Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
"...kayınpeder kayınvalideyle yeterince ilgilenmediği için kayınvalide oğlunun evliliğine dahil olur... Çoğu gelin-kayınvalide çatışmasının dinamiği budur, kayınpeder kayınvalide arasındaki hastalıklı ilişki bir domino taşının devrilmesi gibi en yakınlarındaki evliliğin üzerine devrilir."
Mesela bu gibi kişiler, evliliklerinde problem yaşadıkları zaman, "Kayınvalide bize büyü mü yaptı acaba?" veya "Bize nazar değdi" gibi ifadelerle sorunu dışarıda aramaya ve kendilerine düşman oluşturmaya çalışırlar. "Ben nerede hata yaptım?" deme eğiliminde bulunmazlar.
1
136 syf.
9/10
·
Beğendi
Çingiz Aytmatovun kaleminden okuduğum ilk kitap olan "Toprak ana" o kadar derin duygular bıraktı ki bende, ben bu kitap için savaş hakkında yazılmış bir kitap genellemesi yapamıyorum. Tolgonayın yaşadıkları karşısında duruşundan o kadar etkileniyorsunuz ki, bir an...
Toprak Ana
Toprak Ana
8.9/10 · 51,8bin okunma
+1.
Gençlik yıllarından beri neredeyse bütün arkadaş ve dost çevresi en az bir defa evlenmiş, hatta bazıları boşanıp boşanıp evlenmişti. Ama onun hiçbir zaman böyle bir niyeti ve hevesi olmamıştı. Hayatı boyunca hep tek tabanca yaşadı. Dayalı döşeli doğru düzgün bir evi de olmadı...
Önyargıların yıkılmadığı ilişkilerde, kayınvalide genellikle kinayeli konuşmalarla gelini maniple etmeye çalışır. Bunlar ilkel, olgun olmayan tepkilerdir.
23448
476 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.