Bolvadinli, Uçurtma Avcısı'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Hakikaten dünyada milyonlarca okunmayı hak eden çok etkileyici harika bir kitaptı. Bana kitap okumayı sevdiren, kitap okuma alışkanlığı kazandıran, kitaplar dünyasına adım atmamı sağlayan kitaptı.

Mr.Kuralay, Acımak'ı inceledi.
2 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi

Bu kitap bittiğinde çok duygulandığımı hatırlıyorum. Yıllarca önyargısının çilesini çekmiş bir öğretmen.Bitince Zehra öğretmenin ruh halini uzun uzadıya düşünmüştüm.Kitabın sonuncu cümlesi ise çok etkilemişti beni.
Zehra öğretmen artık telafisi olmayan bir pişmanlığın pençesine düşmüştü. Hem ona hem de babasına acıdım. Öğretmen acımayı öğrenmişti artık, iş işten geçmiş olsa da...
Reşat Nuri Güntekin'in bu kitabını o kadar başarılı buldum ki,kalemini ve yazarlığını çok beğendim. Sorgusuz sualsiz diğer kitaplarını da okurum.
Hem okuma alışkanlığı kazandıracak, hem de ders çıkarılacak bir hikaye. Okuyun, okutun.

Sema Koçak, Scarlet'i inceledi.
12 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

cinderdan sonra scarlet bana daha akıcı ve gerçekten orjinal bir kurgu diğerleri gibi değil diyorsunuz..Okumalısınız ılerde çocuklarınızın kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için okutmalisiniz hatta

Yasemin Taşkın, Büyük Düşünmenin Büyüsü'ü inceledi.
15 saat önce · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 9/10 puan

Bana okuma alışkanlığı kazandiran ve okumayı sevdiren kitap. Herkesin okuması gerektigini düşünüyorum. Kişisel gelişim açısından okuyan herkes kendinden bir seyler bulacak kitapta buna eminim.

Minik bir yardım.
Merhaba, fikirlerinize ihtiyacım var. Değer verdiğim bir arkadaşıma kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorum, Ahmet Ümit'in Masal Masal İçinde kitabı ile başladım ama devamını nasıl getireceğimi bilmiyorum. Önerilerinize çok ihtiyacım var.

Senem Öcal, Kitaplardan Korkan Çocuk'u inceledi.
17 Mar 14:16 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Yetişkinlerinde arada sırada çocuk kitapları okuması gerekiyor. Bu kitapta anlatılan şey çocuklara okumaları için baskı yapmak yerine farklı yollar izleyerek onlara okuma alışkanlığı kazandirabilecegimiz. Güzel bir kitap özelliklede yetişkinlere öğretecek şeyleri olduğunu düşünüyorum.

Sonbahar Yaprağı, Bulutlara Simit Satan Çocuk'u inceledi.
16 Mar 23:25 · Kitabı okudu · 9/10 puan

1K'da bir etkinlik düzenlenmişti: Kitap arkadaşlığı etkinliği. :) İsmi tam olarak bu muydu bilmiyorum ama öyle hatırladım.
Etkinliğin içeriği ise şuydu: Eşleştirilen kişiler birbirlerine kitap gönderecekler, gönderdikleri kitabın yanına bir de çocuk kitabı ekleyecekler ve bu gönderilen çocuk kitapları karşılarına çıkan ilk çocuğa hediye olarak verilecekti.Belki de onların kitap okuma alışkanlığı kazanmasına vesile olacak güzel düşünülmüş bir etkinlikti.
Bu okumuş olduğum kitapta "şirin kitap arkadaşım" tarafından böyle bir etkinlik için gönderildi bana. :) Kitabı, bilmediğim sahibine ulaştırmadan önce ben de okumak istedim.Yarın yolda gördüğüm yaşına uygun ilk çocuğa hediye edeceğim. :)
Böyle güzel etkinlikler hep olsun.
Daha çok okuyalım, daha çok okunmasına vesile olalım ve kitapseverler olarak kardeşlik bağı kuralım.

BAHAR KAYA, Piraye'yi inceledi.
16 Mar 16:02 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Ergenlik zamanlarımda okuduğum, ergenliğin doruklarında olduğum için de çok etkilendiğim bir kitap olmuştu. Yetişkin gözüyle bakınca zaman kaybı gibi gelse de o dönemlerde kitap okuma alışkanlığı edinebilmek açısından güzel bir geçiş kitabı diyebilirim.

Takipci kasanlar
Beni takip edenler takipten çıksınlar. Ben buraya takipçi kasanlarla dost olmak için üye olmadım. Kitap okuyan insanlarla sohbet, kitap okuma alışkanlığı oluşturmak vs. nedenlerle üye oldum.

Emir GÖKTAŞ, Hayata Dön'ü inceledi.
15 Mar 00:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

BENCE fazla çerez bi kitaptı sırf bu kitabı okumak için evde oturmadım ama okula giderken canım sıkılınca en kafamın kapalı ve algılayamayacak olduğu zamanlarda bile kolayca okuyabiliyorsun ama gel gör ki beğendim bana kitap okuma alışkanlığı kazandırdı kitabı okuduktan sonra daha çok kitap okuyasım geldi. Ilk başları biraz saçma ve sürekli aynı şeyi tekrarlayıp dursa da Ala nın hikyesini anlattığı bölümler harikaydi ve Ala nın annesinin yanında intahar etmesi MÜKEMMEL bir bölümdü.