Nazım Hikmet
"Bilir misin ne kötüdür insanın bildiğini anlatamaması. Kelimelerin hep yarım kalması. 'Ben' deyip susması, 'Sen' deyip ağlaması."

Nur-AL, bir alıntı ekledi.
24 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nazım Hikmet
Nazım Hikmet, "Bilir misin ne kötüdür insanın bildiğini anlatamaması, kelimelerin hep yarım kalması. 'Ben' deyip susması, 'Sen' deyip ağlaması!" demiş ya, sanki Asya'yı düşünmüş de söylemiş.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 86)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 86)
Müzeyem, Kürk Mantolu Madonna'yı inceledi.
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu eser için ne yazsam sığ kalacak, zaten yeterince inceleme de eklenmiş benden önce okuyan arkadaşlardan. Bu benim Sabahattin Ali ile ilk tanışmam, ki çok memnun ve mutlu kaldığımı söyleyebilirim. Yazdığı hikayeden çok tam da o yazar anlatmış diye alıp okursunuz bazı kitapları, işte Sabahattin Ali onlardan biri.
Romana gelince: okura türkçenin güzelliğini yansıtan bir yapıt. Başlarda ben biraz zorlandım çünkü bazı kelimelerin anlamını bilmiyordum. Ama onları da oturtunca kitap akıp gidiyor. Sıradan bir adamın sıradışı iç dünyasına dahil ediyor yazar bizi. Zamanında yaşadığı bir romansın yarım kalması sonucu oluşan güvensizlik ve kayıtsızlık, Raif Efendi'yi insanlara ve hayata küstürüyor, sevme özürlü bir hale getiriyor adeta. Kısacık ama esaslı bir hikaye. Şiddetle tavsiye ediyorum :)