Giriş Yap
Havaya atılmış bir taş için ne yere düşmek kötüdür, ne de havaya atılmak.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hayattaki en zor durumlardan bazı örnekler; Ertelenmiş bir hayat ve ertelenmiş bir amaç, Kabullenilmiş çaresiz, Geç yaşta gelen pişmanlık.
“Evet, durmamacasına sizi düşünüyorum!.. Hatıranız beni ümitsizliğe düşürüyor! Ah, affedersiniz!.. Gidiyorum… Allahaısmarladık!.. Uzaklara, o kadar uzaklara gideceğim ki, bir daha benden bahsedildiğini duymayacaksınız!.. Ama ne de olsa… bugün… bilmem nasıl bir kuvvet beni size doğru itti! İnsan ilahi kaderle mücadele de edemiyor, meleklerin tebessümüne dayanamıyor! Kendini güzele, sihirkâr, tapılmaya layık olan şeye kapıp koyuveriyor.”
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Aç bakalım şu sandığı, içinde ne olduğunu görelim!" dedi. Nazır, gönülsüz bir şekilde sandığı açtığında içinde eski bir çarık, yırtık bir gömlek, yırtık bir hırka ile yamalı bir pantolon gördüler. Şaşıran padişah sordu: "Bunlar da neyin nesi? Nazır: "Efendim, bunlar benim eski kölelik yaşamıma ait olan giysiler. Geçmişte yaşadıklarımı, nereden geldiğimi unutup şımarmamak için her gün gelirim, bunları giyerim ve aynanın karşısına geçerek kendime şöyle derim: 'Geldiğin yeri sakın unutma, bir gün yine oraya dönebilirsin!""
"Aklım ile ruhum arasındaki bu çetin savaşta benliğim tuhaf bir sessizliğe bürünüyor, çaresizlik içinde olacakları izlemekle yetiniyordu."
2
100
1.000 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2