1000Kitap Logosu
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri

Açık Yaralar ve Dikiş İzleri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

512 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 14 sa. 30 dk.
Adı
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · 7 Şubat 2020 · Karton kapak · 9786051736921
“Hiç kimse özgür değildir. Herkes kendi zihninin esiridir.” Daha karanlık, belki biraz da mavi; ama asla yeteri kadar aydınlık değil. Siyah Kuğu serisiyle karanlıkta kalmış kapılardan birini aralayan Beyza Aksoy, Açık Yaralar ve Dikiş İzleri ile çok daha fazlasının anahtarlarını elinde tutuyor. Önce hayaller ölür. Ve unutmayın, karanlığın içindekileri bir kez gördüğünüzde bir daha asla eskisi gibi olamazsınız. “Pencereleri kapatsan da dışarıdaki kötülüğün içeriye sızacak bir yol bulduğunu biliyorum ama yine de ışıkları söndürüp onlarla körebe oynayabilirsin,” diye mırıldandım. “Direksiyon başında sinirlendiğinde hızı artırabilirsin, dışarıda koşmaya başlayabilirsin ama öfkeni sindirmeyi öğrenmezsen kafanın içindeki o bir metrekarelik alanda felç geçirirsin.” Çantamı çıkardım ve kucağıma aldım. “Bir de...” Paketten bir tane çıkardım. “Yaralarını kapatmak yerine açıkta bırakırsan insanların ellerine kolayca mikrop kapmanı sağlayacak yegâne silahı vermiş olursun. Zehirli iğneyi. İğne asla zehre batırılmamıştır, onu tutan insanlar zehirlidirler.” Çantamın fermuarını kapattım. “Sonra dikiş izi kalır. O iz geçmiyor.”
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 96.8
Erkek
% 3.2
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

Kül Kelebek
Okuyacaklarıma Ekle
Onun Şeytanları
Okuyacaklarıma Ekle
Yaralasar - 4
Okuyacaklarıma Ekle
Yaralasar - 3
Okuyacaklarıma Ekle
Siyah Kuğu 1
Okuyacaklarıma Ekle
Kar Tanesi
Okuyacaklarıma Ekle
Yaralasar - 2
Okuyacaklarıma Ekle
Orion
Okuyacaklarıma Ekle
Sesini Duyur
Okuyacaklarıma Ekle
Lordlar ve Varisler
Okuyacaklarıma Ekle
Nehir
Okuyacaklarıma Ekle
8.9
10 üzerinden
485 Puan · 41 İnceleme
512 syf.
·
2 günde
·
10/10 puan
• AÇIK YARALAR VE DİKİŞ İZLERİ • Psikolojik olarak bitmiş durumdayım. Beyza beni bitirdi, Siyah Kuğu üzerine bir de bunu okudum ve şu an boş boş tavanı izliyorum. Cümlelerimi toparlayıp bir şeyler anlatamıyorum ama konusundan başlarsam belki arkası da gelir. Serinin ilk kitabı esas kızımızın arkadaşı ile gittiği bir barda çantasına usb bırakılması ile başlıyor. Liva küçük yaşından beri yalnız olan yanındaki tek kişi arkadaşı İrem olan sessiz ve çevresindeki insanların tabiri ile suratsız bir kızdır. Ölümü kollarını açmış bir şekilde beklerken bir çift mavi göz tarafından tekrar yaşadığını hissetmeye başlıyor. Esas oğlanımız Pars Kalkavan, (aklıma sürekli hakem olan Mete Kalkavan geliyor) o gün Liva’nın çantasına bıraktığı usb’den dolayı zaten çukurda olan kızımızı aksiyonun ortasına çekiyor. (Liva kendisi kaşındı) Sürekli bir olay, sürekli bir kaos ortamı hakim ne de olsa orası Soyhan. Ama asıl değinmek istediğim şey ise Liva’nın kafasının içindeki bitmek bilmeyen sorunlar, geçmişinde yaşadığı şeyler ve bunları mükemmel anlatan bir Beyza Aksoy. Siyah Kuğu ile bağlantısı ise son 100 sayfadan sonra başlıyor ve Pamir ile Nil ortaya çıkıyor. Kitabın sonu hakkında bir ton şey söyleyebilirim ama umarım ters köşedir, oradan çıkmak için Pamir’in söylediği bir yalandır ve umuyorum ki Pars’ın bir açıklaması vardır. ‘’Ve onunla 100 hayat yaşasak, yeniden doğup yeniden ölsek birlikte; aldığı hiçbir nefesi benim için vermezdi, bilirdim.’’ ‘’Ve ilk defa, hayatımda ilk defa o gece, gerçekten ihtiyaç duyduğumu hissettiğim birinin bir kutunun içinde kapımın önüne bırakılmasını diledim Tanrı’dan’’ ‘’Ne olursa olsun yaralar açıkta kalmamalıydı, iğnen yoksa tırnaklarınla; ipin yoksa saç tellerinle dikmeliydin yaralarını. Bana bunu sen öğretmiştin anne.’’ ‘’Yaralarını kapatmak yerine açıkta bırakırsan insanların ellerine kolayca mikrop kapmanı sağlayacak yegane silahı vermiş olursun. Zehirli iğneyi. İğne asla zehre batırılmamıştır, onu tutan insanlar zehirlidirler. Sonra dikiş izi kalır. O iz geçmiyor.’’
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
6/10 puan
Yazarın kaleminden okuduğum ilk kitaptı. Konusu kısaca bir barda çantasına atılan usb ile Liva'nın hayatına giren Pars ve beraberinde getirdiği olayları kapsıyor. Kitabın yazım dili sade fakat akıcı diyemem belki sorun benden kaynaklıydı bilmiyorum ama kitabı bir türlü bitiremedim sanki kitap kendini çok fazla tekrarlıyordu kadın karakterimiz çok kararsızdı, kitap boyunca çok sinir oldum. Erkek karakter bana fazla sıradan geldi ( gizemli, yasadışı işlerle uğraşan vs.) Ayrıca sürekli aralarında birşey olmasını bekledim kitap boyunca ama olmadı. Serinin ilk kitapları siyah kuğu karakterleri bu kitabın sonunda karşımıza çıkıyordu bu bence çok güzeldi. Ek olarak bana çok fazla şey hissettirmedi bana göre fazla klasik bir kitaptı ve umduğumu bulamadım.
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
6 günde
·
7/10 puan
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri, Siyah Kuğu serisinin yan serisi. Yani Ruh Kadehi'nin sonundan sonra neler olduğunu bu kitapta son 100 sayfada siyah kuğu'nun karakterleri olan Pamir ve Nil kitaba katıldığında görüyoruz. Beyza'nın yazım dili gerçekten güzel, başarılı bir yazar fakat konuları özgün değil. Sürekli bağlantılı seriler yazması insanların kafasını karıştıyor - tabiki kendi bileceği iş - ve ben bu olaydan hoşnut değilim açıkçası. Karakterlerinin sürekli kötü çocuk, masum kız olmasından çok sıkıldım. Kitaptaki Liva karakterinin davranışları tamamen bir wattpad kitabında görüleceği gibiydi. O kadar sinirlendim ki bir ara kitabı bırakma noktasına geldim. Aynı şekilde ana karakter olan Pars da 'kötü çocuk olayım, kızlar peşimden koşsun, gizemli davranayım ki cool olayım' moodundaydı. Niyetimin kimseyi linçlemek değil, sadece eleştiri yapmak olduğunu belirteyim. Beyza'nın 3 kitabını okudum ve devam eder miyim bilmiyorum. 2. kitap Aralık'ta çıkacakmış, alacağımı sanmıyorum ama belki ileride merak edersem alabilirim. Fakat Beyza Aksoy kitapları şu an okuma listemde değil maalesef.
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
AYvDİ uzun zamandır merak ettiğim bir kitaptı. Hatta Siyah Kuğu kitabıyla bağlantılı olduğunu öğrenince SK’yi alıp okumuştum. Ve ondan uzun bi süre sonunda da ayvdi yi okuyabildim Liva 19 yaşında tek başına yaşayan ve hazırlık okuduğu için lise son sınıfa giden bi genç kız. Bir gün arkadaşı İrem’le, İrem’in ödevi için bara gittiklerinde sahneye çıkıp şarkı söyleyen ve sonrasında olan beklenmeyen olaylar sayesinde Liva’nın sıradan hayatı değişmeye başlıyor. Beyza’nın kalemini çok seviyorum. Karakterlerin psikolojilerini çok iyi anlatıyor bence. Liva geçmişte zor şeyler yaşanmasına rağmen çok güçlü bir kız. Ve Liva’yı gerçekten çok sevdim çoğu paragrafta kendimi buldum ve altını çizdiğim baya bi yer var Pars’ın da yaşadığı şeyler elbette ki var. Ama Pars’ı çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim. Bazı yerlerde aşırı güzeldi ama sinir olduğum da baya bi yer var. Özellikle sonda olanlar… neyse. Son sayfalarda SK’deki Nil ve Pamir geldi. Açıkçası onları özlemişim. Ve burda onları görmek de çok iyi geldi. Sondaki olay için Pamir’e tabii ki kızgın değilim çünkü neden yaptığını anladım ama aynı şeyi Pars için diyemiyorum işte Aslında söylemek istediğim baya bi şey var ama spoi olacak… o yüzden söyleyemiyorum🥲🥲 Bu kitapta baya olay olmasına rağmen 2.kitabın daha olaylı ve heyecanlı olacağını düşünüyorum ve heyecanla bekliyorum.
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
512 syf.
·
Puan vermedi
Beyza Aksoy'un zaten artık yazım dili uzerine konuşmaya gerek yok. Çok akıcı çok guzeldi. Beyza Aksoy'un kitaplari insani gercekten icine nasıl cekecegini cok iyi biliyor. Kitap kesinlikle cok guzelde asiri akiciydi. Bazen beni Pars'ın gel gitleri cok sinirlendirdi ama olsun. Ayrıca kitabın sonu der ve giderim.
Açık Yaralar ve Dikiş İzleri
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.