" Ben sizin bu kadar kendini beğenmiş olduğunuzu düşünmezdim doğrusu. Ama olsun, yine de sizi bağışlıyorum çünkü bu sözlerin hepsi cahillikten, bilinmezlikten.
"Şimdi ölüm çok kolay uğrayabilir bana! Ama ben yaşayabildiğim sürece ölümü karşılamaya gitmemeliyim. Elbette, bir gün ölümle karşılaşırsam - ki karşılaşacağım- önemli değil; önemli olan şu ki, benim yaşamım veya ölümüm başkalarının yaşamını nasıl etkileyecek."
Ben bilmek istiyorum, hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?
56 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Bana göre çocuk kitapları ya da masallarını büyükler de okumalı. En yalın halde olaylara bakış açınızı değerlendirmek adina, cocuklugunuza  dönmek için,  hayat duruşunuza ve verdiğiniz kararlara daha çok güvenebilmek için tekrar tekrar okunmalı.  Küçük  Kara Balığın  yolculuğu çocukluktan
Küçük Kara Balık
Küçük Kara BalıkSamed Behrengi · Can Yayınları · 201829,3bin okunma
Siz biraz fazla düşünüyorsunuz " demiş Küçük Kara Balık.  " Durmadan düşünmenin yarari yok. İlerlemek istiyorsak harekete geçmeliyiz.  "
Birçok balığın yaşlanınca hayatta hiçbir şey yapmadık, hayatımızı boşa geçirdik,  diye yakındıklarını biliyorum. Durmadan sızlanıp dururlar.  Ben yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek istiyorum; durmadan aynı şeyleri yapmak , yaşlanarak kadar başka bir şey yapmadan yaşamak olamaz; dünyada yaşamanın anlamı bundan  daha fazla olmalı!
56 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
Hayatımın akışını etkileyen kitap olur kendisi. Çünkü küçük bir çocukken bu kitabı okuduktan sonra kitap okumaya meraklandım. Kitabın sonunun olmaması kızdırmıştı beni. Kendi kafamda devam ettirmeye çalışmıştım.
Küçük Kara Balık
Küçük Kara BalıkSamed Behrengi · Can Yayınları · 201829,3bin okunma
"Şimdi ölüm çok kolay uğrayabilir bana! Ama ben yaşayabildiğim sürece ölümü karşılamaya gitmemeliyim. Elbette, bir gün ölümle karşılaşırsam -ki karşılaşacağım- önemli değil; önemli olan şu ki, benim yaşamım veya ölümüm başkalarının yaşamını nasıl etkileyecek..."
Çocuk kitabında hayvan öldürmek ve düşmanlık?
"Komşu, o kıvrım kıvrım salyangozu hatırlıyor musun?" "Evet, iyi hatırlattın, çocuğumun etrafında dolaşıp dururdu. Allah bildiği gibi yapsın onu." "Yeter anne! O benim arkadaşımdı.!" "Balık ile salyangozun arkadaşlığı! Duyulmuş şey değil!" "Ben de balıkla salyangozun düşmanlığını duymadım ama sizler onu hallettiniz." Hak etmişti, iyi ki de öldürdük onu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.