Okur
EndoplazmikGaripbirKulum
TAKİP ET
EndoplazmikGaripbirKulum
@kankileyta
Burası benim kitap dünyam! #30752856 #39389816 #40414103 (((Kitap kokusunu kim sevmez ki...))))
Mesaj at demiyorum ama Mesaj atma da demiyorum :D
Satırları çizerek okuyanlardan.(Amigurimi oyuncaklar ve kitaplar benim tutkum)
Güneşin üşüdüğü yerdeyim.
Erkek
1.322 kütüphaneci puanı (Geçen ay: 65)
17567 okur puanı
17 Şub 2018 tarihinde katıldı.
527
Kitap
70
İnceleme
22,1bin
Alıntı
3.853
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Çocukluğun Soğuk Geceleri
Denemeler
Denemeler ve Çocukluğun Soğuk Geceleri kitaplarını ikiniz de okudunuz
EndoplazmikGaripbirKulum
Daha Da Küçükler İçin Allah'ı Merak Ediyorum 1'u inceledi.
32 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
Herkese Merhaba 5 kitaptan oluşan Allah'ı Merak Ediyorum seisinin ilk kitabı olan Acaba Ben Allah'ı Neden Göremiyorumu bir solukta ve severek okudum. Kitabın sayfaları ve özellikle çizimleri insanın kalbine dokunacak saflıkta ve güzellikte diyebilirim. Küçükler hep en zor soruları sorarlar biz yetişkinlere değil mi? Peki onlara ne kadar makul ve onları tatmin edebilen cevaplar verebiliyoruz. İşte bu kitap Allah'ı neden göremiyoruz sorusuna gerçekten son derece basit ve mantıklı açıklamalarla cevap vererek miniklerin merakını gideriyor. Kitabı okurken kitapta geçen örnekler ve açıklamalar ayrıca benim de bir kez daha tefekkür etmemi sağladı. Herkese tavsiye edeceğim bir kitap. Çocuk kitaplarını okuyun ve okutun
15
40 syf.
·
1 günde
İyilik kalpten gelir
Herkese Merhaba Okuduğum çocuk kitapları arasında gerçekten de sevdim diyebildiğim, içimde bir yerlerde o sımsıcak duyguları hissettiren bir kitaptı bu kitap. Sevginin, yardımlaşmanın ve iyiliğin ne cüssede ne de bulunulan konumda olmadığını bunları sadece koca bir kalbin taşıyabileceğini anlatan güzel bir kitaptı. Herkese tavsiye ederim. Sevgiyle kalın
Gök Masalı
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
41
EndoplazmikGaripbirKulum
Ateşin Şarkısı'ı inceledi.
304 syf.
·
4 günde
Herkese Merhaba Çevremde çok sayıda Tess Gerritsen hayranı olmasına rağmen sanırım bu yazarın okuduğum ya ilk ya da ikinci kitabıydı Ateşin Şarkısı. İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalyadaki yahudi bir gencin düet yaptığı bir kıza olan aşkını anlatıyor bu kitap. Daha doğrusu müziğin evrenselliği ve insanlara ölümün kıyısındayken bile verdiği umudu konu alıyor diyebilirim (Ya da savaşın olduğu her yerde ölümün kaçınılmaz oluşunu da görüyoruz da diyebiliriz bu kitapta) Kitabın sonlarına doğru Auschwitz Kütüphanecisi kitabını anımsar oldum. 1943-44 arası İkinci Dünya Savaşı döneminde yaşanılanlar her iki kitapta da sanki ortak payda gibiydi. Kitabın dili bana çok yüzeysel geldi ve öyle derin anlamı olan satırlara çok rastlamadım ve dolayısıyla kitaptan çok fazla alıntı paylaşmadım. Benim için ortalamanın altı bir kitap oldu diyebilirim.
Ateşin Şarkısı
8.7/10
· 2.032 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
29
EndoplazmikGaripbirKulum
Küllerin Günü'ü inceledi.
280 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
Herkse Merhaba. Evet uzun bir aradan sonra yeni bir Grange kitabını okudum. Kitabı genel olarak beğendim. Kurgu, betimlemeler ve anlatım gerçekten iyiydi. Grange polisiye türünde gerçekten iyi bir yazar olduğunu bu kitapta bana kalırsa tekrar ve tekrar kanıtladı. Bağbozumunu, saf ırk yaratma amacı güden bir tarikat ve daha bir çok öğrenin sentezi ile ortaya çıkan güzel bir polisiye. Herkese keyifli okumalar.
Küllerin Günü
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
27
248 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
Herkese Merhaba. Büyük alimlerimizden İmam Gazali'nin bu eserini gerçekten severek okudum ve herkese de öneririm. Dilimiz... Ne de kolay söylüyor bizi felakete götüren şeyleri. Peygamber Efendimizin (s.a.v) Susan kurtulmuştur diyor. Ya hayır konuşalım ya da gerçekten susalım.. Herkese keyifli okumalar.
Dil Belası
9.4/10
· 3.379 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
80
EndoplazmikGaripbirKulum
Başarıya Ulaşmada Kitapların Sırrı'ı inceledi.
224 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
Okuma denen eyleme vurgunum.
Herkese Merhaba Her hafta yaptığım ve rutine binen kütüphane ziyaretim sırasında kütüphanedeki rafları karıştırırken sanırım Psikoloji /Felsefe rafında rastladım bu kitaba. Daha önce ismini hiç duymadığım bir kitap ve yazar. Mustafa Turan'ın Başarıya Ulaşmada Kitapların Sırrı kitabı... Hepimiz şu kısacık ömrümüzü kim bilir nasıl harcıyoruz. Kitaplar ne kadar yer alıyoruz hayatımızda? Belki güzel bir tevafuktu bu kitaba rastlamam. Bu kitabı okurken içimdeki kitap okuma tutkusunun daha da arttığını hissettim. Çünkü kitapta öyle büyük yazarlardan öyle büyük alimlerden bahsedilmiş ki... Onların okuma tutkusu ve okudukları binlerce kitaba, bu aşka imrenmemek elde değil. İbni Sina, Mevlana, Atatürk, Goethe, Yavuz Sultan Selim, II. Abdulhamit, Maksim Gorki ve daha nice büyük insanlar ve yazarlar... Kitapta kısa kısa bu büyük insanların kitap okuma tutkuları ve kitap sevgileri güzel bir şekilde anlatılmış. Bence okunmaya değer ve herkesin içinde bir şeyler bulabileceği bir kitap bu. Ayrıca bu sitedeki binlerce okurun bu kitabı daha önce okumadığını da gördüm. Sitede bu kitabı okuyan ilk kişi olmak da bana ayrı bir mutluluk verdi. Herkese keyifli okumalar.
Başarıya Ulaşmada Kitapların Sırrı
OKUYACAKLARIMA EKLE
26
104 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
Herkese Merhaba Çocuk olmak ne güzeldi değil mi :)) Hiç bitmek bilmeyen merak ile yaşadığımız dünyayı keşfetmek... İşte bu kitapta küçük bir kız olan Zackarina'nın sevimli arkadaşı Kumkurdu ile yaşadığı maceralar anlatılıyor. Daha doğrusu meraklı kızımız Zackarina ne zaman üzülse, kızsa, canı sıkılsa, merak ettiği soruların cevabını bulamasa arkadaşı Kumkurdunun yanına gidiyor ve Kumkurdu; kimi zaman felsefi kimi zaman kimi zaman kimi zaman bilimsel kimi zaman da şiirsel açıklamaları ile Zackarina'yı mutlu etmeyi başarıyor. Büyüklerin miniklerin zorlayıcı sorularına nasıl da anlaşılır ve basit cevaplar verebileceğini ve miniklerin gözünden yaşamın nasıl da farklı göründüğünü anlatan Harika bir kitap. Serinin diğer kitaplarını da okumak istiyorum :)) Çocuk kitaplarını okuyun ve okutun :)))
Kumkurdu
9.0/10
· 861 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
34