Adı Yok Renklerimin

Ayşe Aksay

Adı Yok Renklerimin Konusu

Hemen hemen her gece deli gibi içtim, dağıttım, günah işledim, dibe battım. Her günahımla biraz daha dibe battım, biraz daha, biraz daha... Her dibe batmamda yeni zaferler kazandım. Her yeni zaferim beni biraz daha batırdı. Her sabah kahraman olarak uyandım yanımdaki adama tiksintiyle bakarak. Herkes aynıydı gözümde, kadınlar, erkekler, çocuklar, yaşlılar... Herkes aynıydı ve kimse değerli değildi! Onların değersizliğini bu şekilde kabul ediyor, bu şekilde kabul ettiriyordum. Üzerinden çok uzun yıllar geçmiş olsa bile hala erkeklerin, kadınları cinsel meta olarak görmekten vazgeçmedikleri dünyada ben, onları cinsel meta olarak görüyordum. Bir hastalığa kapılmış gidiyordum belki de. Bir nemfomandım ve vücudumda hâsıl olan uyarıların tutsağıydım. Erkekler kullanılan bir eşya olmuştu artık benim için. Her gece tek bir amacım vardı: Bir erkekle yatmak!
Tahmini Okuma Süresi: 5 sa. 43 dk.Sayfa Sayısı: 202Yayınlanma Tarihi: Şubat 2016Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları
ISBN: 9786051486703Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

310 üzerinden
4 Puan · 3 İnceleme

Adı Yok Renklerimin Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
tuba başaran

tuba başaran

@ozaneva
·
24 Şubat 2016 21:40
10/10 puan verdi
''Nefes alıyorsak umut var demektir,'' derler ya, bu ülkede kadınsan ve tüm kötülüklere rağmen hala nefes alabiliyorsan umut değil de şansın var demektir.Yüreğine sağlık AYŞE AKSAY...İyiki varsınız
5 etkileşim
Mustafa Kolan

Mustafa Kolan

@Mustafa1
·
23 Şubat 2016 18:29
9/10 puan verdi
Psiko tahlilleri,iç konuşmalar mükemmel.Toplum yapısına eleştirel yaklaşımıyla düşünmeye sevk eden cesur bir roman.Sessiz çığlıkların sesi olan eser okunmaya değer.
1 etkileşim
Jasmin Yılmaz

Jasmin Yılmaz

@Jasminn
·
23 Şubat 2016 19:35
10/10 puan verdi
Daha ilk sayfalarındayken toplumsal ve psikolojik tahlilleriyle bana başka düşünceler ve duyguların kapısını aralamaya başladı bile. Yorucu olmayan anlatımıyla da sayfalar akıp gidiyor.
1 etkileşim

Adı Yok Renklerimin Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör

Adı Yok Renklerimin İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok