Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.368 Oy) · 
5.494 okunma  · 
1.162 beğeni  · 
22.094 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Ayten Ernaz Tiryaki 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk okuduğum fantastik kitap desem yeridir. Teknoloji ile hayatımıza girmesi muhtemel kötü hayat koşulları, yapay bir yeni dünya fikri beni her zaman korkutmuştur. Bu nedenle hep uzak dururum fantastik ve bilimkurgudan...

Israrlara dayanamayıp başladım,biraz ağır ve temkinli. Her an bırakırım korkusu ile araya başka kitaplar sokuşturarak. Ve bir noktadan sonra Katness ben oldum. "Hayatta kalmalıyım! " derken buldum kendimi!

Halil Güzel 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir haftada 3 kitabını da bitirdim. Sonrasında filmlerini izledim. Önce kitapları okunmalı sonra filmleri izlenmeli diyorum. Öyle heyecanlı ve sürükleyici ki uykumdan feragat edip okuduğumu biliyorum.. Kitabın konusu ve genel olarak kurgusu ilgi çekici karakterin gel-gitleri bazen can sıksa da okunuyor okutturuyor kendini.. eğer okusam mı diye düşünüyorsanız. Düşünmenize bile gerek yok pişman olmayacaksınız derim :)

CEVHER SÖNMEZ 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap güzel bir kaynak. Filmi de çıktı biliyorsunuz.Film kitaptaki gibi etkileyici değil bana göre.Çünkü olaylar ve durumlar kitapta daha yalın ve daha etkileyici bir dille anlatılmış.Öyle ki okudukca zaten zihnimizde canlanıveriyor sahneler ve betimleme 10 numara ... Zevkle okuyacağınızı düşünüyorum...

Sadık Kocak 
10 May 19:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir kitabı okurken ancak bu kadar sıkılmazsınız.
Kitabı elimden düşüremediğim gibi, Bitmesini de hiç istemedim. İyi olan tarafı ise iyiki tüm seriyi almışım dememdi. Macera-Aksiyon-Bilim Kurgu türünü bu kadar iyi birleştiren çok az eser vardır. Bu eser de az ve değerli bir eser. Mutlaka Okunmalı ..

Deniz Çiloğlu 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İyiler ile kötüler arasındaki rekabeti anlatıyor. Ayrıca tek başınızada olsanız hayatta kalmalısınız. Hayatım boyunca böyle güzel ve sürükleyici bir kitap okumadım. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

Öznur Tuğba Çelebi 
27 Eki 01:01 · Kitabı okudu · 17 günde · Beğendi

Dönemin popüler kitabıydı. Filme çevrilmeden izleyenlerden olduğum için şanslıyım. Olay örgüsü ve ana karakterin mücadelesi oldukça hoşuma gitmişti. Ve kitap olarak kalması gerekiyordu.

Beyza 
29 Eki 19:46 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Evet seriyi pek cok kisiden duyup surekli okumam icin tesvik eden arkadaslarim olsa da ne yazik ki yeni basladim ama iyiki basladim.. kurgusu bile ilk sayfalardan 'oku beni' diye bağırıyor resmen...

Yaren Korkmaz 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Açlık Oyunları okuduğum kitaplar arasında asla unutamayacaklarımdan biridir. Okuduğum zamanı çok net bugün aklımdadır(8. sınıfın üç ay tatili). Çok net hatırladıklarımdan biri de günlerce susuz kalmış bir insanın suya kavuşması gibiydi Açlık Oyunlarını okumam. Yaşadığım yerden uzaktaydım ve yanımda sadece Açlık oyunları vardı. Kitabı 1 günde kafamı hiç kaldırmadan okuduğumu,gözlerimin acıdığını dahi çok net hatırlıyorum. Diğer kitaplarını bulmak için deli gibi aramıştım. 5 yıl sonra şuan kitabı hiç eline almamış bir insan gibi okumaya başlasam aynı etki olur mu üzerimde bilmiyorum ama 8. sınıfta bu kitabı okumuş bir insan için kitabı hala seviyorum, kitapçıda gördüğümde karakterleriyle selamlaşır gibi kitaba bir kere dokunuyorum. Tavsiye ederim.

Taner durmaz 
12 Haz 08:15 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Benim bir çırpıda bitirdiğim bir kitaptır Açlık Oyunları. Ayrıca çok derinden etkilemiştir beni. Eğer okumamışsanız veya okumayı düşünüyorsanız kesinlikle okumanızı öneririm çünkü Açlık Oyunları sadece bir kitaptan ibaret değil. Gelecekte geçmesine rağmen günümüzün izlerini taşımaktadır. Eğer kitaba 10 üzerinden puan verecek olsaydım hiç abartısız 10 olurdu. Suzanne Collins’in yazdığı bu eseri beğenmemek gerçekten elde değil. Tabi bu benim görüşüm. Sizde okuyabilir, beğenip beğenmeyebilirsiniz ama son olarak şunu demek istiyorum. “ŞANS SONSUZA DEK SİZİNLE OLSUN!”

Gayet sürükleyici ve akıcı bir kitap olmuş. Filmini de izledim. Fakat her zaman olduğu gibi ilk önce kitap okunmalı diye düşünüyorum bu şekilde çok daha keyif alırsınız okurken. Bu tarz kitap severler tereddütsüz okuyabilirler.