Dilan İrem Çelik, bir alıntı ekledi.
 20 Oca 02:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Bir varmış bir yokmuş
Bir varmış bir yokmuş. Bütün saatler gece yarısı çalarmış... Büyüsü bozulan Kül kedisi balodan kaçarmış. Güzel Çirkin'e kavuşmak için koşarmış. Büyüler bozulmuş. Sihir sona erermiş saat çalarmış.

Masaldan Öte,Melete, Kat Howard (Sayfa 58 - undefined)Masaldan Öte,Melete, Kat Howard (Sayfa 58 - undefined)
Dilan İrem Çelik, Masaldan Öte,Melete'yi inceledi.
20 Oca 01:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kurgusu gayet güzel sadece bu kadar iyi bir kurguya biraz yakışmayan bir son olmuş ama gayet yaratıcı bir kitap beni yazmaya iten bir kitap oldu umarım ilham kaynağı olarak kalır

Filiz Fidan Ersin, Masaldan Öte,Melete'yi inceledi.
11 Eki 2017 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi · 7/10 puan

Çok merak ettiğim bir kitaptı ama bitirdiğimde sanki bir şeyler eksik kalmış hissine kapıldım. Yazarın yarattığı büyülü dünya okuyucuyu içine çekse de sanırım çeviri kaynaklı bağzı kopukluklar akıcılığını zaman zaman kaybettirmiş. Gene de okuyup masallara meletenin büyülü dünyasına iki kızkardeşin sevgi,acı dolu hikayesine tanıklık etmek güzeldi.

Derya Yalınkılıç, Bir Elin Sesi Var'ı inceledi.
09 Nis 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Kahramanlarımız Janet ve Howard evli, mutlu, sıradan hayatı olan fakir bir çifttir. Howard'ın sıradan insanlarda olmayan bir özelliği vardır: fotoğrafik hafıza. Bu özelliği sayasinde bir televizyon programına katılarak büyük ödüle sahip olur. Kazandığı para ödülüyle at yarışları oynar ve parasını kat be kat arttırır. Artık hayatları değişmiştir. Janet bu parayla gelecekleri için akıllıca yatırımlar yapmak isterken Howard para ile yapılacak ne varsa her şeyi yapmak ister.Kendine göre Howard'ı daha kültürlü ve zeki gören Janet kocasına karşı çıkamaz. Para yardımında bulundukları şair Red de hayatlarına girince işler biraz tuhaflaşır. Howard karısına doğum günü için hayatlarını değiştirecek büyük bir sürprizi vardır...


Kitap Janet'in dilinden neşeli bir şekilde anlatılıyor. At yarışlarıyla olan bölümler gereğinden fazla ayrıntı verildiği için çok sıkıldım ama sonunda verdiği mesajlar kitabı bitirdiğime değdi dedirtiyor. Elbette büyük miktarda paralar insanın hayatını değiştirebilir, birçok şey yapılabilir. Peki ya parayla sahip olamayacaklarımız?


Kitap Otomatik Portakal kadar etkileyici değildi bence. O yüzden benim gibi büyük bir beklentiyle başlamamanızı öneririm. :) Keyifli okumalar dilerim. :)