaplarında görüşmek üzere…