Adam Sandıklarımız

·
Okunma
·
Beğeni
·
8007
Gösterim
Adı:
Adam Sandıklarımız
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052063804
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Bu kitabı adam sandığı erkek yüzünden, yürek sandığında acılar ve hayal kırıklıkları biriktiren kadınlara ithafen yazdım.

Ve sen de o adam sandığımız erkeklerden biriysen, lütfen o elindeki kitabı sakince rafa bırak…

Zira içinde görmek istemeyeceğin gerçekler var.
"Tek bir kadına sahip olan erkeğe ADAM diyoruz paşam"

Kitap komple böyle marstan sekip gelmiş cümlelerle doluymuş, - muş diyorum çünkü ne mutluyum ki okumadım, sizde okumadıysanız şanslısınız, boşa paranız, zamanınız gidip, haybeye IQ'nüz düşmesin. Kitabı gördüğünüz yerden ne kadar uzaklaşırsanız edebiyata o kadar yakın olursunuz. Bu kitap için kesilen ağaçlar için üzülüyorum, hepsi bu kadar.
Anlatabildim değilmi ?
160 syf.
Kadın erkek ilişkisini tamamiyle kadın gözüyle ele alan erkeklerin adam olmamasından yakınan arada kendi ile çelişen arada da çok dogru sözler eden ama sonunda erkekler bu kadar kötüyse neden bu kadar çok sevdin o zaman dedirten..Bazı yerleri gerçekten fazla sıkıcı bazıları adam olamıyor ablacım eyvallah de git yoluna niye bu kadar dert ettin ki kendine demekten kendini alamıyor insan..
160 syf.
·1 günde·1/10
Kitap bile değil. Yazarı yazar bile değil. Edebî hiç bir değeri yok. Fikirsel olarak da bir değeri yok. Kadın duvar yazılarından büyük puntolarla 20 sayfalık bir listeyi 160 sayfa yapmak ve arada sayfalarca küfretmek. Yazık. Okunacak bir şey de yok. Ama erkek egemen bir dünyada illaki erkeklere küfür etmek isteyen varsa okusun derim o erkekleri doğuran kadınlar.
160 syf.
·Puan vermedi
Kesinlikle para vermedim. Nöbet kulubembe denk geldi. Muhtemelen önceki nöbetçilerden kalma bir kitap.
* Muhtemelen bu kitabı yazan kız 18-19 yaşlarında yazmış. Ne deneme var, ne inceleme var nede edebiyat.
Benim düşüncem bir delikanlı bu kitabı yazan kız ile arkadaştı, sevgiliydi (karı koca demiyorum) ve bu kızın çenesi yüzünden delikanlı ayrıldı. Sonra bu kız gence olan kinini yazıya döktü. Üstelik bütün erkekleri hedef alarak. Hatta öyle bir anlatım tarzı var ki, ahlâk, maneviyat ve edep yok. Yer yer terbiyesiz terbiyesiz ifadelerle kendini anlatmış. Bir bayanın ağzına yakışmayan kelimeler.
Arkadaşın dediği gibi "Ağaç israfı bir kitap"
Kimseye tavsiye etmem.
160 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Tuba Ezici sanki arka arkaya aldatılmış da tam da bunun acısı geçmemişken içinde taze tutuyorken almış kalemi eline yazmış vermiş verirtirmiş erkeklere.. Bir ara erkekliğimden utandım neler var hayatta diyerekten.. Kısa kısa yazılardan oluşan bol bol adamlık güzellemesi yapan okumasanız da pek bir şey kaybetmeyeceğiniz ama tam da yeni aldatıldıysanız eğer o zaman dilinize içinizdekilere tercüman olacak bir kitap..
160 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Evet güzel bir kitaptı. İçinde kendimi buldum resmen. Birazcık argo vardı ama yine de güzel bir kitaptı. Okuna bilecek bir kitaptı. Arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ama Pişman da olmadım.
160 syf.
·Puan vermedi
Bu tarz kitaplardan edebi bir yaklaşım beklememekle birlikte en azından basitte olsa bir kurgu, ne anlatmak istediğini belirten cümleler bekliyor insan. Tüm okullarda edebiyat dersinde insanlara basit bir kompozisyon yazarken bile giriş,gelişme ve sonuç bölümlerinden bir yazının oluştuğu öğretilir. Yorum yazarken bile en çok dikkat ettiğim yazmanın herkesin harcı olmadığı , o yüzden de eleştirirken emeğe saygı duyarak düşünerek, yorumlayarak yazmak. Ama Tuba hanım kusura bakmasın kendisine yazar demek diğer yazarlara haksızlık olacaktır. Sevgilisi tarafından terk edilen , ergen atarlarından oluşan ve aynı cümleyi sayfalarca evirip çeviren bir kitap sadece zaman kaybı. Boş sayfalara bakmaktan bir farkı yok. Bir çok yetenekli yazar kitap bastırmakta zorlanırken bu kağıt parçasının 3. baskısını yapmış olması ise hem hayrete hem de takdire şayan. Kitabın saygı duyulacak emekçileri basımını yapan işçiler ve çizimlerini yapan. Yayın evleri lütfen artık bu facebook edebiyatını basmaktan vazgeçin , kağıt israfı yapmayın. Kafa dağıtmalıktan çok, kafanızı bozan , atarlandırmayı başaran bir kitap. Kesinlikle satın almayın, tesadüfen yolunuz karşılaşırsa da okumayın zaman kaybı.
* Parasız adam nasıl gereksiz adam oluyorsa, diye başlayıp 
* Bir kadın olmadan nasıl da “hiç” olduğunuzu belli ediyorsunuz ama diye devam eden, neden erkeksiz olmuyormuş gibi o zaman bu kadar hırslandın, kinlendin diye sormak istediğimiz gereksiz bir küfür kitabı.

Keşke idare etmeyip kontrol altına almaya çalışmayıp her şeyi o tanıdığınız erkeklerle de konuşabilseniz. Gerçekleri söylemekten çekinmeyin, kimseyi alttan almayın, vizyonunuz olsun ki içinizde bundan daha fazlasının olduğunu biliyoruz ve görüyoruz. Bunu neden kitap yapma ihtiyacı hissettin. Kesinlikle zaman kaybı, bu kitabı okumanın siz kadınlara/erkeklere katacağı hiç bir şey yok. Hep adam sandıklarınızla karşılaşmamanız dileğiyle.Kendinizi bu kadar önemsemeyin. Yaşayın şu hayatı...

Şunu da söylemek istiyorum.Ortalıkta egosu şişirilmiş, narsist, egoist, bencil, sürekli haklı olan, makyavelist, siyasetçi ana kuzuları da var. Onları elemek yine kendi bileceğiniz bir muhabbet. Hiç bir şey kanıtlamamanız gereken tiplerdir. Azınlık yüzünden herkese herkes gibi bakmak gibi bir yanlışa girmeyin.

''Gülü seven dikenine katlanabiliyorsa, beni seven de tribime katlanacak o kadar ''

diye bir cümle mi olur ? 
Ülkemin kadınlarını seviyorum, ama kadın sandıklarımızı değil. Kendini yetiştirmiş, stopları olan prensipleri olan, saygılı ve objektif kadınlarını...Bir kadın/erkek diye başlayan cümleleri sevmiyorum. Sevemedim olmadı, beceremiyorum. Kadınların güçleriyle alakalı bir şeyler söz konusu olmazken bu kadar ezildim ama yanlışlarımı da söylemiyorum, bilmeniz gereken sadece erkeklere güvenmeyin diye işin içinden çıkılmaz, o kalıp o kalıp değil.Kadınları pir peynir türüne, benzeten varlıklar denilmiş gördüğüm ve yaşadığım kadar kadının deli gibi bir erkeğin peşinden koştuğunu görmedim, koşması gerekir miydi tabi ki hayır.

Lakin çabayı da görmedik.Kendilerine peynir muamelesi yapıp erkekleri peşinden koşturup belli oyunlarla onları kendine aşık etmeye, biz tavlamayız, sizin tavlamanızı sağlarız gibi bir algıyla belli yerlerde kalıplarınızı paylaştığınıza da şahit olmuş ülkemin erkekleri var, buna bende dahil. Ne yazık ki..Bu hayatta her şeyin herkesin bir yazısı var. Karşıma çıkmış kötü kadın yüzünden neden tüm kadınlara sallayalım ki ? O örüntü kafamda oluşması gerekiyordu. Beni yontan şeylerden belki sadece %1 lik kısmıydı. Ne yani şimdi o kadından da bir şeyler öğrenmeyip onun varlığını görmezden mi gelelim. Hayır...Farkında olun, kadın/erkekler körü körüne yaşayıp toz pembe hayallerle ancak ''sandıklarımız'' diye sonuca varılan cümleler kurmaya sebep vermeyin! Ben istemezsem kimse canımı yakamaz. Hayatta engelle tuşu olmaması kafamızda da olmadığı anlamına gelmez.Ne kadar çetrefilli, ne kadar sakat fikirli insanlarla da karşılaşmış olsan, bu kendi varlığının sebebidir. Nasıl bir enerji veriyorsa insan o enerjiye göre bir çekim oluşur. Her görülen güçlü erkek profilini test etmekten ve omuzlarını düşürmeye çalışmaktan vazgeçin.Şu zihninizi rahat bırakın. Güzel bir şeylere sebep olmak isteyen insan güzel şeyler yapsın.

Güçlü mü olmak istiyorsun, önce kendine yatırım yap. Sevilmek mi istiyorsun ? Önce Sev...Başarmak mı istiyorsun ? Önce kendine kanıtla. Vermeden alamazsın...

Kitabın içinde gerçekler var deniliyordu kapakta, bu sizi yanıltmasın kitapta olanlar hırs, kin ve bunun vermiş olduğu sakat düşüncelerdi.


Sonuç olarak, dünyada okunacak o kadar güzel kitaplar varken zamanınızı hastalıklı mısralardan yana kullanmayın. Herkes gibi olmayın. Kendi benliğinize kötülük yapmayın, kendinize saygısızlık yapmayın kadın/erkek ...
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitap Yorumu
@otuzundansonra
@tubaezici
@olimposyayinlari
#adam Sandıklarımız
Olimpos Yayınları
‍️‍️ Herkese Merhaba hepimizin hayatında Adam sandığımız bazı insanlar olmuştur . Adam olmak bayan olmak ve ya erkek olmak değildir.Adam olmak mert ve ya namert olabilmektir.
Yazar Erkeklerin bayanlar üzerinde uyguladığı ego tatmini ni güzel anlatmış. Dikkat edin Erkeklerin diyorum çünkü Adam olma her erkeğe maalesef nasip olmamıştır. Akıllı olalım bayanlar hayatımıza birini alırken Adam gibi adamları alalım.Kendimizi onların egolarına kurban etmeyelim... yalanlarına ihanetlerine göz yummayalım unutmayalım ki biz olmasak onlar olmazlar
Gelelim alıntılara 🤗🤗🤗
Ardınızda biraktiginiz bıraktığınız göz yaşlarının selinde boğulmanız dileğiyle
Bir kadını hem üzeceksin , hem ağlatacaksın, hem aldatacaksın , hemde aldatacaksın , hemde adamım diye ortalarda dolaşacaksın . HAY BEN SENİN ADAMLIĞINA
Tüküreyim Emi 🤗🤗🤗
🤗🤗🤗Bayanlar kendinizi Erkeklere feda etmeyin Adam gibi adamlara feda edin 🤗🤗🤗
#okuyorum #okudumbitti #okudumbitti #okupaylaş #book #bookstagram #kitap #kitapalıntıları #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapkurdu #kitap
160 syf.
·6/10·
Bu kitabı okuduğumda, aşk acısı çekiyordum. Okumak iyi gelmişti. Normalde bu tarz kitapları tercih etmem ama sevmiştim. Tavsiye eder miyim? Ederim. Ama sadece aşk acısı çekenlere..
O adam seni eksilttikçe, sen onu tamamlamaya çalıştın...
Yapma..!
O gidince ömrünün kısaldığını hissettin
Hatta gittin bu yüzden saçlarını kısalttın.
Kesme..!
İllede birşey keseceksen onunla bağını kes.
Ona olan umutlarını kes ama geleceğe olan umudunu kesme.....

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Adam Sandıklarımız
Baskı tarihi:
Temmuz 2018
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052063804
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Olimpos Yayınları
Bu kitabı adam sandığı erkek yüzünden, yürek sandığında acılar ve hayal kırıklıkları biriktiren kadınlara ithafen yazdım.

Ve sen de o adam sandığımız erkeklerden biriysen, lütfen o elindeki kitabı sakince rafa bırak…

Zira içinde görmek istemeyeceğin gerçekler var.

Kitabı okuyanlar 118 okur

  • Melise Özcan
  • Kübra Karaçoban
  • Alev kır
  • Dilay
  • Duygu
  • Merve Yılmaz
  • (✿pdf )ᴋɪᴛᴀᴘ ᴅᴏᴛsᴜᴍ
  • Gülşah Baltaoğlu
  • Neslihan Urlu
  • TUĞÇE SENA KOCA

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.6 (15)
9
%2.2 (1)
8
%4.3 (2)
7
%8.7 (4)
6
%4.3 (2)
5
%8.7 (4)
4
%0
3
%10.9 (5)
2
%8.7 (4)
1
%19.6 (9)