Giriş Yap
Ben bilmek istiyorum, hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi, yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?
Reklam
Tenkit...
Deneme sınavında gözetmenim... Öğrenci sözel bölüm sınavının tüm sorularını 10 dakika olmadan işaretledi... Şimdi de kitapçık üzerinde şahane bir çalışma yapıyor. Kara kalem... Farklı bir teknik gibi gözüküyor. İç dünyası da biraz karmaşık sanırım... Biz de bu çocuğa diyoruz ki; Sen balık olabilirsin; ama bu ağaca tırmanmak zorundasın! Bunu yapamıyor diye de yargılıyor, yaftalıyor ve kızıyoruz ona... Oysa onun yeri sular, Masmavi denizler... Her şeyi akademik başarı olarak değerlendiren, Şartları kat kat farklı olmasına rağmen tüm çocukları aynı ve tekrarı olmayan bir sınava sokan, Balıkları ağaçların dibinde çırpındırıp Sincapları sularda boğan Bu zâlim sistemde Ben de öğretmenim, evet...
·
4 yorumun tümünü gör
Ben bilmek istiyorum," demiş Küçük Kara Balık; "Hayat gerçekten bir avuç yerde durmadan dönüp durmak, sonra da yaşlanıp ölüp gitmek mi, yoksa bu dünyada başka türlü yaşamak da mümkün mü?
"Siz gereğinden fazla düşünüyorsunuz. Ama yalnızca düşünmek olmaz ki! Yola koyulursak korkularımız tümden kaybolur gider."
Reklam
"Elbette bir gün ölümle karşılaşırsam -ki karşılaşacağım- önemli değil, önemli olan şu ki benim yaşamım veya ölümüm başkalarının yaşamını nasıl etkileyecek."
Reklam
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42