2 Yıl Okul Tatili (Çocuk Kitapları)

·
Okunma
·
Beğeni
·
7.256
Gösterim
Adı:
2 Yıl Okul Tatili (Çocuk Kitapları)
Baskı tarihi:
2002
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar
624 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Son derece keyifli bir 15 kişilik Robinson hikayesi olduğunu söylemem gerekiyor neşe içinde geçen okuma merasimim yine suratımda çocuksu bir sırıtışla son buldu. :))
624 syf.
·12 günde·Beğendi·10/10
Bazı kitaplar vardır o kitapları bulduğunuzda tamamlanırsınız. Bu kitabı o kadar uzun zaman aradım ki. Belleğimde bir yerlerde sürekli ismini aradığım, ama bir türlü bulamadığım kitap işte buydu. Aranan kan bulundu!
Çocukken okuduğum bu kitap ilk okumalarımı yapma zamanıma rastlıyor. Konusunu sadece çocukların gemiye kaçak binmeleri sonucu yaşadıkları maceralar olarak anımsıyorum. Gerçekten buldum ve tamamlandım.
624 syf.
·Puan vermedi
Çocukluğumun kitabı... Hala tadı damağımdadır. Jules Verne sevmemi sağlayan kitaptır. Şimdilerde macera kitapları bu tadı vermiyor. Bir avuç çocuğun macerası...
624 syf.
·Beğendi·10/10
Bazı bazı çocukluk yıllarım da okuduğum kitaplar aklıma geliyor.İki yıl okul tatili nostalji olsun diye yeniden okuduğum bir kitap.Okumayan yoktur sanırım.Ben okumadım diyen çıkarsa bir kazayla adaya düşen çocukların okuldan uzak geçirdikleri iki senelik macera.
624 syf.
·2 günde·Beğendi·3/10
Öncelikle kitabı ilk gördüğümde hiç böyle bir içeriğinin olduğunu düşünmemiştim. Ben daha farklı ve heyecanlı bir şey bekliyordum. Neyse... Kitabın içeriğini anlatmak gerekirse. Kitapta yatılı bir okulun öğrencileri bir yat gezisine çıkarken birden iskeleye bağlı olan palamar çözülür ve onlar için yaşam savaşı başlar. Bu kitapta benim en çok etkilendiğim yer ise köpeğin bir cesed bulması ve bu cesed çok eskiye dayandığı için iskelet haline gelmesiydi.
142 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
bir grup çocuğun bir adaya düşüp orada iki yıl maceralı bir şekilde kalışını anlatan bir kitap. jules verne nin en güzel kitaplarından biri herkese tavsiye ederim
128 syf.
·Puan vermedi
İki Sene Okul Tatili , herkesin okuması gereken bi kitap bence. Çünkü Jules Verne ' nin bütün kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da okura umut aşılanıyor.
624 syf.
·9 günde·6/10
Kitap akışı çok yavaş.Arka kapakta yazılanlar 400. sayfadan sonra başlıyor.Buraya kadar heyecan seviyeside düşük.Okumak istiyorsanız kısa versiyonunu okumanızı öneririm
128 syf.
Afacan bir çocuk yüzünden on beş çocuğun birlikte bir adada yaşadıkları maceraları anlatan bir kitap. Çocukların bir yetişkin gibi olaylarla baş edebilmesi ne kadar da akıllı olduklarının göstergesi.
624 syf.
·Beğendi·9/10
İlk başta sıkıcı bekliyordum fakat kendimi içinde hissettiğim kitaplardan bir tanesi çok akıcı ve güzel. Konusu ise bir yatılı okudaki çocukların ıssız bir adaya düşmesi ve yaşam mücadeleleri.4. kez okuşum
158 syf.
Kitap aslında 600 küsür sayfa. Lakin ben bunu bulamadım. Daha az sayfalik versiyonunu okudum. Robinson Cruose en sevdiğim kitaplardan biridir. Bir adada mahsur kalan kişinin mücadelesi beni buyulemişti. Buna benzer bir hikaye okumak istiyordum. Jules Verne de çok sevdiğim bir yazardır. Onun İki Yıl Okul tatili kitabını görünce hemen okumak istedim. İsmi de kulağıma çok hoş geldi. Bir grup çocuk yaz tatili için yatla bir geziye cikacaklarken bazı olumsuzluklar neticesinde başlarında biri olmadan bir adada mahsur kalıyorlar ve olaylar gelişiyor. Gayet surukleyici bir kitap. Lakin kitabın bu verisyonundan olsa gerek olay akışı çok hızlı gidiyor. Robinsondaki gibi adada mahsur kalanların psikolojilerine yeterli derece hakim olamiyoruz. Ama güzel eğlenceli bir kitapti.
Sadece hayatta kalabilmek için birine tutunmak zorunda değilsiniz. Tehlikelerle de mücadele etmek zorundasınız.
Bir şeyden korkacak olursanız, çekinmeyin, üzerine gidin.
Bedensel çaba harcama fırsatını hiçbir zaman kaçırmayın.
Hiçbir çabadan çekinmeyin çünkü yararsız çaba yoktur.
Bu ilkeler uygulandıkça beden de, kafa da sağlam olur.
‘’Ve şimdi de İki Yıl Okul Tatili adına hak kazanan bu öykümüzden çıkarabileceğimiz derse gelince: Bütün çocuklar şunu iyi bilmelidir ki, çalışmakla, sağduyuyla, cesaretle, yenilmeyecek hiçbir tehlike, baş edilemeyecek hiçbir engel yoktur.’’

Kitabın basım bilgileri

Adı:
2 Yıl Okul Tatili (Çocuk Kitapları)
Baskı tarihi:
2002
Format:
Karton kapak
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Altın Kitaplar

Kitabı okuyanlar 1.271 okur

  • Eylem sarıgül
  • Silver Saber
  • Realist
  • Rabia
  • Rasim Göker Işık
  • Berkay ALDEMİR
  • Özlem Erbil
  • dilek yekta dinç
  • Berra naz mutu
  • Emre

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0.4 (1)
8
%0.4 (1)
7
%0.9 (2)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0.4 (1)

Kitabın sıralamaları