Adam Dediğin Benim Gibi Olur

8,0/10  (44 Oy) · 
226 okunma  · 
33 beğeni  · 
2.328 gösterim
Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri. Senin güneşin yakama beni, benim kışımla da sen asla zatürree olamazsın.

Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir yer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

Gururla dolaş. Adımların hep büyük olsun. Büyük yaşa! Hiçbir zaman korkutmasın ölüm seni ve daima emin ol; sen ölmeden kimse gelmeyecek senin dağına. Ölünce gelecekler ve: "Burada koca yürekli bir dağcı yaşardı." Diye yazacaklar senin zirvelerine; ama bu senin umurunda bile olmayacak. Sen zaten senelerce koca bir dağcı olduğunu bilerek yaşamıştın.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789756197240
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Meral 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarın bütün kitaplarını okumayı hedeflemiştim. Hala hedefimde. Kitaplarındaki anlatım şekli daima hoşuma gidiyor. Kitaplarin isimleri bile dikkat çekiyor. :-) Bu kitabı ve diğer tüm kitapları okumanızı tavsiye ediyorum. :-)

KahveLekesi 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

İlginç olduğu kadar akıcı bir anlatımı var.Çok dikkat çekici bir kitap ve yazarımız Erdal Demirkıran'ı hayranlıkla okuyorum.Bu kitabında da harikalar yaratmış.Kitabı okurken beni çok etkiledi hayatım üzerine düşüncelerim,planlarım bile değişti. Okuyanın ders çıkaracağına eminim.

KapıGıcırtısı 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımı etkileyen az sayıdaki kitaplardan biri.Teşekkürler Erdal DEMİRKIRAN

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayata karşı önyargılarınızı azaltıp bakış açınızı değiştirmek ve bunu nlp gibi ağır dillerle değilde sade bi dille kafanızı yormayacak şekilde yapmak isterseniz yazarın bütün kitaplarını özelllikle bu kitabını okuyabilirsiniz.

Fatma Yüksel BİNİCİ 
16 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

İsteyenin neler başarabileceğini çok güzel gösteriyor. Türkiye gerçeklerinde neler yapabileceğimizi tartışmış yazar..okurken mutluluk hormonunu direk salgılatan kitaplardan:)) Keyifle ve gülümseyerek okudum.

Şervan Berşan 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

insanın hayatınındaki bazı yanlışları değiştirebilecek boyutta konular, yazılar mevcut. özellikle isteyenin neler başarabileceğini çok güzel gösteriyor. akıcı bir dile sahip.

Reyna Coşkun 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sabah zor kullanılarak uyandırıldım ve bana verilen talimatları yerine getirdim. Yarım yamalak veya tam. Buna emin değilim. Hâlâ uykum var. Yatağın içi sıcak. Günlerdir, belki de iki haftadır ya da bir aydır ruhun ruhu gibi yaşadığımın farkındayım ama ruh gibi hâlime tekrar bağlanmayı da hiç istemiyorum. Bir robot gibi hergün rutinleşmiş eylemleri, hiçbir sekteye uğratmadan yerine getirmenin bir fonksiyonum olmasından nasıl sıkıldığımı anlatmayacağım. Ancak o işlemler ile hiçbir şey yapmamak arasındaki farksızlık gözümü korkutmuyor değil. Toparlanmalı ve saçmalamaya devam etmeliyim. Kimseden hayır yok Erdal Bey.

ukulele 
19 Şub 13:41 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Okunduğunda kısa zamanlı gaz veren, etkisi yakın zamanda yok olacak cinsten kitaplardandır. Yazar kendini çok tekrarlar. Akıcı ama vaat ettiklerini yerine getiremeyecek kadar da zayıf bir kitap.

Emirhan Çevik 
04 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Adam olmanın tespih sallayan yavaş yavaş yürüyen her zaman haklı olduğunu iddia eden heriflerle bir alakası olmadığını öğrendim

Rana Tan 
25 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Sadece kişisel gelişimi değil, toplumsal gelişimi ele alan harika bir kitap.

Kitaptan 11 Alıntı

Yasa dışı bir örgüte üye olmak gibi birşey TV izlemek.Dalınca kendi isteğinle kurtulma şansın gözükmüyor.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 99 - kashna)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 99 - kashna)

70 sene sonra olmayacağımdan eminim; ama şuan kesinlikle varım. Bugünlerde yürüdüğüm yollarda 70 yıl sonra türkü söyleyerek, ıslık çalarak gezme ihtimalimin olmayacağını bile bile hayatımın kontrolünü başkalarına verecek kadar cömert olamam. Başkaları ne der diyerek geçiremem ömrümü.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - kashna)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - kashna)

5 milyarlık yıllık dünyanın 100 yıllık zaman diliminde, 6 milyar insanla birlikte, bir seferliğine, bir şans da bana vermişler. Nasıl olur da bu tekrarı mümkün olmayan zamanda başkalarını tekrar ederim? Bu bana göre değil, seni de bilemem.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal DemirkıranAdam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran
eso.okur 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tüm hayatını başkalarının öğrettiği gibi yaşadı adam. Son nefesini verirken fark etti: Ölümü kendi bildiği gibi olacaktı, tıpkı doğumu gibi.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal DemirkıranAdam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Bilge Adam ve Öteki Adamlar...
''Bir daha dünyaya gelsen ne olmak isterdin?'' diye sordular bilge adama. Güldü...
''Bir dahası yok!'' dedi.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 285)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 285)
Gamze 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

AraNot:
Annesinden su istedi çocuk,
"Diziden sonra yavrum "dedi annesi,
"Tamam anne" dedi çocuk…

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 75)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 75)
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Her birimiz bir dahiyiz; ama bunun farkında değiliz. Sorunlarımızın çözümü çok kolay; ama bir türlü göremiyoruz.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 165)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 165)
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Yedinci Bölüm
Bir bahane bulmaktan daha kolay bir şey biliyorum ben: Bir yol bulmak.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 117)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 117)

"Kendini bulmak, bu aslında kendini ciddiye almak, kendine sorumluluklar yüklemek, başkalarına odaklanmaktan vazgeçip kendine odaklanmak, bireysel sınırları zorlamak, kendini tanımak, anlamına geliyor."

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal DemirkıranAdam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran
2 /