%100 Düşünce Gücü

7,3/10  (88 Oy) · 
431 okunma  · 
67 beğeni  · 
5.069 gösterim
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç düşüncedir.Yaşamınızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir. Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve mutluluk ya da yalnızlık ve sefil bir yaşam verebilir. Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi. Yazar insanın önünde gerçekten yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi Ortak Bilinçten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor. Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi düşüncelerinizle yaratıyorsunuz!
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  217
 • ISBN:
  1999
 • Orijinal Adı:
  % 100 Mind Power
 • Çeviri:
  Birol Çetinkaya
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın on altı yıl, avukatlık mesleğini icra ettikten sonra, beş yıl da vermiş olduğu konferanslar neticesinde, edinmiş olduğu bilgi ve paylaşımlarını derleyerek hazırlamış olduğu bir eserdir. %100 Düşünce gücü; toplumda genel bir yargı vardır hani, " Hayır düşünelim , sonu hayır olsun " deriz. İşte kitabın muhteviyatı da, bu yargıyı destekler niteliktedir. Yazar kitabın da kişinin, düşünce tarzına olumlu yön verdiğinde, olumlu sonuçlar alabileceğine dem vurmakta ki, ne zaman bilinçaltında gizli kalan gücünü keşfetmiş o zaman avukatlık mesleğinden ayrılıp, insan ve ilişkiler konulu konferanslar vererek insanlığa daha faydalı olabildiğini anlatmaktadır. Yazara göre, kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey mutlaka bilinçaltını etkileyecektir. Ayrıca sahip olduğu düşünce de ister iyi ,ister kötü düşünce olarak atfedilse de, kişinin azminde gizli olduğunu belirtmektedir.Kısaca, kişi kendi geleceğiyle ilgili, ne tasavvur ediyorsa mutlaka yaşayacaktır. Hiç bir şey çevreye ve şansa bağlı değildir. Nitekim " Şans bizim dışımızda değildir; içimizde ve irade gücümüzde saklıdır " der, Julius Grosse. Yazarın yaşamında karşılaşmış olduğu sorunları çözümleri ile birlikte , yalın bir dil kullanarak okuyucuya naklettiği bu eserini mutlaka okumalısınız.

Necmiye 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içerisinde en beğendiğim ve yazarın düşüncelerinden en fazla istifade edebildiğim tek kişisel gelişim kitabıdır diyebilirim,zamanım olsa da tekrar okuyabilsem çünkü yıllar öne okumuştum ,kitaptan beğendiğim yerleri not almıştım ve çok arkadaşıma da okumaları için tavsiye etmiştim,

Hilal 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Eskimeyen bir kitap,öğütler var evet ama çok vurucu sözler de içeriyor.Başarının tamamen kendi düşüncelerinizden ibaret olduğunu hissettiriyor.

Gülayşe Ertuna 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu benim başucu kitabım. Yaklaşık 10 yıldır,zaman zaman yeniden okuyorum. Bu kitabı en az 10 kişiye hediye ettim. Onlar da beğeniyle döndüler. Kişisel gelişim son yıllarda çok moda. Bu terimi hiç sevmiyorum kitaplarda ama öyle herkesin söyleyecek bir sözü var kişisel gelişim üzerine. Ama bu moda başlamadan kişisel gelişimle tanıştığım kitaptır. Son derece anlaşılır ve basit bir dili ve yaşanmış örneklerle anlatımı var. Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum hemen hepsinden birşeyler öğrendim. Ama 100 de Yüz Düşünce Gücü apayrı bir kitap. Konuya ilgi duyuyor olup okumadıysanız mutlaka okuyun derim.

Tuğçe 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Gerçekçi oluşu,okuyucuyu sıkmaması çok iyi. Olumlu düşünceyle neler yapabileceğimizi,kendimizi kontrol altına almayı güzel anlatıyor.

Muzaffer Akar 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eğer kişisel gelişim kitaplarına meraklıysanız bu kitap size göre, hatta en iyileri arasında diyebilirim, çok önceden okumuştum ama "refresh" amaçlı tekrar okuyacağım.

Yasemin Kahveci 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirlemek,düşüncelerinizi seçme cesaretini göstermek, onları muhafaza etmek, kendiniz olmak, hayatla uzlaşmak ve huzuru bulmak.
Yaşamınızı yöneten şeyin düşünce biçiminiz olduğunun farkına varmak. Evrenin işleyiş yasalarına uyumlanmak.
Aslen ünlü bir avukat olan yazar, kendi ilgi alanı olan ruhsal bilimler konusunda da eğitim görmüş ve bu kitabı kaleme almiş.
Evrenin en büyük gücünün düşünce gücü olduğu ve doğru uygulama prensipleri hakkında en kapsamlı bilgileri edinebileceğiniz bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Okan Dağıstan 
30 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten hayatımı değiştiren kitaplardan biri, belki de benim için en önemlisi. Normal ruh hali ile okuduğunuzda anlamsız gelebilir ancak eğer ki kendinizi çıkmazlarda, daralmış, bitkin ve yılgın hissediyorsanız, bu bir çırpıda okunabilecek kitabı mutlaka okuyun. En azından Ralph Waldo Emerson ile tanışma şansını elde edebilirsiniz.

Ayten Ernaz Tiryaki 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok uzun zaman önce okuduklarımdan biri.sanırım depresif bir anımda alıp düşünce gücümle depresyondan kurtulmaya çalıştım herhalde.Zira olumlu düşünerek bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi,olumlu ve olumsuz ne varsa düşünerek çağırdığımızı anlatan bir kitaptı.

Zeynep 
 14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

%100 düşunce gücü, zamaninda kitleleri etkileyerek ün salmisti; ama beni o kadar etkiledigini söyleyemem. Bana cok katkisi olmamişti. Genede belki bir şey katar diye sonuna kadar okudum.

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Düşüncelerine hakim olamayanlar kısa zaman sonra, davranışlarına da hakim olamazlar.
THOMAS WILSON

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95 - AKAŞA)
Tuğçe 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İhtiyacımız olan şey başkalarının bizi daha çok sevmesi değil, bizim onları daha çok sevmemizdir.
Gerçek özgüven budur.
Savaştan korkmak zorunda olmamak için ülkeler arasında barış yapmaya çalışmamalı, kendi karmaşa içindeki benliklerimizde barışı ve huzuru bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.
Değişken bir dünyanın takdirini kazanmak için çalışmamalıyız; içimizdeki Tanrı'yı hoşnut etmek için gösterdiğimiz çabayla doyum bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.
Tanınan başarılarımızla dünyayı sarsmamız gerekmiyor; başarısızlığı asla bilmeyen içimizdeki Ruh'un gerçek zenginliğini bulmalıyız.
Gerçek özgüven budur.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 95)
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Hepsinden önemlisi, kendine karşı dürüst olmandır.
Gece gündüz bu doğruluğu izlersen, kimseye karşı yanlış olmazsın.
SHAKESPEARE, Hamlet

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37 - AKAŞA)
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kendinizden başka hiçbir şey size huzur getirmez.
Prensiplerin zaferinden başka hiç bir şey size huzur vermez.
RALPH WALDO EMERSON

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 211 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 211 - AKAŞA)
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir gemi Doğu'ya gider, biri Batı'ya.
Esen aynı rüzgârla;
Hangi yöne gidileceğini belirleyen,
Rüzgâr değil, yelkendir.
ELLA WHEELER WILCOX

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 99 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 99 - AKAŞA)
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Her durumda dayanabileceğimiz iyi bir şey bulalım. Eski düşman direnci, saf dışı bırakmanın en iyi yoludur bu.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 217 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 217 - AKAŞA)
Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Cesaretin en korkunç düşmanı, korkunun kendisidir, korkulan şey değil, içindeki korkuyu yenmeyi başarabilen insan en büyük kahramandır.
GEORGE MACDONALD

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 173 - AKAŞA)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 173 - AKAŞA)

Düşünürsünüz düşünürsünüz
Boşa gider
Düşünmediğinizi düşündüğünüz zaman
Fikir parlayıverir.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 148 - Akaşa)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 148 - Akaşa)

"Günümüzün en üzücü olaylarından biri, sadece üniversite mezunu oldukları için birtakım insanların ötekilere tercih edilmesidir. Oysa, üniversite mezunu olmayan bir kişi daha yetenekli, daha yaratıcı ve alanında daha bilgili olabilir pekâlâ. Birçok kişi için diplomalarını rulo yaparken beyinlerini de birlikte sardıkları söylenir. Emin olun, girişimciliklerini ve başarı duygularını da daha o günlerden diplomayla birlikte rafa kaldıranlar vardır."

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 47)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 47)
2 /