Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.473 Oy) · 
5.929 okunma  · 
1.258 beğeni  · 
23.694 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
04 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Suzane Collıns'ın meşhur Açlık Oyunlarının birinci serisi olan ve aynı adı taşıyan Açlık Oyunları romanı popüler olmanın kurbanı olmuş vaziyette bulunuyor. Övüldüğü kadar okunmazsa olmaz, çok şey kaybedersiniz türünden bir değere sahip bulamadım romanı ne yazık ki. Bence bu kitabın çok okunmuş olması, zamanında çok satan kitaplar sıralamasında yer alması ve okur merakından kaynaklanıyor. Çok satılmış o zaman etkileyicidir, güzeldir mantığı... Çok kötü, okunmaz diyemem ama, serinin ilk kitabında çok aşırı bir mükemmeliyet bulamadım açıkçası.

Ayten Ernaz Tiryaki 
11 May 2016 · Kitabı okudu · 18 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk okuduğum fantastik kitap desem yeridir. Teknoloji ile hayatımıza girmesi muhtemel kötü hayat koşulları, yapay bir yeni dünya fikri beni her zaman korkutmuştur. Bu nedenle hep uzak dururum fantastik ve bilimkurgudan...

Israrlara dayanamayıp başladım,biraz ağır ve temkinli. Her an bırakırım korkusu ile araya başka kitaplar sokuşturarak. Ve bir noktadan sonra Katness ben oldum. "Hayatta kalmalıyım! " derken buldum kendimi!

Halil Güzel 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir haftada 3 kitabını da bitirdim. Sonrasında filmlerini izledim. Önce kitapları okunmalı sonra filmleri izlenmeli diyorum. Öyle heyecanlı ve sürükleyici ki uykumdan feragat edip okuduğumu biliyorum.. Kitabın konusu ve genel olarak kurgusu ilgi çekici karakterin gel-gitleri bazen can sıksa da okunuyor okutturuyor kendini.. eğer okusam mı diye düşünüyorsanız. Düşünmenize bile gerek yok pişman olmayacaksınız derim :)

CEVHER SÖNMEZ 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitap güzel bir kaynak. Filmi de çıktı biliyorsunuz.Film kitaptaki gibi etkileyici değil bana göre.Çünkü olaylar ve durumlar kitapta daha yalın ve daha etkileyici bir dille anlatılmış.Öyle ki okudukca zaten zihnimizde canlanıveriyor sahneler ve betimleme 10 numara ... Zevkle okuyacağınızı düşünüyorum...

Sadık Kocak 
10 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir kitabı okurken ancak bu kadar sıkılmazsınız.
Kitabı elimden düşüremediğim gibi, Bitmesini de hiç istemedim. İyi olan tarafı ise iyiki tüm seriyi almışım dememdi. Macera-Aksiyon-Bilim Kurgu türünü bu kadar iyi birleştiren çok az eser vardır. Bu eser de az ve değerli bir eser. Mutlaka Okunmalı ..

Beyza 
 29 Eki 2017 · Kitabı okudu · 25 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazarin yazim sekli beni ilk basta rahatsiz etse de bir muddet sonra alisiyorsun. Ama gercekten cok guzel kitapti. Tavsiye ederim kesinlikle.. Heyecan hic bitmiyor surekli 'acaba simdi ne olucak?' diye bekliyorsun. Hız kesmeden ikinci kitabina geçiyorum.

Deniz Çiloğlu 
24 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İyiler ile kötüler arasındaki rekabeti anlatıyor. Ayrıca tek başınızada olsanız hayatta kalmalısınız. Hayatım boyunca böyle güzel ve sürükleyici bir kitap okumadım. Herkesin okumasını tavsiye ederim.

Yaren Korkmaz 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Açlık Oyunları okuduğum kitaplar arasında asla unutamayacaklarımdan biridir. Okuduğum zamanı çok net bugün aklımdadır(8. sınıfın üç ay tatili). Çok net hatırladıklarımdan biri de günlerce susuz kalmış bir insanın suya kavuşması gibiydi Açlık Oyunlarını okumam. Yaşadığım yerden uzaktaydım ve yanımda sadece Açlık oyunları vardı. Kitabı 1 günde kafamı hiç kaldırmadan okuduğumu,gözlerimin acıdığını dahi çok net hatırlıyorum. Diğer kitaplarını bulmak için deli gibi aramıştım. 5 yıl sonra şuan kitabı hiç eline almamış bir insan gibi okumaya başlasam aynı etki olur mu üzerimde bilmiyorum ama 8. sınıfta bu kitabı okumuş bir insan için kitabı hala seviyorum, kitapçıda gördüğümde karakterleriyle selamlaşır gibi kitaba bir kere dokunuyorum. Tavsiye ederim.

Gayet sürükleyici ve akıcı bir kitap olmuş. Filmini de izledim. Fakat her zaman olduğu gibi ilk önce kitap okunmalı diye düşünüyorum bu şekilde çok daha keyif alırsınız okurken. Bu tarz kitap severler tereddütsüz okuyabilirler.

ReadAndSleep 
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Katniss Alevler İçindeki Kız Bu kitap da gerçekten sürükleyici idi. Ben de çok beğenmiştim. Filmini henüz izlemeye cüret edemedim çünkü etrafimdan hep kötü yorumlar duydum. Umarım bir gün izlerim.