Giriş Yap
“Şu yoksulluk, miskinlik dolu dünyada ilk defa sandım ki hayatımda bir güneş ışığı parladı. Ama heyhat! Güneş ışığı değildi bu; belki sadece gelip geçici bir ışık; kadın ya da melek şeklinde görünüp kayan bir yıldız. O bir anlık aydınlıkta, bir saniye zarfında hayatımın bütün bedbahtlıklarını gördüm; bunların görkemini fark ettim. Sonra bu ışık, kaybolması gereken karanlık girdabında yine kayboldu. Hayır, bu gelip geçici ışığı kendime saklayamadım.”
Reklam
Bilmem ki hâtıralar, Ne istersiniz benden, Gelir gelmez sonbahar? ... Sanmayın güller açar, Bülbül değildir öten; Bu rüzgâr başka rüzgâr.
Otuz Beş Yaş, Cahit Sıtkı TarancıSayfa 164 - Can Yayınları
Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
"Andolsun, Allah'ın Rasûlünde sizin için, Allah'a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah'ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır." (Ahzâb, 21)
Reklam
Verdiğiniz mücadelenin içine değil, dışına bakarlar. Başına değil, sonuna yetişirler. Seferi değil, zaferi önemserler. Dağdaki yokuşu görmezler de tepeye göz dikerler. Bir tek Allah bilir düşe kalka çıktığınız yokuşları..
Sıfırla hiçlik arasında, mabeyin kadar bir mesafe vardır.. Bu kısa cümlemi bir beyin fırtınası kabul edin lütfen. (Güven Taşdemir)
1
3
100
1.000 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48