1000Kitap Logosu
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor

 00.00 Biri Sizi Düşünüyor

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

432 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 12 sa. 14 dk.
Adı
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
Basım
Türkçe · Türkiye · EPHESUS YAYINLARI · Ciltli · 6057583970
Diğer baskılar
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
00:00 Biri Sizi Düşünüyor
00:00 Biri Sizi Düşünüyor (Cep Boy)
İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Nazlı ve Ezel, Jane Austen üzerine ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalırlar. Ancak bu ödev zamanla Nazlı’nın kendi hayatıyla hesaplaşma işine dönüşür. Geçmişini unutarak kendine yeni bir kimlik belirleyen Nazlı, her attığı adımda karanlık düşlerine biraz daha gömülür. Bu yolda ona ne en yakın arkadaşı Ecem, ne Ezel, ne de diğer insanlar yardımcı olabilirler. Çünkü bu tamamen, Nazlı’nın çözebileceği bir kördüğümdür.   Edebiyat ve sanata dair hem hoş hem de sorgulayıcı ayrıntıların yer aldığı 00.00 Biri Sizi Düşünüyor aşkı en derinlerde bulmaya çalışan bir roman. Ve baş döndürücü, bir atlıkarıncada vakit geçiriyormuş gibi…   Herkesin dünyada bir kez birine karşı, insanların aşk dediği o şeyi hissedebileceğine inanıyordum ve kendi hakkımı çoktan kullandığımı biliyordum
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 96.0
Erkek
% 4.0
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.1
10 üzerinden
1.738 Puan · 259 İnceleme
432 syf.
·
4/10 puan
Biri sizi düşünüyor
Ara ara genç-yetişkin kitaplarının diline bakmak için böyle kitaplar okurum. Özellikle klasiklerden, ağır dilden sıkılmışsam. Çok fazla kişiden olumlu yorum aldım ve şans vermek istedim, en fazla ne olabilirdi ki? Çok şey olabilirmiş... Yanlış dil kullanımı, sayfa doldurmak için kullanılan gereksiz cümle/kelime tekrarları, metnin diline uygun olmayan, yazarın bildiğini göstermek için kullandığı kelimeler (örneğin raks etmek) ve dahası. Konusuna çok farklı diyenleri de anlamış değilim ama birkaç yerinde şaşırmadım diyemem. Yine de karakterin kıvranışı ve yazarın bu kıvranışları pek fazla kelime bilmemesinden ötürü hep aynı tabirlerle anlatması okuyuşumu pek heyecanlandırmadı. Konusunu bir yerlerden öğrenmişsinizdir. Eleştirim şu ki, kitap boyunca oturup iki karakterin ödevlerini yapmasını ve aralarında çetin bir Aşk ve Gurur diyaloğu yaşanmasını bekledim fakat yaşanan diyaloglar beni yine tatmin etmedi. Kadın karakterin erkek karakteri çok klişe bulması ama kadın karaktere sürekli klişe davranışlar yüklenmesi de ayrı bir olaydı. Kitapta bazı yerler gerçekten içimi ısıtmadı değil ama çok fazla popüler olması için eklenmiş ögeler vardı. Lunapark, atlı karınca, çatı katı, sıcak çikolata, kahve, Tumblr... Yani hepsi kitap okumayı sosyal medyadan öğrenen henüz ufak adımlar atan gençlerin ilgisini çekmesi için kullanılmıştı bu barizdi. Aynı zamanda kitapta zaman akışı sorunu da vardı. Herkes bilir ki romanlar kurgudur fakat bir kurguda gerçek hayat ele alınıyorsa karakterlerin de gerçek davranmasını beklersiniz. Yani bunca olay oldu ve üniversite hocasının dönem sonu ödevi için bu kadar çok bekleyeceğini sanmıyorum. Zaman sorununda başka bir problem de yine baş karakterin sürekli gidip gelmesi ve bunlar arasındaki geçişler. Aslına bakarsak, farklı bir üslup ile popüler olmak kaygısı içermeden yazılsaydı kitap çok daha güzel işlenebilirdi.
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
00:00 Yorum Postu
selam! Bugün sizlere, yolumu kaybettiğimde ve ya yolumun bozulduğunda, bir nebze olsun beni dimdik ayakta tutabilecek güce sahip olan bir kitabın yorumu ile geldim. -𝐤𝐨𝐧𝐮𝐬𝐮 ; İngiliz Dili Ve Edebiyatı okuyan Nazlı ve Ezel, Jane Austen üzerine ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalırlar. Ancak bu ödev zamanla Nazlı'nın kendi hayatıyla hesaplaşma işine dönüşür. Geçmişini unutarak kendine yeni bir kimlik belirleyen Nazlı, her attığı adımda karanlık düşlerine biraz daha gömülür. Bu yolda ona ne en yakın arkadaşı Ecem, ne Ezel ne de diğer insanlar yardımcı olabilirler. Çünkü bu tamamen, Nazlı'nın çözebileceği bir kördüğümdür. -𝐲𝐨𝐫𝐮𝐦𝐮𝐦 ; Kitabı resmen büyülenmiş gibi okudum. Tek sıkıldığım bir sayfa bile olmadı. Herşey çok güzel ilerliyordu. Ve kitabın içindeki sırlar , benim kitabı okumamı daha da körüklüyordu. Kitapta ayriyetten edebi eserlerden alıntılar (Gurur ve Önyargı- Romeo ve Juliet vb.) görmek te çok hoştu. Yani okuduğunuz zaman birazcık ta olsa edebiyat ve sanat tarihinden güzel bilgiler öğrenebilirsiniz. Karakterleri özetleyecek olursam; Nazlı. Gerçekten okurken sinir krizlerine girdiğim fakat vardır bir bildiği dediğim karakter... Kalbimin en güzel yerinde Nazlı Buse Aladağ ‍ Gerçekten seni okurken o kadar keyif alıyordum ki (sinir krizlerini saymıyalım) cümlelerinle, etrafımdaki insan topluluğuna bir kez daha sahici gözle bakmamı sağladı .  Geçmişin gölgesinden saklanmaya çalışan, ve hala umudunu arayan Nazlı'm. Gerçekten seni ne kadar uzun yazarsam yazayım anlatamam. Ezel... her zaman Nazlı'nın arkasında olan ve her ne olursa olsun ona doğru yolu göstermekten çekinmeyen adam... Düşünceleri,hisleri, davranışları, cümleleri o kadar güzeldi ki... kitabı okurken Ezele çok bağlandığımı ve kitap bittiğinde tekrar tekrar okumak istedigimi anladım seni okurken. Iyi ki varsın Ezel Alp Tekinoğlu. Sonundan bahsedecek olursam da... Çok ağladım. Gerçekten. Nazlı'nın kendi bataklığından kurtulmasına, daha doğrusu geçmişin acısından kurtulmasına çok sevindim. Daima ve her zaman sen, Nazlı Buse Aladağ. Eğer tereddütünüz varsa... alın, gerçekten tereddütlük hiçbir şey yok. Okuyun, okutturun! Ve sende daima Parla Kabal!
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
Okuyacaklarıma Ekle
448 syf.
·
9/10 puan
Her okuyanın çok sevdiği Gençlik Serüveni Serisi’nin ilk kitabıyla geldim. Yazarın kalemini Lordlar ve Varisler kitabıyla tanımış ve çok beğenmiştim. Bu kitap ile birlikte çok güçlü bir kalemi olduğuna kesin bi şekilde kanaat getirdim Karakterleri, kurgusu, anlatışı, cümleleri kullanışı çok iyiydi. Beklediğimden daha kapsamlı bir kitapla karşılaştım. . Konusundan biraz bahsedeyim; İngiliz dili ve edebiyatı öğrencisi Nazlı; hırslı, kontrolcü, mükemmelliyetçi bir yapıya sahiptir. Ayrıca kibirli, umursamaz ve kendinden başka kimseyi de önemsemezdir. Tek odaklandığı şey; okul birinciliği ve mükemmel görünüşü. Çevresinde bir kaç arkadaşı olsa da hiç biri ile fazla samimiyet kurmaz ve onlara gereğinden fazla ilgi göstermez. Ta ki bir derste birinin kendisinden daha yüksek bir not aldığını öğrenene kadar. Bu konuyu ilgili öğretmeni ile görüştüğünde, hocası başarılı olan diğer öğrenciyle ikisine ortak çalışacakları bir ödev verir. Nazlı’da takıntılı bir şekilde mükemmel olmak istediği için bu ödevi tamamlamak zorundadır. Fakat karşısında, kendisini başta pek umursamayan Ezel ile bu ödevi yapmak imkansız gibi görünür. . Hikayemiz böyle başlıyor fakat altından neler neler çıkıyor inanılır gibi değildi. Nazlı’nın takıntılarının fazla olduğunu düşünürken bir de alttaki sebeplerini öğrenmeye başlıyoruz ve sonunun nasıl bağlanacağını merakla okuyoruz. Ezel’in Nazlı için yaptıkları, Nazlı’nın arkadaşlarının çabası, buna rağmen Nazlı’nın hiç birini umursamayıp yok sayması sizi çok fazla sinirlendirmeye yetiyor. Adı gibi nazlı halini dibine kadar yaşatıyor herkese ama unuttuğu bişeyler var. Peki Nazlı, hayatındaki en önemli neyi unuttu? Kendini bulmayı başarabilecek mi? Yeniden hissedebilecek mi? Hepsini ve daha fazlasını okuyup öğreniyoruz.
00:00 Biri Sizi Düşünüyor
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyan Nazlı ve Ezel, Jane Austen üzerine ortak bir ödev hazırlamak zorunda kalırlar. Ancak bu ödev zamanla Nazlı’nın kendi hayatıyla hesaplaşma işine dönüşür. Geçmişini unutarak kendine yeni bir kimlik belirleyen Nazlı, her attığı adımda karanlık düşlerine biraz daha gömülür. Bu yolda ona ne en yakın arkadaşı Ecem, ne Ezel, ne de diğer insanlar yardımcı olabilirler. Çünkü bu tamamen, Nazlı’nın çözebileceği bir kördüğümdür. Konusunu okuduğunuzda sıradan klişe bir kitap olduğunu düşünebilirsiniz, başta ben de öyle düşünmüştüm ama kitabın ilk sayfasını okuduğum anda yanıldığımı anladım. Başta hiçbir karakteri sevememiştim. Ne Nazlı, ne Ezel, ne Ecem... Ama son 100 sayfası beni bitirdi. Son 100 sayfa gerçekten başka bir boyuttu. Bu kitap hakkında ne söylersem söyleyeyim yetersiz kalacak. Okuduğum en iyi genç-yetişkin kitabı diyebilirim. Kitaptaki alıntılar, edebiyat ve sanata dair ayrıntılar hepsi o kadar güzeldi ki... Her cümlesinin altını çizmek, hepsini yeniden yeniden okumak istedim. Romeo ve Juliet'ten Gurur ve Önyargı'ya kadar birçok kitap ve filmin de kitapta konu olması çok etkileyiciydi. Bu kitap kalbime dokundu diyebilirim. En sonunda tüm karakterlere aşık oldum. Ve en sonunda da yapbozun tamamlanması gibi olayların parça parça yerine oturması, hayaletin tahmin edemediğim bir kişi çıkması kitabı kusursuzlaştırdı. Kitap gerçekten muazzamdı. Okuyun okutturun kesinlikle. 01:01'den bir karakterle bir sahne olması da çok hoş bir ayrıntıydı. 00:00 çok güzelsin! Parla!
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
Okuyacaklarıma Ekle
432 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Açıkçası bu kitabın baş karakteri olan Nazlı’yla ilk başta empati kurabildiğimi, onu anladığımı ya da en azından anlamaya çalıştığımı düşünüyordum. Ama sayfalar akmaya devam ettikçe, Nazlı’nın kaçışları, umutsuzlukları, negatif enerjisi canımı sıkmaya başladı. Özellikle sonlara doğru boğulur gibi hissettim ve okumak bile beni bu derece bunalttıysa yaşamak kim bilir ne acı olmuştur diye düşündüm. Öncelikle Nazlı’nın bazen gerçekten hiç denemediğini sandım ama bazen de bu yaşananların aslında çok denemesinden de gerçekleşebileceği aklıma geldi. Ona kızmadım, sadece bir gün mutlu olmasını diledim. Ezel ise farklı bakış açılarıyla beni gülümsetebilen bir karakterdi. Nazlı’ya hissettirdikleri ise gayet mutluluk verici olmalı, her ne kadar Nazlı mutluluğu hak etmediğini düşünüp Ezel’den kaçsa da. Üzgünken falan sakın okumayın bu kitabı, gerçekten daha fazla bunalırsınız. Ve eğer bir kere daha okur muydun diye sorarsanız cevabım olumlu olmazdı.
 00.00 Biri Sizi Düşünüyor
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.