360 Derece İletişim Mutlu Bir Aile, Mutlu Bir İşyeri, Mutlu Bir Çevre İçin

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
496 gösterim
Çağımızda teknolojinin baş döndürücü bir şekilde ilerlemesine rağmen, kişiler arası iletişim kalitemizin de aynı oranda arttığını söylemek maalesef hiç mümkün değil. Günlük hayatımız; sadece konuşarak ve eteğindeki taşları dökerek iletişmeye çalışan, "dediğim dedik" tavrıyla karşısındakileri yok sayan, çevresindeki insanlara zarar veren "iletişim canavarları" ve bunların sebebiyet verdiği, sayısı giderek artan "iletişim kazaları" ile dopdolu...
İşimize, okulumuza gitmek, güzel bir güne başlayabilmek için her sabah güzel duygularla kalkıyor ve yola çıkıyoruz.. Peki; gün boyu eşimizden, dostumuzdan, komşularımızdan, iş yerinde iş arkadaşlarımızdan , bazen alışveriş yaptığımız mağazanın kasiyerinden, bazen de bindiğimiz otobüsün şoföründen ters bir bakış, bîr söz, bir tavır ve ön yargı şeklinde kaç yumruk yiyoruz dersiniz? Kaç kere kalbimiz kırılıyor? Kaç kere içimiz acıyor?
Peki; karşılaştığımız her iletişim kazasında ne yapacağız?
Böylesine olumsuz duygular yaşamamak ve daha da önemlisi,
başkalarına da yaşatmamak bizlerin etinde:
Ailemizde,
İşimizde ve
İçimizde,
Huzur ve mutluluğu yakalamanın yolları
360 Derece İletişim'de...
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789944118613
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür - BKY
 • Kitabın Türü:
BestReader 
08 Eyl 00:14 · 10/10 puan

Günlük hayatta iletişimle alakalı aklınıza takılan ne varsa bu kitapta bulabilirsiniz. Basit bir dille yazılmış okuması zevkli. Dönip dönip okunabilecek bir kitap. Kişisel gelişimin iletişim alanına daha çok odaklanmış bu kitap. İletişim adına çoğu soruya cevap verebileceğini düşünüyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

BestReader 
17 Ağu 01:15 · İnceledi · 10/10 puan

Hayat krizlerle doludur ama unutmamak lazım ki bu krizleri fırsata dönüştürmek de bizim elimizde. Bu tür durumlarda ya bir düşman kazanırız ya da kalıcı bir dost.

360 Derece İletişim, Hayati Odabaşı360 Derece İletişim, Hayati Odabaşı