Nazlı Şekerci, Beni Seç'i inceledi.
 3 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu türü hiç sevmem diyordum ama aldı götürdü beni bu kitap, büyük bir merak ve heyecan ile bir solukta okutturdu kendini, fazla bir şey çıkmaz diyordum bu romandan ama beklentilerimin çok çok üstündeydi. Genelde romanlarda aşk üçgenleri, ana kahramanın oğlanlar arasındaki kararsızlıkları beni çileden çıkarırdı ama bu kitap öyle değil ya ...

Çok ama çok severek okudum, klişe falan demeyin aşk üçgenleri beni açmaz demeyin okuyun derim, özelliklede 16-22 yaş arası kız okuyucuların hoşuna gideceğine kesinlikle eminim .

funda cengiz, bir alıntı ekledi.
11 May 21:49 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Yine haklıydı. Korkuyordum. Maxon'ın duygularının göründüğü gibi gerçek olmamasından korkuyordum,prenses olmanın ne demek olduğunu keşfetmekten korkuyordum,Aspen'i kaybetmekten korkuyordum.

Elit, Kiera CassElit, Kiera Cass
funda cengiz, bir alıntı ekledi.
11 May 21:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Seçim'i usullere göre sonlandırdığımda, sana evlenme teklifi ettiğimde,bana evet demenin nefes almak kadar kolay olmasını istiyorum. Şu anda ve o an geldiğinde,böyle olması için gücümün yettiği her şeyi yapacağıma söz veriyorum. Neye ihtiyacın olursa,ne istiyorsan,sadece söylemen yeterli ve ben de senin için her şeyi yapacağım.

Elit, Kiera CassElit, Kiera Cass
funda cengiz, bir alıntı ekledi.
11 May 21:47 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Ve istediğim her sorunun cevabı önüme serili. Ama buradaki ufak el cevapsız.

Elit, Kiera CassElit, Kiera Cass
funda cengiz, Elit'i inceledi.
11 May 21:47 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bol bol America'nın kararsızlığı ve Maxon'ın diğer kızlara da mavi boncuk dağıtmasını okuyoruz. Aralarda asilerin saldırıları ve etkinlikler görüyoruz. America'nın kararsızlığı da can sıkıcı ve Maxon'ın ne yapmaya çalıştığını anlamamakta.
Marlee ile ilgili olan sırrı öğreniyoruz ve olanlar beni çok şaşırttı. Ayrıca Maxon'ın America için yaptığı jest çok güzeldi.
Bakalım kızımız şimdilik kararını verdi. Diğer kitapta bakalım bizi neler bekliyor.
Bu kitap için başka ne söylenir bilemiyorum. Pek hoşlanmasam da keyifli vakit geçirdim.

funda cengiz, bir alıntı ekledi.
09 May 13:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bu şekilde hayatta kalamayacağımızdan korkuyoruz diyemem. Yoksul değildik. Fakat sanırım yoksulluktan o kadar da uzakta değildik.

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
funda cengiz, bir alıntı ekledi.
09 May 13:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Bazı anlar geliyor,seninle tüm duvarları yıkmışız gibi hissediyorum ve bazen de senin sadece rahatlığın için burada kaldığını düşünüyorum.Keşke benim,sadece benim,burada kalman için yeterli sebep olduğuna emin olabilseydim...

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
funda cengiz, bir alıntı ekledi.
09 May 13:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 7/10 puan

Kafamdan pek çok düşğnce geçti. Hangi sosyal sınıftan olursa olsun, ailelerin nasıl hep aynı olduğu. Nasıl tüm annelerin endişelenecek kendilerine göre sebepleri olduğu.

Beni Seç, Kiera CassBeni Seç, Kiera Cass
funda cengiz, Beni Seç'i inceledi.
09 May 13:25 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Distopya dan çok peri masalı yada bir aşk romanı gibiydi.Maxon'un hiç özel hayatı yok kendini ailesine ve konumuna adamış bir karakter.O yüzden seçim sırasında ufak tefek bocalama yaşadığını görüyoruz. Amerika ile güzel bir arkadaşlıkları başlıyor.Amerika'nın ikilemde kalması biraz sinir bozucu olabiliyor.
Serinin giriş kitabı olarak güzeldi. Az sayfa olması fazla uzatılmaması da hoştu. Neler yaşanacakları merak uyandırıyor kitabın sonunda. Hoş vakit geçirmek isterseniz çerezlik birşeyler arıyorsanız okumalısınız.
Ben de ikinci kitabı olan Elit'e başlıyorum.

Yağmur Ö., Elit'i inceledi.
13 Nis 23:40 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Serinin 2.kitabı bol gizemli , aksiyonluydu. Şaşırtan ve beklenmedik olaylar çoktu. Kimi yerlerde gerçekten çok sinirleniyor ve kimi yerde de okurken sevinçten ağzınız kulaklarınıza varıyor. Yazar birçok duyguyu okuyucuya tattırıyor. Güzel bir kitaptı. Sadece bazı yerlerde America'nın kafasina vurma isteğiyle dolup taşsam da yine de heyecan içinde okumaya devam ettim.