Açlık Oyunları Açlık Oyunları (The Hunger Games) 1

8,6/10  (1.201 Oy) · 
4.836 okunma  · 
1.027 beğeni  · 
20.176 gösterim
Açlık oyunları başlasın ve şans hep sizden yana olsun! 
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2015
 • Sayfa Sayısı:
  420
 • ISBN:
  9786050929997
 • Orijinal Adı:
  The Hunger Games
 • Çeviri:
  Taylan Taftaf
 • Yayınevi:
  Dex Kitap
 • Kitabın Türü:
Duygu Kr 
12 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazar, Açlık Oyunları'nı yazma fikrinin televizyonda zap yaparken birden aklına geldiğini açıklamış. Bir kanalda reality show izlerken diğer bir kanalda Irak işgalinin görüntülerini izlemiş. İki görüntü de bir an bulanıklaşmaya başlamış ve o an aklına Açlık Oyunlarını yazma fikri gelmiş. Bir bilim kurgu romanı olması ve ütopik bir dünyadan bahsedilmesinin yanı sıra gerçek dünyadan da tamamıyla kopmamış bir roman. Örneğin; kaybetme korkusunun temeli, Collins'in Vietnam Savaşı'na katılan babasından etkisiyle atılmış gibi gözüküyor. Çünkü; kahramanımız Katniss, küçük yaşta babasını kaybetmiş olarak tasavvur edilmiş. Bu türü sevenler için biçilmiş kaftan..

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
 30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin iki kitabını aynı anda almış ama ön sözü biraz itici bulduğum için okumaya başlayacakken bırakmıştım.
AH, NE BÜYÜK HATA!!
2 kitap 2 günde bitti ve ben 48 saat uyumadım.
Bayıldım.Çok çok iyiydi. Keşke Stephenie MEYER gibi şahane bir yazarın tavsiyesine uymam gerektiğini kendime hatırlatsaydım .Ne de olsa iyi yazarlar iyi kitapları tavsiye ederler. 3. kitabı çıktığı gün aldım.Tabi ki o da bir günde bitti.
Ha bu arada gerçekten rüyalarınıza girecek kadar aklınızı alan bir anlatım ve konusu var.

Sinemis Özdemir 
24 Nis 01:44 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Günümüz modasının gidiş rotası bana Capitol'deki uzaylı benzeri insanları anımsattığından dolayı geleceğimiz için endişelenmiyor değilim.. Şuan yaşadığımız hayatı hayal gücüyle süsleyip kelimelere dökmüş Suzanne Collins. Okuyunca bunu anlıyorsunuz zaten. İnsanın devrim yapası geliyor :) Klasik genç kız ikilemi olan Peeta - Gail seçmesinden çok Cinna'yı sevmiş ve benimsemiştim. Okunmalı, birkaç kez hemde.

Mehtappp 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Suzanne Collins'in severek okuduğum serisinin ilk kitabı. Konusunu ilginç bulduğum için okumaya başlamıştım. Anlatımı yalın, gayet sürükleyici romanda beni etkileyen şey çocukların hayatta kalabilmek için tüm o yaptıkları...Zaman zaman okurken sinirlendiğim de olmuştur.
Filmini de izledim lakin her zaman önce romanların okunmasından yanayım. Bilimkurguseverlere tavsiye ederim.

Gülşah Özkaya 
09 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sürükleyici, farklı, düşündürücü... Açlık Oyunları'nı bu 3 kelimeyle tanımlayabilirim. Bana fazla gerçek dışı geldiği için zaman zaman durup sorguladım. Ancak elbette her kitabın mantıksal olması gerekmiyor. Edebi yönü iyi, anlatım güzel. Oldukça beğendim. Konusu çok sıradışı. Yazar bu konuyu nerden bulmuş acaba? :) Kendini okutan bir kitap..

Aleyna Acar 
01 Şub 20:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ben böyle bir kitap görmedim.Sizi anında etkisinde bırakıyor,ilk başlarda sıkıldım gibi olabilirsiniz ancak hemen sonra bu duygudan pişman olacaksınız.Gerçekten baya başarılı ve etkisini üzerinizde bırakıyor bir solukta okuyup bitiriyorsunuz fakat film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim onun için filmleri ile kitapları yargılamamalısınız

Kübra çil 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 8/10 puan

Macera kitapları içerisinde insanı sıkmamayı başaran kitaplardandır. Filmi beni kitabı kadar etkilemedi çünkü kitapta canlandırarak okuduğum şeyler çok daha güzeldi. Bazen bu gibi kitaplar sadece insanın kendi canlandırması olarak kalmalıdır. Akıcılığı on numaradır ve okunması gerekir. Yazara teşekkür ediyorum bu güzel eser için.

Sdgrsy_ 
08 Oca 14:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Fazla spoiler içeren yorumları sevmediğim için kendi yorumlarımda da kısa ve içeriğe çok değinmeden yorum yapmayı tercih ediyorum. Olasılıksız, Empati, Aklından Bir Sayı Tut kitaplarını sevdiyseniz; Açlık Oyunları serisini de seveceksiniz demektir. Aksiyonu bol içeriği akıcı...

Gülsüm Büyükkılıç 
 08 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kesinlikle bende ayrı bir yeri olan çok çarpıcı bir kitaptı.yeri geldi çok heyecanlandım yeri geldi ağladım yeri geldi heyecanlandım.Aşktan bilim kurguya,sergiden korkuya her şeyi barındıran bir kitap.Ana karakterlere aşık olacaksınız .Yazarına defalarca kez teşekkürler.

Özgü Su Kahraman 
15 Haz 01:49 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevdiğim, favori kitaplardan ayrıca sanırım distopyaya giriş kitabım gibi bir şey. Distopya sevenlere şiddetle tavsiye edilir. Kitaptaki kolonileri şimdiki dünyaya benzettim. Insanlar bölümlere ayrılıyor ve tıpkı Açlık Oyunları'ndaki gibi yarışıyor.