Gülcan Bülbül, Şen Dullar'ı inceledi.
21 May 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok hoşuma gitti kitap. Akıcı bir dili vardı. Çok eğlendim hatta düşündürdü de. İsme bakıp ön yargılı olmamak gerekiyor.
.
Güzel Bir kadının aldatıldıktan sonra boşanıp çocuklarıyla kendine yeni bir hayat kurmasını sonra kendine güvenini kazanıp yeniden aşık olmasını, dostlarıyla arasındaki bağı falan anlatıyor. Hatta komik ama anneler kulübü gibi bir şeyde kurmuşlar. Dedikodu falan yazışmalar vs fazlasıyla eğlenceliydi.

Srs Blck, Safir Mavi'yi inceledi.
20 May 19:49 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gwendolyn ve Gideon yine zamanda yolculuk macelarına devam ediyor bu kitapta da.
İlk kitap çok güzel bir yerde kalmıştı ve seri okuyucuları için güzel bir sürpriz bırakılmıştı. Tahmin edilebilir bir sürpriz olsa da.
2. kitap da ilk kitap kadar güzel ve akıcıydı. Yazar artık kesinlikle favorilerim arasında. Daha fazla kendinizi zaman yolculuklarının içinde buluyorsunuz ve artık işin içine aşk da girmiş bulunmakta.
Karakterlerin yaşı itibari ile zaman zaman çocuksulukla da karşılaşıyoruz ama Gwen'in hareketleri konuşmaları çok sempatik bana göre. Kitaba ayrı bir tat katmış.
2. kitapta ilk kitap gibi Lucy ve Paul ile ilgili bir bölümde bitti ve hemen 3 ü oku dedirtiyor.
Her yaştan herkese hitap eden bir kitaptı yine. Zaman yolculukları ile ilgili maceraya atılmak istiyorsanız okuyun derim : )

Srs Blck, Yakut Kırmızı'ı inceledi.
08 May 20:53 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bir şey itiraf ederek başlayayım; Kitabın arka kapağını hiç okumamıştım ve kitabı kapaklarından, renklerinden dolayı falan herhalde buram buram bir aşk romanı sanıyordum. (Utanma emojisi) O yüzden de birazcık ertelediğim bir kitaptı. Ama kitabı okumaya; başlayınca o zaman yolculuklarıdır, kurgudur okudukça bir mutluluk bir mutluluk.
.
Fantastik ve tarih kokan bir aşk romanı diyebiliriz sanırım. Kitaba kesinlikle bayıldım. Neredeyse bir oturuşta bitirdim desem yeridir. İnce bir kitap aslında ama sayfaları çok kalın olduğu için kalın gibi gözüküyor birazcık.
Kurgu çok güzeldi. Ana karakterler iyiydi. Gizem doluydu. Bazı kısımlarda kafamda deli sorular oluştuğunu söylemem lazım. Karakter sayısı fazlaydı ve isim olarak da biraz uzundu o yüzden bir ara bu kimdi ya olmadım değil hani. Olayın içine girmeye başladığımdan beri tahmin ettiğim şey de kitabın sonunda açığa çıkınca ağzım kulaklarımdaydı resmen kitabı kapatırken.
Her yaştan tüm fantastik severler okuyabilirler bence. Hatta tarihi kurgu sevenlerinde hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Nisanur Yetgin, Silber'i inceledi.
06 May 10:45 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

kapağı gibi içide mükkemmeldi.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Zeynep ღ, bir alıntı ekledi.
23 Nis 17:30 · İnceledi · 10/10 puan

“Şeytan bir sincaba benzer.” (56) dedi Leslie.
56/ Kötünün daima belirsiz bir şekilde ortaya çıkıp beraberinde felaket getireceğini, sorunların daima hiç beklenmedik yerlerde ortaya çıkacağını anlatan bir deyim.

Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 447)Zümrüt Yeşil, Kerstin Gier (Sayfa 447)
Zeynep ღ, Zümrüt Yeşil'i inceledi.
 23 Nis 17:17 · 10/10 puan

“Zümrüt Yeşil” bitmesini istemediğim serinin son kitabıydı. Bence bu serideki en iyi kitaptı. Akıcılığı da diğer kitaplara göre daha iyiydi. Konuların sıkmayan uzunlukta olması benden puan kazandı. Eğer seriyi yarım bıraktıysanız bu kitabı okumadan seriden kopmanız bence hata olur.

Özge K., Silber'i inceledi.
21 Nis 19:54 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarı ilk defa okudum, kitap oldukça akıcıydı hemen 2. kitabı sipariş verdim.. Reading slump için birebir çerezlik bir kitap.. Kurgusu çok güzel olmasına rağmen, özellikle sonlara doğru bazı olaylar çok havada kaldı, küt diye bitti kitap.. Diğer kitap yorumları güzel olduğu için devam edeceğim bir seri.. Yaş aralığı lise üniversite olduğunu da belirtmek isterim ;)

kaderseçilkader, Yakut Kırmızı'ı inceledi.
05 Nis 02:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okuduğum en seri kitaptı...Konusu kısaca zamanda yolculuk...Kitabı okurken zaman mefhumu kayboldu sanki...Kitapta fantastik öğeler,tarih,aşk,gizem,aile yani ne arasanız var...Kitaptan sıkılmak gibi bir lüksünüz yok sizi alıp götürüyor...Şiddetle tavsiye ederim...

Büşra Güler, bir alıntı ekledi.
21 Mar 22:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanın asla yapamayacağı şeylerin hayalini kurması hiç de eğlenceli değil

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 31)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 31)