Bülent Karakuş, İzahlı Avamil'i inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 38 günde · 8/10 puan

Avamil-İmam Birgivî Hazretleri

Tanrı tealaya hamd-ü senalar olsun, Rasulullaha salavat ve selam olsun ki yer İslam şiarının güzel ilimlerinden Avamil'i İmam Birgivî(r.a) Hazretleri vasıtası ile güzel bir şekilde aklıma neşrettim.Binaenaleyh Arapça Nahiv'i bir hayli zor ki İmam Birgivî'de olsa üzerine daha çok durmak lazım geliyor, Semavî ilimlerin en kısa ve kolaylarından olan Avamil bilgisini okumanın, anlam vermenin tatlılığı bir ayrı keşke çocuk yaşlarımda karşılaşsaydım diye içerleniyorum.Bu tür tatlı kitapların İmam Hatiplerin Arapça müfredatlarına geçmesi dileğiyle.

İbrahim Cem ARABA, Hasret'i inceledi.
3 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Etnik ayrımın saçmalık olduğunu savunan Canan Tan romanı. Bunu da arkadaşlık, dostluk ve en vurgulusu aşkla anlatmış Canan Tan. Keşke silahlar ve sınırlar olmasa diyenleri etkileyecektir. Bu zamana kadar neden okunmadığını sorgulatacak bir roman.

Beyza*, bir alıntı ekledi.
5 saat önce

"Beyaz bir küf büyüdü evde, tersten yağan kar gibi.
Keşke dünya toz şekeri ile kaplı olsaydı.
Çocuk oldum sonra ağladım, yağmur bile beni ayıpladı.
Söz dedim, söz verdim.
Yüzüme bir daha çiçekli masa örtüleri sermeyeceğim."

Grapon Kağıtları, Didem Madak (Sayfa 44 - Metis Yayınları)Grapon Kağıtları, Didem Madak (Sayfa 44 - Metis Yayınları)
Filankes, bir alıntı ekledi.
7 saat önce · Kitabı okuyor

"Bir kitabı okuyup bitirdiğiniz zaman, bunu yazan keşke çok yakın bir arkadaşım olsaydı da, canım her istediğinde onu telefonla arayıp konuşabilseydim diyorsanız, o kitap bence gerçekten iyidir. "

Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 23)Çavdar Tarlasında Çocuklar, J. D. Salinger (Sayfa 23)

Nasılsa dönecek” diye düşündü o an... O gün... O hafta... “Galiba gelmeyecek” diye kaygılandı o ay sonu... “Gitmeseydi keşke” deyip durdu o mevsim... Ve yıl sonu “keşke hiç gelmeseydi”ye döndü hissiyatı... 

'İLARYA' çıktı !!, Mahrem ve Münzevi'yi inceledi.
 14 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

En sevdiğim , istisnasız her ay bir kere açıp okuduğum kitaptır. Her kitaplıkta bulunması gerekir . Kapağı bile bana huzur verir. Her şiirde kendinizi bulursunuz o yüzden de bir şiiri iki kez okursunuz . Baş ucumda durur hiç ayırmam ayrı bir yeri vardır bende. Keşke tamamını ezberlesem :) İLARYA gibi ...