%100 Düşünce Gücü

7,4/10  (114 Oy) · 
520 okunma  · 
96 beğeni  · 
5.495 gösterim
Evrenin en büyük gücüne sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu güç düşüncedir.Yaşamınızı yöneten şey aslında düşünme biçiminizdir. Düşünme biçiminiz sizi başarıdan başarıya ya da tam bir başarısızlığa götürebilir; size sevgi ve mutluluk ya da yalnızlık ve sefil bir yaşam verebilir. Jack Ensign Addington ünlü bir hukukçu olmasının yanı sıra ruhsal bilimler üzerine de eğtiim görmüş ve bu bilimi kendi yıllar süren derin inceleme ve araştırmalarıyla geliştirmiş bir kişi. Yazar insanın önünde gerçekten yeni bir ufuk açan bu kitabında Evrensel Akılın bilgeliğini kullanabilmemizi sağlayacak, benliği sınırlayan düşünce kalıplarını ortadan kaldıracak, başarısızlığı olağanüstü bir başarıya dönüştürecek bilgiyi Ortak Bilinçten nasıl elde edebileceğimizi öğretiyor. Jack Ensign Addington söz ettiği prensiplerin geçerliliğini kanıtlamış bir uzman olarak, yanılmaz bir otoriteyle insanın mucizevi gerçeğini gözler önüne seriyor. Evet, hayatınızı, geleceğinizi düşüncelerinizle yaratıyorsunuz!
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  217
 • ISBN:
  1999
 • Orijinal Adı:
  % 100 Mind Power
 • Çeviri:
  Birol Çetinkaya
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Taner durmaz 
29 May 20:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nasıl düşünmeliyiz nasıl karar vermeliyiz ve beynimize nasıl hüküm etmeliyiz güzel bir kitap ve hatta sigarayı nasıl bırakırız bu konuya bile yer verilmiş okunacak türden bir kitap

Serpil Ağ 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın on altı yıl, avukatlık mesleğini icra ettikten sonra, beş yıl da vermiş olduğu konferanslar neticesinde, edinmiş olduğu bilgi ve paylaşımlarını derleyerek hazırlamış olduğu bir eserdir. %100 Düşünce gücü; toplumda genel bir yargı vardır hani, " Hayır düşünelim , sonu hayır olsun " deriz. İşte kitabın muhteviyatı da, bu yargıyı destekler niteliktedir. Yazar kitabın da kişinin, düşünce tarzına olumlu yön verdiğinde, olumlu sonuçlar alabileceğine dem vurmakta ki, ne zaman bilinçaltında gizli kalan gücünü keşfetmiş o zaman avukatlık mesleğinden ayrılıp, insan ve ilişkiler konulu konferanslar vererek insanlığa daha faydalı olabildiğini anlatmaktadır. Yazara göre, kişinin bilinçli olarak düşündüğü her şey mutlaka bilinçaltını etkileyecektir. Ayrıca sahip olduğu düşünce de ister iyi ,ister kötü düşünce olarak atfedilse de, kişinin azminde gizli olduğunu belirtmektedir.Kısaca, kişi kendi geleceğiyle ilgili, ne tasavvur ediyorsa mutlaka yaşayacaktır. Hiç bir şey çevreye ve şansa bağlı değildir. Nitekim " Şans bizim dışımızda değildir; içimizde ve irade gücümüzde saklıdır " der, Julius Grosse. Yazarın yaşamında karşılaşmış olduğu sorunları çözümleri ile birlikte , yalın bir dil kullanarak okuyucuya naklettiği bu eserini mutlaka okumalısınız.

Necmiye 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

şimdiye kadar okuduğum kişisel gelişim kitapları içerisinde en beğendiğim ve yazarın düşüncelerinden en fazla istifade edebildiğim tek kişisel gelişim kitabıdır diyebilirim,zamanım olsa da tekrar okuyabilsem çünkü yıllar öne okumuştum ,kitaptan beğendiğim yerleri not almıştım ve çok arkadaşıma da okumaları için tavsiye etmiştim,

Eskimeyen bir kitap,öğütler var evet ama çok vurucu sözler de içeriyor.Başarının tamamen kendi düşüncelerinizden ibaret olduğunu hissettiriyor.

Gülayşe Ertuna 
11 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu benim başucu kitabım. Yaklaşık 10 yıldır,zaman zaman yeniden okuyorum. Bu kitabı en az 10 kişiye hediye ettim. Onlar da beğeniyle döndüler. Kişisel gelişim son yıllarda çok moda. Bu terimi hiç sevmiyorum kitaplarda ama öyle herkesin söyleyecek bir sözü var kişisel gelişim üzerine. Ama bu moda başlamadan kişisel gelişimle tanıştığım kitaptır. Son derece anlaşılır ve basit bir dili ve yaşanmış örneklerle anlatımı var. Pek çok kişisel gelişim kitabı okudum hemen hepsinden birşeyler öğrendim. Ama 100 de Yüz Düşünce Gücü apayrı bir kitap. Konuya ilgi duyuyor olup okumadıysanız mutlaka okuyun derim.

Tuğçe 
03 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Şimdiye kadar okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Gerçekçi oluşu,okuyucuyu sıkmaması çok iyi. Olumlu düşünceyle neler yapabileceğimizi,kendimizi kontrol altına almayı güzel anlatıyor.

Muzaffer Akar 
27 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Eğer kişisel gelişim kitaplarına meraklıysanız bu kitap size göre, hatta en iyileri arasında diyebilirim, çok önceden okumuştum ama "refresh" amaçlı tekrar okuyacağım.

Yasemin Kahveci 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirlemek,düşüncelerinizi seçme cesaretini göstermek, onları muhafaza etmek, kendiniz olmak, hayatla uzlaşmak ve huzuru bulmak.
Yaşamınızı yöneten şeyin düşünce biçiminiz olduğunun farkına varmak. Evrenin işleyiş yasalarına uyumlanmak.
Aslen ünlü bir avukat olan yazar, kendi ilgi alanı olan ruhsal bilimler konusunda da eğitim görmüş ve bu kitabı kaleme almiş.
Evrenin en büyük gücünün düşünce gücü olduğu ve doğru uygulama prensipleri hakkında en kapsamlı bilgileri edinebileceğiniz bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Okan Dağıstan 
30 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten hayatımı değiştiren kitaplardan biri, belki de benim için en önemlisi. Normal ruh hali ile okuduğunuzda anlamsız gelebilir ancak eğer ki kendinizi çıkmazlarda, daralmış, bitkin ve yılgın hissediyorsanız, bu bir çırpıda okunabilecek kitabı mutlaka okuyun. En azından Ralph Waldo Emerson ile tanışma şansını elde edebilirsiniz.

Ayten Ernaz Tiryaki 
09 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

çok uzun zaman önce okuduklarımdan biri.sanırım depresif bir anımda alıp düşünce gücümle depresyondan kurtulmaya çalıştım herhalde.Zira olumlu düşünerek bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimizi,olumlu ve olumsuz ne varsa düşünerek çağırdığımızı anlatan bir kitaptı.

2 /

Kitaptan 60 Alıntı

Meursault 
22 May 15:34 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsan gün boyunca düşündüğü şeylerin toplamıdır.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 63)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 63)
Meursault 
19 May 14:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

İnsanlar kendileri için kurallar, yasalar koyuyorlar, sonra da bunların esiri olup mutsuz oluyorlar.

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 26)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 26)
Meursault 
21 May 13:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir insan kendisini arıyorsa kaybettiği yere bakmalıdır. Acaba hiç tanımış mıdır kendisini?

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 39)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 39)
Meursault 
27 May 19:42 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Şairin dediği gibi, "Kaderimizin efendisi, ruhumuzun kaptanıyız."

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 99)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 99)
Meursault 
22 May 15:37 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Aranmadan ansızın akla gelen düşünceler çoğunlukla en değerli olanlardır ve bu yüzden korunmalıdırlar; çünkü nadiren tekrar gelirler.
JOHN LOCKE

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 64)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 64)
Meursault 
21 May 13:07 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Hiçbirimiz kendimizi kabullenemiyoruz. Hep başkalarının bizi kabullenmediklerini söyleriz, ama bu doğru değildir. Kendi kendimizi kabullenemiyoruz...

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37)
Meursault 
21 May 13:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"Konuşurken yüz ifadeniz sözlerinizle uyum içinde olsun. Örneğin, eğer cennetten söz ediyorsanız gözleriniz parlamalı, yüzünüz ışık saçmalı. Eğer cehennem hakkında konuşuyorsanız... şey, sadece günlük ifadenizi takının yeter."

%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37)%100 Düşünce Gücü, Jack Ensign Addington (Sayfa 37)