·
Okunma
·
Beğeni
·
15,2bin
Gösterim
Adı:
%100 Düşünce Gücü
Baskı tarihi:
1999
Sayfa sayısı:
217
Format:
Karton kapak
ISBN:
1999
Kitabın türü:
Orijinal adı:
% 100 Mind Power
Çeviri:
Birol Çetinkaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akaşa Yayınları
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç düşüncedir.Yaşamınızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir. Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve mutluluk ya da yalnızlık ve sefil bir yaşam verebilir. Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi. Yazar insanın önünde gerçekten yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi Ortak Bilinçten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor. Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi düşüncelerinizle yaratıyorsunuz!
217 syf.
·3 günde·10/10 puan
Merhaba arkadaşlar %100 düşünce kitabı babamın kitapları arasındaydı hep okuyacağımı söylerdim ama bugünlere kadar sarktı okumam. Kitap çok anlaşılır bir dille yazılmış ve oldukça akıcı bir eser. İçeriğine gelecek olursam düşüncelerinizin, bilinçaltınızın hayatınızı nasıl etkilediğini ve bilinçaltınızla düşüncelerinizle hayatınıza nasıl yön vereceğinizi anlatıyor. Bu türde ilk okuduğum eser değil kendisi ilk okuduğum eserin linki burada
#37947297
iki kitap çok benzer zaten aynı kapıya çıkıyor ikisi de hayatınıza neyi çekerseniz ona sahip olursunuz. Ben çok karamsar, asi birisiydim ve kuantum hayatımı çok farklı boyuta taşımıştı taa ki ben darp edilene kadar. Evrensel zekayla güzelleştirtiğim hayatım 1 metrelik demirin belimin şeklini almasıyla çok kötü bir hal aldı. Psikojik tedavi, mahkeme derken evrene güzel mesajlar yollamayı bırakmıştım tam tersi farkında değildim ama hayatıma nerede olumsuzluklar var onları çeker olmuştum. Hepimiz çok kez denk gelmişizdir; şansım yaver gitti, korktuğum başıma geldi gibi söylemlere işte bütün bunlar bizim evrene göndermiş olduğumuz mesajların bir dönütüdür. Kitabı; değişime açık olan, düşünce gücüyle hayatıma yön vermek istiyorum diyen insanlara tavsiye ederim hatta okumuş olduğum her iki kitabı da tavsiye ederim. Ama yok hayır öyle şey mi olur saçma sapan işler bunlar diyenlere asla tavsiye etmem. Ama bence mutlaka okunması gereken eserler en azından kaybedeceğiniz hiçbir şey yok tam aksine tüm kalbinizle inanıp isterseniz ve buna bilinçaltınızı ikna ederseniz istediğiniz şeyler kesinlikle sizin olacaktır. Ben çok başardım bunu hem olumlu hem olumsuz yönde. Kitapları çoğu kez bir yorum ile karar vermek mümkün sayılmaz bence bu yüzden aşağı bıraktığım linklerden de yorumları okuyabilirsiniz.

https://m.kitapyurdu.com/...&product_id=2189

https://m.kitapyurdu.com/...mp;product_id=285659
217 syf.
·10/10 puan
Yıllar öncesinde alıp okumuş olduğum kişisel kitaplar içerisinde beni en çok etkileyen hayatımı tamamiyle değiştiren tek kitap.Tekrar alıp okumak istiyorum.Kitabı bitirdiğimde, sanki kitabın yazarıyla birebir oturup konuşmuşum gibi düşünceleri, anlatma üslubu beni kendimden almıştı.Kısaca kendi.iç dünyanda ne ekersen onu biçersin diyor.Şiddetle tavsiye ederim.Kişisel kitaplar içerisinde bir bu, kitap bir de serhat yabancının düşündüğün gibi degil kitabı on numara.%100 düşünce tabiki de, daha ayrıntılı, daha tanımlayıcı...
217 syf.
Yazarın on altı yıl, avukatlık mesleğini icra ettikten sonra, beş yıl da vermiş olduğu konferanslar neticesinde, edinmiş olduğu bilgi ve paylaşımlarını derleyerek hazırlamış olduğu bir eserdir.
%100 Düşünce gücü; toplumda genel bir yargı vardır. Hani, " Hayır düşünelim, sonu hayır olsun! " deriz. İşte kitabın muhteviyatı da, bu yargıyı destekler nitelikte! Yazar kitabın da kişinin düşünce tarzına olumlu yön verdiğinde, olumlu sonuçlar alabileceğine dem vurmakta! Ne zaman bilinçaltında gizli kalan gücünü keşfetmiş işte o zaman avukatlık mesleğinden ayrılıp, insan ve ilişkiler konulu konferanslar vererek insanlığa daha faydalı olabildiğini anlatmaktadır.
Yazara göre, kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey mutlaka bilinçaltını etkiler. Ayrıca sahip olduğu düşünce ister iyi, ister kötü düşünce olarak atfedilse de, kişinin azminde gizli olduğunu belirtir.

Kısaca kişi kendi geleceğiyle ilgili, ne tasavvur ediyorsa mutlaka yaşayacaktır. Hiç bir şey çevreye ve şansa bağlı değildir! Nitekim " Şans, bizim dışımızda değildir; içimizde ve irade gücümüzde saklıdır. " der, Julius Grosse.
Yazarın yaşamında karşılaşmış olduğu sorunları çözümleri ile birlikte, yalın bir dil kullanarak okuyucuya naklettiği bu eser mükemmel!...
217 syf.
·Puan vermedi
Nasıl düşünmeliyiz nasıl karar vermeliyiz ve beynimize nasıl hüküm etmeliyiz güzel bir kitap ve hatta sigarayı nasıl bırakırız bu konuya bile yer verilmiş okunacak türden bir kitap
217 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Bütün herşey düşüncede oluşturulur ve düşüncenin yapıcı sürecinin ürünü olarak gelişir.

Düşünce sonsuzdur: Herşey düşüncenin ürünüdür. Düşünme sonsuzdur.

İnsana hakimiyet verilmiştir: İnsan, evrensel akılla birlikte kendi hayatını kendi oluşturur.

Düşünce hem yönetici hem üreticidir: İnsanda iki görünümlü tek bir akıl vardır. Erkek yönetici, dişi yapıcı düşünceyi kullanır.

İnsan onurlandırılmıştır: İnsana hayatına hükmetme fırsatı ve sonsuz kaynakları kullanma fırsatı verilerek onurlandırılmıştır.

Düşünce: Düşündüğüm şeyler zamanla gerçeğe dönüyorsa sadece gerçekleşmesini istediğim şeyleri düşünmeliyim.
217 syf.
·9/10 puan
şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içerisinde en beğendiğim ve yazarın düşüncelerinden en fazla istifade edebildiğim tek kişisel gelişim kitabıdır diyebilirim,zamanım olsa da tekrar okuyabilsem çünkü yıllar öne okumuştum ,kitaptan beğendiğim yerleri not almıştım ve çok arkadaşıma da okumaları için tavsiye etmiştim,
217 syf.
Eskimeyen bir kitap,öğütler var evet ama çok vurucu sözler de içeriyor.Başarının tamamen kendi düşüncelerinizden ibaret olduğunu hissettiriyor.
217 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Kesin kararlar vermeyi öğrenmeliyiz.
insana seçme hakkı verilmiştir. Kullanıp kullanmamak kendisine bağlıdır. Yanlış seçim yapmaktan korktuğumuz için seçim yapmaya çekinirsek bilinçaltının eli kolu bağlanır, çıkmaza girer ve hiçbir şey başaramaz.
217 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu benim başucu kitabım. Yaklaşık 10 yıldır,zaman zaman yeniden okuyorum. Bu kitabı en az 10 kişiye hediye ettim. Onlar da beğeniyle döndüler. Kişisel gelişim son yıllarda çok moda. Bu terimi hiç sevmiyorum kitaplarda ama öyle herkesin söyleyecek bir sözü var kişisel gelişim üzerine. Ama bu moda başlamadan kişisel gelişimle tanıştığım kitaptır. Son derece anlaşılır ve basit bir dili ve yaşanmış örneklerle anlatımı var. Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum hemen hepsinden birşeyler öğrendim. Ama 100 de Yüz Düşünce Gücü apayrı bir kitap. Konuya ilgi duyuyor olup okumadıysanız mutlaka okuyun derim.
217 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Öncelikle şunu belirtmek isterim; daha önce okuduğum kişisel gelişim ve bu şekilde düşünceye yönelik kitaplardan oldukça farklı bir kitaptı. Bu tip kitapların yazarları hep ilgimi çekmiştir. Jack Ensign Addington hakkında fazla detaylı bilgiye ulaşamasam da genel hatlarıyla kitapta da yazdığı kadarını sizinle paylaşacağım.

Yazarımız aslında ünlü bir hukukçu fakat bunun yanında ruhsal bilimler üzerine eğitim almış ve bu eğitimi de zamanla yaptığı derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi.

Kitaba dönecek olursak:
Temelde 20 bölümden oluşuyor ve her bölümde düşünce gücüne bağlı farklı konulardan bahsediyor. Öncelikle bizlere her şeyin düşüncede başladığını anlatıyor ve bunu kendi hastaları ve hayattan bazı hikayelerle de örneklendiriyor. Daha sonra Psikojeneze bir giriş yapıyorsunuz, Türkçe adıyla Kendi-Kendini Yönetme. Kendi kendini yönetmenin yollarını öğreniyorsunuz. Biliçaltımıza yerleştirdiğimiz yanlış düşünceleri ve aslında nasıl olması gerektiğini görüyorsunuz. Günlük hayatta aklımızdan geçen önemsiz bir cümlenin bile aslında gerçekleşecek kadar güçlü ve önemli olduğunu o yüzden basit bir anda düşündüğümüz bir şeye bile dikkat etmemiz gerektiğini anlatıyor.
Bölümler ilerledikçe artık bu sayfaları okumadan önce nasıl -yanlış- düşündüğünüzü görebilir hale geliyorsunuz ve hatalarınızı fark ediyorsunuz. Önce doğru düşünmeyi öğretiyor yazar. Daha sonra konular şöyle ilerliyor:
*Kendiniz OIma Cesaretini Gösterin
*Amaçlara Ulaşmak İçin Beş İlke
*Yaratıcı İmajinasyonun Gücü
*Zamanın Efendisi Olun
*Sakinleştirici Haplar Almadan Rahatlama
*Evet, Sigarayı Bırakabilirsiniz
*Cesaretsizliğin Çaresi
*Uykusuzluk Hastalığını Yenebilirsiniz
....
Atlayarak ve karışık sıralarla temel olarak konuları göstermek istediğim birkaç madde böyle. Kısacası hayatımızın her noktasına değiniyor yazar.

Bende çok şeyi değiştirdi. Olumsuz düşünen bir yapıya sahip değilim ama genel olarak düşündüklerimizin bu kadar gerçekleşebilecek potansiyele sahip olduklarının farkında değildim. Olumsuz cümlelerin yerini olumlulara bırakmamız gerekiyor. Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Daha ilk sayfalarında yanlışlarınızı göreceksiniz. Çok güzel şeyler öğreneceksiniz.

Yazar hakkında daha fazla bilgiye erişebilmek isterdim fakat uzun bir araştırmaya rağmen daha fazlasına ulaşamadım, Kitabı çok güzel, gerçekten. Abuk subuk robotik cümleler okumuyorsunuz. Sanki karşılıklı oturmuş konuşuyor gibisiniz. Bu tip bazı kitaplar çok mekanik, yapmacık gelir ve sıkarlar beni. Bu kitabı sonuna kadar hep ilk sayfalarındaki heyecanla okudum.
Okumayanlara da büyüğünden bir TAVSİYE bırakıyorum.

Son olarak birkaç alıntıyla bu incelemeyi kapatmak isterim.

“Zaten kusursuz olan bu mucizevî hayatın modelini değiştirmeye ve geliştirmeye çalışmak insanların büyük yanılgısıdır.”

“Verdiğiniz her emir, oluşturduğunuz her önerme, benimsediğiniz her inanç bilinçaltınıza kaydolur… Hatta düşünmediğiniz, dikkat etmediğiniz şeyler dahi orada depolanır ve gerektiğinde ortaya çıkarlar.”Hoşçakalın!
Bir güzel konuşma öğretmeni sınıfında ders veriyor;
" Konuşurken yüz ifadeniz sözlerinizle uyumlu olsun.Örneğin eğer cennetten söz ediyorsanız, gözleriniz parlamalı, yüzünüz ışık saçmalı. Eğer cehennem hakkında konuşuyorsanız...şey, sadece günlük ifadenizi takının yeter. "
Ektiğimiz her zihinsel tohumun, yani her düşüncenin bir gün meyve vermesini garanti eden bir hayat yasası vardır. Meyveden hoşlanmazsak, ektiğimiz tohuma bakmamız gerekir..
Jack Ensign Addington
Sayfa 30 - Akaşa Yayınları
İnsanın bilinçli olarak düşündüğü her düşünce bilinçaltı zihni etkiler ve bilinçaltı bu düşünceyi -düşüncenin içerdiği güce ve arzuya göre- gerçekleştirir..
Jack Ensign Addington
Sayfa 31 - Akaşa Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
%100 Düşünce Gücü
Baskı tarihi:
1999
Sayfa sayısı:
217
Format:
Karton kapak
ISBN:
1999
Kitabın türü:
Orijinal adı:
% 100 Mind Power
Çeviri:
Birol Çetinkaya
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Akaşa Yayınları
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç düşüncedir.Yaşamınızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir. Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve mutluluk ya da yalnızlık ve sefil bir yaşam verebilir. Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi. Yazar insanın önünde gerçekten yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi Ortak Bilinçten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor. Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi düşüncelerinizle yaratıyorsunuz!

Kitabı okuyanlar 1.905 okur

  • Mesut Eroğlu
  • İpek Külah
  • Emine Kopuz
  • Sinan yenice
  • Seçil
  • Sabahattin akyıldız
  • Nehriban Pekkaraca
  • Selçuk ARISOY
  • İbrahim halil dursun
  • Şevval Berre Özdemir

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%2.3
13-17 Yaş
%2
18-24 Yaş
%8.2
25-34 Yaş
%17.8
35-44 Yaş
%48.7
45-54 Yaş
%18.4
55-64 Yaş
%1.7
65+ Yaş
%0.8

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%71.6
Erkek
%28.4

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.5 (126)
9
%12.9 (55)
8
%18.7 (80)
7
%16.9 (72)
6
%9.4 (40)
5
%4.7 (20)
4
%2.8 (12)
3
%1.9 (8)
2
%1.9 (8)
1
%1.4 (6)

Kitabın sıralamaları