Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.473 Oy) · 
5.929 okunma  · 
1.258 beğeni  · 
23.694 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Müzeyyen aslankoç 
28 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

üniversiteyi il kazandığım yıl alıp okumuştum seriyi ve bana sanki sınav sistemini anlatıyordu. kendimi tamamen bir katness everdeen gibi hissettim:)

Berk Cntürk 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Okurken nefesimin kesildiği anlar oldu... Peeta ile Katniss' in aşkını çok gerçekçi bulmadım. Yazar buna yer vermese de bu kitap olurdu yani...

emel gültekin 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

soluksuz okudum. süper bir yazım olmuş. fazla empati kurduğum için çok etkilendim .serinin bir sonraki kitabını heyecanla elime aldım

erva kardelen akyüz 
29 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

insanın okudukça okuyası geliyor muhteşem bir anlatım.kitabın içinde yaşıyorsunuz.bende okuduğumda çok kısa zamanda bitirmiştim

aybüke saliha 
29 Oca 2016 · Kitabı okudu · 368 günde · Puan vermedi

kendi alanında güzel bir roman filminden çok kitabının okunmasını tavsiye ediyorum hayal gücüyle daha güzel oluyor .

Dilanur Atik 
21 Tem 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fantastik bir roman.Gelecekte bir zamanda insanlığın eriştiği zelil durumu anlatıyor. Beğenerek okudum.

Aybo 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

6. sınıfta okuduğum ve distopik hikayeleri sevmeme sebep olan kitap.Yeri bende ayrıdır.

Kitapkolik 
3 saat önce · Kitabı okudu · 10/10 puan

Okurken içiniz ürperir, kendinizi isyan etmekten alamaz, o dünyanın içinde yaşadığınızı hissedersiniz… Katnis’le birlikte maceradan maceraya sürüklenir, haksızlıklara, insanların acımasızca katledilişine ve ne yazık ki tüm bunların büyük bir oyun oluşuna tanık olur, iyilerin kazanmasını istersiniz.

Romanın damağınızda bıraktığı acımsı tat ise, kurmaca gibi görünen bu yaşantının gündelik hayatlarımızdan da izler taşıyor olması gerçeğinden kaynaklanır!

Kitaptaki ana karakterin kadın olması hasebiyle, kitabı okuma konusunda ön yargılı olan hemcinslerim varsa bu ön yargılarından kurtulsunlar bence. Her ne kadar karakteri özümseme söz konusu olmasa da, kitap kendisini okutuyor resmen. Bırakmamak için, bıraktıktan sonra tekrar bir bahaneyle geri dönmek için bahaneler üretip bir an önce sonunu öğrenmek istiyorsunuz. Ama seri kitaplardaki şanssızlık, yani hikayenin devamını öğrenmek için bir sonraki kitabı alıp okuma durumu var tabi =)
Katniss'in savaşçı kişiliğine eyvallah da, duygusal gelgitleri beni biraz bunalttı diyebilirim. Sanırım o da karşı cins gibi düşünmeyi beceremediğimizden olsa gerektir. Neyse,filmi de çekildi sonra. Benim tavsiyemi soracak olursanız elbette ki kitabını okuyun, sonra isterseniz filmini izlersiniz.

Dilara Saygı 
12 Kas 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

tartışmasız harika bir kitap.bu nasıl bir tutkudur nasıl bir inanç,adaptasyon.hissiyat anlamadım.heyecan doruklarda,merak hat safhada.soylecek pek birşey yok.herşeyiyle mükemmel.ancak şunu söylemeliyim ki serinin devamında aradığını bulamadım.sanki sonradan uydurulmuş,sanki sadece devamıda olsun diye yazılmış gibi geldi bana.hikayenin devamına inanılmadan yazılmış hiss veriyor.