Hafif SIYRIK, O İyi mi?'i inceledi.
28 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

O iyi mi? Hemen hemen hepimizin yüreğini sızlatan, hatırladıkça gözleri uzaklara dalarak, dolarak, bazen bir tebessüm, bazen bir keşke ile andığımız, merak ettiğimiz içimizden de olsa “o iyi mi” dediğimiz birileri vardır. Bir ayrılık sonrası hayattan umudumuzu kestiğimiz, ümitlendiğimiz, bir selama muhtaç olduğumuz zamanlar da vardır elbet. Esila’ da Arda’ nın ardından elini ayağını çekiyor her şeyden. Uzun süreli ilişkileri eften püften bir sebeple son buluyor. Arda şiddete başvurarak, hırpalayarak, ardında bir enkaz bırakarak koyuyor son noktayı. “Sensiz ölürüm” dediği kadını bu şekilde terk etmesini anlamlandıramıyor, sebep bulamıyor, kaldıramıyor Esila. Günlerce bir evin içinde sorguluyor yaşananları. Tanıştıkları zamandan, geçirdikleri harika günleri, diğer tartıştıkları zamanları ve o kabuslar yaşatan, aldığı nefesi bile haram eden o geceye kadar. Okuyanı da hepsine bir bir şahit ediyor.

Gülcan Bülbül, Vittorio'yu inceledi.
34 dk. · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Kitap çok küçük puntoyla yazılmıştı zar zor okudum. Çok yordu.
.
Başta önce vampir olduğunu ilan ediyor. Sonra vampir olmadan önceki hayatını vs anlatıyor ki bazı kısımlar harbi sıkıcı. Ama yazar bunu fark etmiş gibi hemen peşi sıra konuyu değişiyor. Kitabın sonu geldim ya hu bu ne zaman sivri diş olacak? Dedim.
.
Baya melankolik hallere bürünen, çoğu zaman kalın kafalı gibi davranan bir karakter Vittorio. Sever misiniz, bilmem. Eh fena değildi bence. Keşke minicik yazdırmasaydılar kitabı.

Keşke 100 kadar kitap belirlense ve bunları okuyup sınavdan geçmeyenlere nikah yapılmasa. Evlenmek bu kadar kolay olmasa..

Semra Beynel, bir alıntı ekledi.
2 saat önce

Kostümler
Bana göre Cadılar Bayramı dünyadaki en iyi kutlamadır.Hatta Noel'den bile iyidir.Kostüm giyerim.Maske takarım.Maske ve kostümlü her çocuk gibi etrafta gezerim ve hiç kimse garip göründüğümü düşünmez.Kimse dönüp bir daha bakmaz bile.Kimse beni fark etmez.Kimse beni tanımaz.Keşke her gün Cadılar Bayramı gibi olsaydı.Böylece sürekli maske takardık ve maskelerin altında nasıl göründüğümüzü öğrenmeden önce birbirimizi tanıyabilirdik.

Mucize, R. J. Palacio (Sayfa 83 - Pegasus yayınları)Mucize, R. J. Palacio (Sayfa 83 - Pegasus yayınları)
Roland Deschain, bir alıntı ekledi.
 3 saat önce

Şeytan Tüyü...
Keşke onunla konuşsan. Nedense seni sevmişti.” Gözlerinde yine o tatsız ışıltı. “Janelle seni sevmişti. Belki sende şeytan tüyü vardır.”

Bay Mercedes, Stephen King (Sayfa 306)Bay Mercedes, Stephen King (Sayfa 306)

keşke hep çocuk kalsaydık da ,en büyük yaramız
dizimizdeki yara olsaydı.'cemal süreya'

Ayşe hocaya demek istediğim;
Hocam tamam Uzayda Düzlem'i işliyoruz da keşke soruları uzaydan getirmeseniz.🙊 Vurun beni.

SEDA FIRAT BELLİ, Mutluluk'u inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu

Adı mutluluk olsun. Okurken canınız yansın. Neden ve nasılları sorgulayıp durun. Keşke olanların benzerlerinin yaşanmadığını söyleyebilsek ama ne mümkün...

Tuğçe inci, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

"Keşke insanlar dünyayı sevmeyi öğrense;yaşadıkları topraklarda birer misafir olduklarını anlayıncaya ve çocuklarına daha yeşil bir gelecek hazırlamanın bilincine erişinceye kadar, ne yazık ki bu katliam böylece sürüp gidecek!"

Ben Bir Gürgen Dalıyım, Hasan Ali Toptaş (Sayfa 21)Ben Bir Gürgen Dalıyım, Hasan Ali Toptaş (Sayfa 21)