Adam Dediğin Benim Gibi Olur

7,9/10  (60 Oy) · 
298 okunma  · 
42 beğeni  · 
2.525 gösterim
Herkesin kendine göre bir dağı vardır ve herkes kendi dağında yaşar mevsimleri. Senin güneşin yakama beni, benim kışımla da sen asla zatürree olamazsın.

Şimdi çık kendi dağına, ayakkabılarını çıkar ve koş. Doludizgin koş! Arkana bile bakma koşarken. Bakma; çünkü arkanda hiç kimse yok! O dağ sadece senin. Ayağını basmadığın hiçbir yer kalmasın. Her yerini ezbere bil bu dağın. Yeni ağaçlar dik dağına. Ağaçlarla yeşile boya.

Gururla dolaş. Adımların hep büyük olsun. Büyük yaşa! Hiçbir zaman korkutmasın ölüm seni ve daima emin ol; sen ölmeden kimse gelmeyecek senin dağına. Ölünce gelecekler ve: "Burada koca yürekli bir dağcı yaşardı." Diye yazacaklar senin zirvelerine; ama bu senin umurunda bile olmayacak. Sen zaten senelerce koca bir dağcı olduğunu bilerek yaşamıştın.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  285
 • ISBN:
  9789756197240
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Meral 
06 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazarın bütün kitaplarını okumayı hedeflemiştim. Hala hedefimde. Kitaplarındaki anlatım şekli daima hoşuma gidiyor. Kitaplarin isimleri bile dikkat çekiyor. :-) Bu kitabı ve diğer tüm kitapları okumanızı tavsiye ediyorum. :-)

KahveLekesi 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

İlginç olduğu kadar akıcı bir anlatımı var.Çok dikkat çekici bir kitap ve yazarımız Erdal Demirkıran'ı hayranlıkla okuyorum.Bu kitabında da harikalar yaratmış.Kitabı okurken beni çok etkiledi hayatım üzerine düşüncelerim,planlarım bile değişti. Okuyanın ders çıkaracağına eminim.

Emet Denizci 
17 Mar 18:37 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Mutlaka okunması gereken bir yazar, büyük yazar... Anlık değil ömürlük yönlendiriyor seni... Akıcı bir dille tebessüm ettirecek yeri gelince de içini acıtacak hikayeleriyle anlatıyor olması gereken adamlığı... Aslında o adam sensin. Sen oku ve yaptığın işe uyarla ben yapıyorum ve çalışıyor ve evet haklısınız

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayata karşı önyargılarınızı azaltıp bakış açınızı değiştirmek ve bunu nlp gibi ağır dillerle değilde sade bi dille kafanızı yormayacak şekilde yapmak isterseniz yazarın bütün kitaplarını özelllikle bu kitabını okuyabilirsiniz.

KapıGıcırtısı 
15 Oca 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımı etkileyen az sayıdaki kitaplardan biri.Teşekkürler Erdal DEMİRKIRAN

Servet Öz 
22 Tem 23:03 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ne iş yaparsan yap, daima en iyisi olacaksın, daima vazgeçilmez olacaksın. Öyle çok çalışacaksın ki alanında senden daha iyi kimse olmayacak. Eger bi işi yarım yapacaksan, hiç yapmayacaksın. EKOL OLACAKSIN. ÇITA VARSA, ÇITAYI SEN YÜKSELTECEKSİN...
Muhteşem bir Erdal Demirkıran kitabıdır, okumanızı tavsiye ederim.

Fatma Yüksel BİNİCİ 
16 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8 günde · 9/10 puan

İsteyenin neler başarabileceğini çok güzel gösteriyor. Türkiye gerçeklerinde neler yapabileceğimizi tartışmış yazar..okurken mutluluk hormonunu direk salgılatan kitaplardan:)) Keyifle ve gülümseyerek okudum.

Şervan Berşan 
20 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

insanın hayatınındaki bazı yanlışları değiştirebilecek boyutta konular, yazılar mevcut. özellikle isteyenin neler başarabileceğini çok güzel gösteriyor. akıcı bir dile sahip.

Ümit Bahçekapılı 
31 May 21:04 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ahlak ve etik üzerine kolay okunabilecek, esprili anlatıma sahip bir kitap. İçerisindeki her küçük başlık içeriği bir köşe yazısı tadında.

Reyna Coşkun 
10 Oca 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sabah zor kullanılarak uyandırıldım ve bana verilen talimatları yerine getirdim. Yarım yamalak veya tam. Buna emin değilim. Hâlâ uykum var. Yatağın içi sıcak. Günlerdir, belki de iki haftadır ya da bir aydır ruhun ruhu gibi yaşadığımın farkındayım ama ruh gibi hâlime tekrar bağlanmayı da hiç istemiyorum. Bir robot gibi hergün rutinleşmiş eylemleri, hiçbir sekteye uğratmadan yerine getirmenin bir fonksiyonum olmasından nasıl sıkıldığımı anlatmayacağım. Ancak o işlemler ile hiçbir şey yapmamak arasındaki farksızlık gözümü korkutmuyor değil. Toparlanmalı ve saçmalamaya devam etmeliyim. Kimseden hayır yok Erdal Bey.

2 /

Kitaptan 17 Alıntı

Yasa dışı bir örgüte üye olmak gibi birşey TV izlemek.Dalınca kendi isteğinle kurtulma şansın gözükmüyor.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 99 - kashna)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 99 - kashna)

70 sene sonra olmayacağımdan eminim; ama şuan kesinlikle varım. Bugünlerde yürüdüğüm yollarda 70 yıl sonra türkü söyleyerek, ıslık çalarak gezme ihtimalimin olmayacağını bile bile hayatımın kontrolünü başkalarına verecek kadar cömert olamam. Başkaları ne der diyerek geçiremem ömrümü.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - kashna)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - kashna)

5 milyarlık yıllık dünyanın 100 yıllık zaman diliminde, 6 milyar insanla birlikte, bir seferliğine, bir şans da bana vermişler. Nasıl olur da bu tekrarı mümkün olmayan zamanda başkalarını tekrar ederim? Bu bana göre değil, seni de bilemem.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal DemirkıranAdam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran
esraaltunerrr 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tüm hayatını başkalarının öğrettiği gibi yaşadı adam. Son nefesini verirken fark etti: Ölümü kendi bildiği gibi olacaktı, tıpkı doğumu gibi.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal DemirkıranAdam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Bilge Adam ve Öteki Adamlar...
''Bir daha dünyaya gelsen ne olmak isterdin?'' diye sordular bilge adama. Güldü...
''Bir dahası yok!'' dedi.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 285)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 285)
Gamze 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

AraNot:
Annesinden su istedi çocuk,
"Diziden sonra yavrum "dedi annesi,
"Tamam anne" dedi çocuk…

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 75)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 75)
KahveLekesi 
16 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

Her birimiz bir dahiyiz; ama bunun farkında değiliz. Sorunlarımızın çözümü çok kolay; ama bir türlü göremiyoruz.

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 165)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 165)
Furkan Demirel 
12 Tem 16:06 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yıllar sonra gençliğinle hesaplaşacağını hiç mi düşünmüyorsun? Geriye dönüp baktığında "Ah, keşke şimdi genç olsam!" demen ne ifade edecek?

Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 20)Adam Dediğin Benim Gibi Olur, Erdal Demirkıran (Sayfa 20)
2 /