Ömer'in Kapak Resmi
Ömer tekrar paylaştı. 2 saat önce
Hatice, bir alıntı ekledi.
13 saat önce · Kitabı okuyor

"inançtan kaynaklanmayan her şey günahtır" her günahtan sonra pişmanlığın olmayışı yeni bir günahtır, hatta bu günahın pişmanlıktan yoksun kaldığı anların her biri yeni bir günahtır.

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk, Soren Kierkegaard (Sayfa 115)Ölümcül Hastalık Umutsuzluk, Soren Kierkegaard (Sayfa 115)
Ömer, Akıllı Pireler'i inceledi.
 18 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabı ilk okuduğumda ilkokuldaydım(Daha sonra defalarca okudum). Kitaplara olan ilgimin sebebidir. 2 günde okuduğum ve o zamanki hayal gücümle hikayenin içinde bizzat yaşadığım kitaptır Biraz çocukluk ruhum olsaydı, yine okuyacağım ilk kitap olacaktı...

Ömer, bir alıntı ekledi.
21 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Bir kadının aklına evlilik aleyhine hiçbir şey gelmez ve erkekler kadını yozlaştırmadığı sürece ebediyen de gelmeyecektir.

Evliliğin Estetik Geçerliliği, Soren KierkegaardEvliliğin Estetik Geçerliliği, Soren Kierkegaard
Ömer tekrar paylaştı. Dün 11:15
Emine Karaca, bir alıntı ekledi.
Dün 00:02

Bir gün Hz. İsa (a.s) 'a :
"Seni kim terbiye etti.?" diye sordular.Hz. İsa (a.s) şöyle cevap verdi :

"Beni kimse terbiye etmedi , cahilin cehaletine , ahlaksızın ahlaksızlığına bakarak ibret aldım ve ona göre yaşadım.!" dedi.

Kalplerin Keşfi, İmam Gazali (Sayfa 428)Kalplerin Keşfi, İmam Gazali (Sayfa 428)

Bu konuda da sustum, tıpkı o konuda sustuğum gibi. Ne yapmalıydım? Bu insanlar kendi kendini kandırıyor, söyleyeceklerimin bir işe yaraması mümkün mü?

Ömer tekrar paylaştı. 14 Eki 01:27
Hatice, bir alıntı ekledi.
12 Eki 20:58 · Kitabı okuyor

Çevresinde büyük kalabalıkların toplandığını görmekle, dünyanın gidişatını kavramaya çalısırken bu kadar çok insansal işleri omuzlarına almakla bu umutsuz kişi kendini unutur, kutsal ismini unutur, artık kendine inanmaya cesaret edemez ve kendi olmayı çok güç bir olayolarak görür ve diğerlerine benzemeyi, bir taklitçi , yığın içinde kaybolan bir numara olmayı daha basit ve güvenli bulur.

Ölümcül Hastalık Umutsuzluk, Soren Kierkegaard (Sayfa 43)Ölümcül Hastalık Umutsuzluk, Soren Kierkegaard (Sayfa 43)

'Uzatma Benim Dünya Sürgünümü' -Sezai Karakoç
Bu acılar, bir zamanlar Tanrı'dan kopup , ceza olarak insan ruhu olarak gönderilmemizden dolayı. Burada tüm uğraşılarımız, o çok eski zamanlarımızın aynısını yaşamaya çalışmak üzerine olmalı. Cezayı bir yerinden tutup da özel bir keyif olarak gören ruhsuz taburlar gibi olamayız...

Kulaklarını elleriyle kapamış, gözlerini yummuş ve bana kendinden emin bir şekilde "artık dayanabiliyorum bak" diyor. Ben ise hızlı ve bıkkın bir tavırla " Yarına kadar, ve sonra en son kendini de susturmak için öldüreceksin, fakat ruhunu mu bedenini mi emin değilim, nereni en çok kullanıyorsan işte oranı" dedim. O, nereye dokunduysa orayı tüketiyordu çünkü hiçbir yere ait olmadan 'emin' adımlar atıp duruyordu...