41 Kadın 41 Öykü İpek Dokulu Başarılar

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
295 gösterim
Çelikten sağlam pamuktan hafif, ince yumuşak ışıltılı ve değerlidir ipek… Tıpkı kadınlar gibi…
Kadınlar da görünümlerinin aksine şaşırtıcı derecede sağlam ve dayanıklıdırlar. İşte bu kitap, başarıyı ipekten dokuyan kadınların hikâyesi.
Sedef Kabaş, iş, siyaset, basın, televizyon, reklam, halkla ilişkiler, müzik, edebiyat, sinema, tiyatro, bale, moda, bilim dünyasında azimle, cesaretle, sabırla başarı yolunu kat etmiş ancak kadın olmanın o ipeksi zarafetinden taviz vermemiş birbirinden değerli 41 kadının yolculuğuna ışık tutuyor.
XXI. yüzyıl Türkiyesi’nde, kadınlar hâlâ okumuyor ya da okutulmuyor: Okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın sayısı 4 milyon 625 bin, yani Norveç’in toplam nüfusundan daha fazla.
XXI. yüzyıl Türkiyesi’nde, kadınlar hâlâ çalışmıyor ya da çalıştırılmıyor: 13 milyon kadın, sadece “ev işleriyle” meşgul, yani İsveç ve Finlandiya nüfusunun toplamından daha fazla.
XXI. yüzyıl Türkiyesi’nde, kadınlar hâlâ baskı görüyor, dövülüyor ve hatta öldürülüyor: Son 5 yılda 1806 kadın töre cinayetine kurban gitti, yani her gün 1 kadın töre adına katledildi.
Türkiye’de başarıya giden yol kadınlar için çok daha uzun, dönemeçli ve engebeli. Sedef Kabaş bu engebeli yolu aşan ülkemiz kadınlarının verdiği başarı mücadelelerini okuyucusuyla paylaşıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2007
 • Sayfa Sayısı:
  306
 • ISBN:
  9789752935532
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Asiye Yıldız 
31 Mar 22:14 · Kitabı okudu · 16 günde · 10/10 puan

90'lı yıllarda yapılan televizyon programının metinlerinden oluşan kitap. Ülkemizdeki başarılı kadınlar ile yapılan söyleşiler. Beğenerek okudum. Tabi o günden bu güne neler değişmiş olduğunu daha kolay kavradım. Tavsiye ederim.