Elif, bir alıntı ekledi.
45 dk. · Kitabı okuyor

Bakara Sûresi / 110.Ayet
Namazı dosdoğru kılın; zekâtı verin; hayır (işler)den kendiniz için önden ne (yapıp) gönderirseniz Allah katında onu bulacaksınız. Allah yaptıklarınızı şüphesiz görendir.

Feyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin FeyizliFeyzü'l Furkan Açıklamalı Kur'an-ı Kerim Meali, Hasan Tahsin Feyizli
Abdullah SAFİDEMİR, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okuyor

Cüz: 18 Sûre: 23 Mü'minûn 34 - 35
“Eğer kendiniz gibi bir insana itâat ederseniz, o takdirde mutlakâ siz gerçekten hüsrâna uğrayan kimseler olursunuz.”

“(O) muhakkak ki siz öldüğünüz ve bir toprak ve bir kemik yığını hâline geldiğiniz zaman, gerçekten sizin (kabirlerinizden) çıkarılan kimseler olacağınızı mı va‘d ediyor ”

Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 343 - Hayrât Neşriyat)Kur-ân’ı Kerîm Muhtasar Meâli (Açıklamalı), Kolektif (Sayfa 343 - Hayrât Neşriyat)
Mehmet Serhat Ercan, bir alıntı ekledi.
14 saat önce

"Kendinize kendinizde biraz yer açmaktan niçin bu kadar korkuyorsunuz? Niçin hiç kendinizle ve biraz da kendiniz hakkında konuşmayı denemiyorsunuz?"

Cenab-ı Aşk, Dücane Cündioğlu (Sayfa 59 - Kapı)Cenab-ı Aşk, Dücane Cündioğlu (Sayfa 59 - Kapı)

Ruhlarınız kaypak, hayatlarınız çalıntı... aşklarınız yalan, kendiniz eksik. yüreğiniz korkak , fakat tavırlarınız kusursuz!!

sinan kaan, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Başkalarının sizin için bir iyilik ve hoşluk fanusu yaratmasını beklemeyin, bu sadece size bağlıdır. Bunu kimse sizin için yapmayacaktır, hem zaten en derinlerde sizin iyiliğiniz için neyin önemli olduğunu kimse bilemez.
Öyleyse kendi elinizden kendiniz tutun ve tıpkı kedi gibi kendi alanınızı, kendi konfor bölgenizi, iyi olacağınız koşulları ve gelişip serpilme ihtimallerinizi yaratın.

Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 31 - Paloma yayınları)Kedi Gibi Düşünmek ve Davranmak, Stephane Garnier (Sayfa 31 - Paloma yayınları)
Elif, bir alıntı ekledi.
22 saat önce

Peki ama siz nesiniz? Sorunun özü burada. Kendiniz olmaktan anladığınız ne, varlığınızın hangi parçalarını kendiniz oluşturdunuz?

Doktor Jivago, Boris Pasternak (Sayfa 88)Doktor Jivago, Boris Pasternak (Sayfa 88)
Rojhilat Recep As, bir alıntı ekledi.
 Dün 14:26

Aynen öyle...
Kendiniz olduğunuz hayat saf hayattır. Başka bir hayata imrenerek, özlemle bakıyorsanız, hayatınızı, kendinizi kaybetmişsiniz demektir.

Swastika Geceleri, Katharine Burdekin (Encore Yayınları EPUB)Swastika Geceleri, Katharine Burdekin (Encore Yayınları EPUB)
Şeyma Öztürk, bir alıntı ekledi.
Dün 13:35 · Kitabı okudu · 8/10 puan

‘Başkalarını etiketleyip de, ‘Şu çocuğa bak, pantolonu ne halde gelmiş! Şu adama bak nasıl namaz kılıyor! Kızın başörtüsünün haline bak! Çocuğun sakalı bile yok!’ diyemezsiniz. Hayır hayır. Dinin hükümleri evvela sizin için, kendiniz için var. Diğer insanların bulunduğu hali etiketleyesiniz diye konmamışlardır. Ailelerinin üzerine vazife olan bir şey bu. İçinde bulundukları toplumun yapması gereken bir şey. Eğer haklarında güzel sözler söyleyemiyorsanız, o zaman hiçbir şey söylememelisiniz. İnsanların içlerinden geçtikleri durum ve şartları bilmiyorsunuz; ben de bilmiyorum nasıl bir süreçten geçiyorlar, onun için kimseyi yargılayamayız. Ve burada size şunu söylemeliyim: Başkalarını çok kolay yargılayabilen karakterde bir insanın muhtemelen kendisine dair çok temel bir meselesi vardır ve esasen ona kördür. Kendinize kör olduğunuz zamansa, başkaları hakkında ekstra ilgi geliştirirsiniz.’

Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan (Sayfa 127 - Timaş Yayınları, 2018.)Dirilt Kalbini, Nouman Ali Khan (Sayfa 127 - Timaş Yayınları, 2018.)
Özgür, Anahtar'ı inceledi.
23 May 23:39 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

yirmi yıl evli bir çiftin birbirlerini çok iyi tanıyabileceğini düşünebilirsiniz. ya da kendiniz hakkında sizin de farkına varmadığınız yönleriniz keşfedebilirsiniz. kitap iletişim kopukluğu yaşayan iki zıt karaktere sahip bir çiftin konuşamadıklarını sözlükleri ile birbirlerine aktarma çabasını anlatıyor.

okuması zor inişli çıkışlı bir kitap. kah zaman bitse artık dediğim oldu, bazı yerlerde ise merakım kitabı elimden bırakmama mani oldu. ama en zorlayıcı kısmı ise aşırıya kaçan entrika bölümleriydi. özellikle karakterler bu entrika ile kafayı o kadar meşgul etmişler ki paranoya derecesinde sağlıksız bir düşünce biçimi içinde kendilerini buluyorlar.