26. Kilometre Hayat Maratonunda Kaçıncı Kilometredesiniz?

10,0/10  (1 Oy) · 
10 okunma  · 
0 beğeni  · 
560 gösterim
26. Kilometre, iş yaşamımızda ve hayatın her alanında yaptığımız ya da yapmak zorunda kaldığımız seçimler üzerine yazılmış sürükleyici bir kişisel gelişim romanı.

Romanda hayat maratonunda önemli bir aşama olan 26. kilometreye ulaşmanın, zorlukların getirdiği çaresizliğe boyun eğmemenin ve içimizdeki bizi harekete geçiren güzel duyguları yeniden yakalayarak yola devam etmenin önemi vurgulanıyor.

Kitabın adı, maratondaki 26. kilometrenin en zorlu etap olmasından geliyor. Önce hayattaki güçlükleri yenmek için yazılmış formüller okuyacağınızı sansanız da, Cengiz Alkış size farklı bir öykü anlatıyor.
Nuray Soysal
Tempo dergisindeki Kitap Dünyası köşesinden

Kitabı okurken kendimi yarışlardaki gibi yüksek bir temponun içinde buldum. Yazar, hayat maratonunu da kendinize inanarak, çok çalışarak, mücadele ederek tamamlayabileceğinizi gözler önüne seriyor.
Süreyya Ayhan
Millî Atlet

Kitaptan 1 Alıntı

Deniz ATAÇ 
11 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

MÖ 4. yüzyılda, Atina yakınlarındaki Marathon Ovası'nda yapılan savaşta, öğleden akşama değin süren çarpışmanın sonunda, Atinalılar Yunanistan'daki ilk Pers istilasını geri püskürttüler. Savaş, güçlü Pers ordusuna karşı Yunanlıların zaferiyle sonuçlandı.

Efsanede, adının Ariston olduğu söylenen askerin, Marathon Ovası ile Atina arasındaki yaklaşık 40 kilometrelik mesafeyi koşarak, zafer haberini verdikten sonra öldüğü söylenir. İşte günümüzdeki ''maraton'' koşuları da içinde dayanıklılık, gözyaşı ve zaferin olduğu bu hikayeye dayandırılır.

Bu kitapta ''Hayatın Maraton Yarışı''ndan birçok örnek göreceksiniz. Yarışın en zor aşamasını ifade eden ''26. Kilometre''de kitabın başlığı olarak karşınıza çıkıyor.

26. Kilometre, Cengiz Alkış (11)26. Kilometre, Cengiz Alkış (11)