Büşra Sarıoğlu, Kelebek Adası'ı inceledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

#kitapyorumum
#Sarahjio
#KelebekAdası
Kitap Adı: Kelebek Adası
Yazar: Sarah Jio
Sayfa sayısı: 279

Yine harika bir kitap. Yazarın yazım tarzını çok beğeniyorum. Sade ve akıcı bir dil kullanıyor. Ve gerçekten konu çok farklı ve ilgi çekiciydi. Bermuda Şeytan Üçgeninden bahsediliyordu. Kaybedilen uçak ve gemi enkazlarından, farklı hayatlardan.
Her hikaye beni büyüledi. Hikayelerin başlangıç ve bitiş noktaları çok iyi kurgulanmıştı. Mavi kelebekler beni çok etkiledi. Charlotte'ye çok açıdan kızdım, pişmanlığını hissettim. Ve bir kaç şey önceden tahmin edilebilirdi. Ama hikaye kurgusu çok farklıydı.

Bu tarz roman sevenler için kesinlikle tavsiyemdir. Hala etkisinden çıkamadım.

Pelin Sueda, Agapi'yi inceledi.
 20 May 19:43 · Kitabı okudu · 4 günde · 6/10 puan

En sevdiğim yazarlardan olan Sarah Jio'nun bir kitabına daha veda ettim.Agapi,yazarın okuduğum sekizinci kitabı oldu.Bu kitaptan önce Yeşil Deniz Kabuğu'nu okumuştum ve beklentilerimi karşılamamıştı.Bu kitabı Jio yazmış olamaz diye düşünceler geçirdim aklımdan.Uzun bir süre Jio'ya ara vermeyi düşündüm.

Agapi'nin konusu çok ilgimi çekti ve bu yüzden şansımı bir daha denemeye karar verdim ama nafile.Yeşil Deniz Kabuğu neyse Agapi de oydu aslında.Yayınevi değişikliği Jio'yu cidden kötü etkilemiş. :( Belki de Jio okumaya Arkadya kitaplarıyla başladığım için çıtayı çok yüksek tutmuştum.

Jio aslında konuyu iyi seçmiş,zaten ilk başta konu ilgimi çekmişti.Ama işlenişini pek beğenmedim,okurların yorumlarını da okuduğumda Agapi'nin diğer Jio kitaplarına nazaran daha sönük kaldığından bahsediyorlardı.Ben de katılıyorum okurlara.Kitabın başları gayet keyifli ilerlerken ortalarında sıkmaya başladı.Jio'nun her kitabına sakladığı minik sırlar olur,bilirsiniz.Ben bu sırları öğrenebilmek için kitaplarını bir solukta okumaya gayret ederken Agapi de hiç öyle bir heyecan,merak,heves yaşamadım.Tahmin edilebilir bir olay örgüsü vardı.Akıcılık konusu ise beni iyice sarstı.Sarah'nın o akıp giden duru satırlarını çok aradım Agapi'de.

Pena Yayınları ve Sarah hem Yeşil Deniz Kabuğu ile hem de Agapi ile beni hayal kırıklığına uğrattılar.Böyle düşünmeyi hiç istemezdim ama sıradaki Jio kitabım olan Kelebek Adası için hiç umutlu değilim.Nerede o Sarah'nın eski öyküleri düşüncesi aklımdan çıkmazsa korkarım bu umutsuzluk hissi devam edecek.6 puanı konusu,yazarı ve sonu için verdim,o kadar.

Konusu ilginizi çektiyse Agapi'yi listenize ekleyebilirsiniz ama beni hiç tatmin etmedi.Umarım Kelebek Adası bana hayal kırıklığımı unutturur.Hayırlı Ramazanlar ve bol okumalı günler.Allah oruçlarınızı kabul etsin.Bir dahaki kitabıma kadar görüşmek üzere. :)

Ozge uzun, Kelebek Adası'ı inceledi.
15 May 00:50 · Kitabı okudu · 125 günde · Beğendi · 10/10 puan

Muhtesem bir kitap bastan sona merakla okuyarak sonunda huzun tebessum ve mutlulukla bitirdim.. herkeze tavsiye ediyorum.. okudugum her kitabin ayri bir guzellik apayri hayatlari yasatiyor cok tesekkur ederim..

SihirliFlut, Kelebek Adası'ı inceledi.
10 May 08:19 · Kitabı okudu

Aile sırlarınız var mı? Peki aramanıza değecek kadar ilginç mi? Sarah Jio sevdiyseniz bu kitabı beğeneceksiniz. Bölümler arasında bazı kopukluklar olsa da okumanıza engel değil. Çeviriyi oldukça başarılı buldum.

Kelebek adası gerçek olamayacak kadar esrarengiz bir ada. Ve geçmişten bu yana ortadan kaybolmuş bir çok gemi, uçak ve insanlar. Günümüzde bile o büyülü yer denilen Bermuda da henüz kalıntısı bulunamayan bir kayıp. Bu kayıpların arasında ilginç tesadüflere dayalı bir aşk romanı. Tüm yıllarını senelerde aşkını aramaya adamış bir kadın. Romanda içinizi ısıtacak bir yaşam mücadelesi var. Küçük mucizeler var. Kitap bitince aklımızda tek bir soru oluşuyor "Neden bu kadar gemi ve uçak kötü şöhretli Bermuda üçgeninde kayboluyor. "....