Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,5/10  (1.295 Oy) · 
5.211 okunma  · 
1.100 beğeni  · 
21.145 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
MELİKE GÜL ÖZKAPLAN 
07 May 19:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Veeee 74. açlık oyunları başlasınnn ... en eğlendiğim sevdiğim macera kitaplarından biri... ayırdığınız vaktin karşılığını alıcağınıza inanıyorum... keyifli okumalar:)

Burhan Dalkılıç 
17 Nis 19:49 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okumamak için hiç bir sebebi olamaz insanın. En sevdiğim ve unutumadığım üçlemedir benim. Yanlız Kitabından sonra filmi izledim ve çok boş geldi bana film...

Ümran Canoğlu 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

seriyi çok severek okumuştum ve benim için çok etkileyiciydi hala aklımda kalan o büyüsü bozulmasın diye filmini izlemiş değilim izlersem o büyü bozulabilir:)

Ümran Bulut 
25 Mar 18:53 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aslında bu seriye başlamak hiç aklımda yoktu fakat ilk kitabını çok ucuz bir fiyata bulunca bu ayki tbr listeme ekledim.Zaten hepinizin bildiği bir seri olduğu için konusunu anlatma gereğini duymuyorum.Kitap bende biraz yavaş ilerledi ama bu kitaptan değil benden kaynaklanan bir sorun.Gayet akıcı ve merak uyandırıcı bir anlatım tarzı vardı.Konusu itibariyle de gayet özgündü ve ben bu seriyi okumayı geciktirdiğim için pişman oldum.İlk kitabın bu kadar dolu dolu olması çok güzeldi ama bir yandan da ikinci kitap için çelişkiye düşmeme neden oldu bu durum.Çünkü yazar ilk kitaplarda tüm düğümleri çözdü ve bütün merak uyandırıcı olayları bu kitaba koymuştu.Bu yüzden ikinci kitapta ne işleyeceğini deli gibi merak etsem de arka kapak yazısını inatla okumayı reddediyorum.Ben genelde arka kapak yazılarını okuduğum kitapların gidişatını tahmin ettiğim için pek heyecanı kalmıyor.Bu kitaba bu haksızlığı yapmayacağım.Bunun dışında kitapla ilgili diyebileceğim başka bir şey yok açıkçası.Gayet kaliteli ve bilindik bir distopya olduğu için daha fazla uzatmayacağım.Siz de benim gibi hala bu seriye başladıysanız bir an önce başlayın ileride pişman olursunuz.

Döngüsel 
18 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · Puan vermedi

Yıllar önce.. On yıl olmuş mudur? Olmuştur muhtemelen.. Bir arkadaş tavsiyesiyle serinin ilk kitabı ile tanıştım. Ne tanışmak ama! Tam bir haftada tüm seriyi okudum. Merak mı diyeyim, kitabın sürükleyiciliği mi diyeyim, yoksa boş zaman bolluğu mu diyeyim? Bilemiyorum. Bildiğim şey şu ki; o bir hafta sonunda gözlerimin feci derecede ağrıdığı, bir süre bu kadar uzun kitap okumamaya söz verdiğim olduğuydu. Okurken çok eğlendiğimi, film seyreder gibi sayfaların gözümde canlandığını hatırlıyorum. Okurken adeta yaşıyordum da. Hatta, muhakkak ben bu filmi bir yerde gördüm diyordum, öylesine tanıdıktı anlatılanlar. Belki Zeyna’yı canlandırmıştım gözümde. İster istemez savaşçı bir kadın kimliğine, Zeyna gibi sert hatlı bir kız yerleştirdim zihnime. Ve filmi çekildiğinde, masum suratlı Jennifer Lawrance’i görünce şok oldum bu yüzden. Bendeki vahşi kızla alakası yoktu gördüğüm Katniss’in. Hayal kırıklığı yaşamıştım. Olmamıştı bu.. Beğenemedim, izleyemedim devamını. Bendeki Katniss saklı kalsın bende. Bozmadım..

Duygu Kr 
12 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar, Açlık Oyunları'nı yazma fikrinin televizyonda zap yaparken birden aklına geldiğini açıklamış. Bir kanalda reality show izlerken diğer bir kanalda Irak işgalinin görüntülerini izlemiş. İki görüntü de bir an bulanıklaşmaya başlamış ve o an aklına Açlık Oyunlarını yazma fikri gelmiş. Bir bilim kurgu romanı olması ve ütopik bir dünyadan bahsedilmesinin yanı sıra gerçek dünyadan da tamamıyla kopmamış bir roman. Örneğin; kaybetme korkusunun temeli, Collins'in Vietnam Savaşı'na katılan babasından etkisiyle atılmış gibi gözüküyor. Çünkü; kahramanımız Katniss, küçük yaşta babasını kaybetmiş olarak tasavvur edilmiş. Bu türü sevenler için biçilmiş kaftan..

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
 30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin iki kitabını aynı anda almış ama ön sözü biraz itici bulduğum için okumaya başlayacakken bırakmıştım.
AH, NE BÜYÜK HATA!!
2 kitap 2 günde bitti ve ben 48 saat uyumadım.
Bayıldım.Çok çok iyiydi. Keşke Stephenie MEYER gibi şahane bir yazarın tavsiyesine uymam gerektiğini kendime hatırlatsaydım .Ne de olsa iyi yazarlar iyi kitapları tavsiye ederler. 3. kitabı çıktığı gün aldım.Tabi ki o da bir günde bitti.
Ha bu arada gerçekten rüyalarınıza girecek kadar aklınızı alan bir anlatım ve konusu var.

Sinemis Özdemir 
24 Nis 01:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Günümüz modasının gidiş rotası bana Capitol'deki uzaylı benzeri insanları anımsattığından dolayı geleceğimiz için endişelenmiyor değilim.. Şuan yaşadığımız hayatı hayal gücüyle süsleyip kelimelere dökmüş Suzanne Collins. Okuyunca bunu anlıyorsunuz zaten. İnsanın devrim yapası geliyor :) Klasik genç kız ikilemi olan Peeta - Gail seçmesinden çok Cinna'yı sevmiş ve benimsemiştim. Okunmalı, birkaç kez hemde.

Mehtappp 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Suzanne Collins'in severek okuduğum serisinin ilk kitabı. Konusunu ilginç bulduğum için okumaya başlamıştım. Anlatımı yalın, gayet sürükleyici romanda beni etkileyen şey çocukların hayatta kalabilmek için tüm o yaptıkları...Zaman zaman okurken sinirlendiğim de olmuştur.
Filmini de izledim lakin her zaman önce romanların okunmasından yanayım. Bilimkurguseverlere tavsiye ederim.

Gülşah Özkaya 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sürükleyici, farklı, düşündürücü... Açlık Oyunları'nı bu 3 kelimeyle tanımlayabilirim. Bana fazla gerçek dışı geldiği için zaman zaman durup sorguladım. Ancak elbette her kitabın mantıksal olması gerekmiyor. Edebi yönü iyi, anlatım güzel. Oldukça beğendim. Konusu çok sıradışı. Yazar bu konuyu nerden bulmuş acaba? :) Kendini okutan bir kitap..