Kaybedenler Kulubü
Bazen susarsın.
hiç olmadığı kadar çok susarsın,
o kadar çok konuşan insana inat,
ufak bir tebessümdür konuştuğun.
gülmek değildir,
acının dudaklar da bulduğu şekildir.
evet bazen susarsın çünkü farkındasındır.

Kaybedenler Kulübü Filminden
Rutine dönüşen her şey sıkıcıdır aslında. Ya bu yüzden komşunun çimeni bahçesindeki çimen bize hep daha yeşil gelir, her zaman.

Ölüm Fotoğrafçılığı
Böyle bir gelenek vardı eskiden. İnsanlar sadece en sevdikleri öldüğü zaman onun fotoğrafını çektirirlerdi. Fotoğraf ilk bulunduğu yıllarda lüks ve şimdiki gibi bir ana ait birşey değildi, bir sürece ait birşeydi. Fotoğrafının ölüm olması ve o dönemdeki fotoğrafçılık sebebiyle insanın doğasında olmayan birşeyi yani kıpırtısız durmanın gerekliliği yüzünden, en iyi ve en canlı görünen fotoğraflar tuhaf ama ölülerin fotoğraflarıydı. Bu çok uzun, derin, karanlık ve birazda yağmurlu gecelere ait birşey.

Kaybedenler Kulübü Yolda - Nejat İşler

Günaydınlar
Rutine dönüşen her şey, sıkıcıdır aslında. Ya bu yüzden komşunun bahçesindeki çimen bize hep daha yeşil gelir, her zaman.

~Kaybedenler Kulübü~

Bazen susarsın. Hiç olmadığı kadar çok susarsın, o kadar çok konuşan insana inat, ufak bir tebessümdür konuştuğun. Gülmek değildir, acının dudaklar da bulduğu şekildir. Evet bazen susarsın çünkü farkındasındır.

Kaybedenler kulübü

Kaybedenler kulübü
 Bir kürenin üzerinde yapılan bütün yolculuklar, aslında yalnızca başlangıç noktasına yaklaşmaya yarar.

Kaybedenler Kulübü Film Replikleri~{68};
~
"Bazen susarsın. Hiç olmadığı kadar çok susarsın, o kadar çok konuşan insana inat, ufak bir tebessümdür konuştuğun. Gülmek değildir, acının dudaklar da bulduğu şekildir. Evet bazen susarsın çünkü farkındasındır."
~

Kaybedenler Kulübü Film Replikleri~{66};
~
"Kadınların özelliği ne biliyor musun?  Seni sen yapan özelliklere âşık olup sonra senden o özellikleri almaya kalkıyorlar."
~