Adım Adım Hayata (Bir Genç Kızın Gizli Defteri 4)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.414
Gösterim
Adı:
Adım Adım Hayata
Alt başlık:
Bir Genç Kızın Gizli Defteri 4
Baskı tarihi:
Aralık 2012
Sayfa sayısı:
484
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054560875
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Üniversiteye giriş...
O ilk yılın heyecanı.
Arkadaşla paylaşılan kendine ait bir ev.
Küçük özgürlükler.
Serra bu yeni ortamda kimlerle arkadaş olacak?
Acaba onu neler bekliyor?
Ya aşk?
Serra üniversiteyi kazanır ve evden ayrilir. Tipik bir ögrenci evi kurarlar annesiyle. Annesinin hayal gücü ve eski esyaları güzellestirmesiyle Serra evine ısınır. Sırada aşk vardır. Yeni bir ortam, yeni bi okul, eski/yeni arkadaşliklar, dostluk ve aşk. Hayatın içinden örneklerle, sıcacık bir kitap.
Hayata doğru adım adım ilerken o basamaklardan hepimiz geçmişizdir.
Lisenin bitişiyle üniversiteye giriş ve o ilk yılların heyecanı, kıskançlıkları, sınavlar, arkadaşlıklar, paylaşılan o güzel duygular ve aşk...
Peki o yıllarda yaşadığımız aşkın heyecanını bir daha yaşar mıyız ?
Serinin bu kitabında Serra çok istediği bölümü kazanır. Zaten kitapta bunu anlatıyor. Yeni kurulan arkadaslıklar, kalp kırıklığı Serra'nın nasıl basa cıktiğı anlatılmış.
Bir Genç Kızın Gizli Defteri, bana ciddi anlamda okuma alışkanlığı kazandıran kitaptı. Seri on kitabı aştı ve sakız gibi uzamaya başladı tabii ki. İlk beş kitabını çok sevmiştim ama ondan sonrası biraz sıktı, buna rağmen on birinci kitaba kadar okumuştum.
En sevdiklerim "Adım Adım Hayata" (dördüncü kitap) ve "İşte Hayat" olmuştu. Sanırım en çok bunları sevmemin nedeni Serra isimli baş karakterimizin artık üniversiteye başlaması ve üniversiteye girmesiyle yaşadığı farklı duyguların beni çok etkilemesiydi. Serra'nın gençliği, aşkı, gerçek dostluğu ve kalp kırıklığını en yoğun anlamda tattığı kitap buydu.

Çok severek ve bir solukta okumuştum, tavsiye ederim, özellikle 11- 15 yaş aralığında olan kişilere daha çok tavsiye ederim. Günümüzde yazılan gençlik kitaplarından çok daha keyifle okuyacaklarına inanıyorum. Çünkü bahsettiğim yaş aralığında insan yavaş yavaş kimliğini aramaya başlıyor ve Serra gibi harika bir baş karakterin yer aldığı bir kitap okurlarsa kişiliklerinin gelişmesi açısından daha faydalı olacağına inanıyorum. Keyifli okumalar :):)
Güzel bir kitaptı okurken keyif aldım ve tabi kide gülmekten kendimi alamadığım satırlarla , sayfalarla karşılaştım . ama çok fazla yazım yanlışı vardı buda beni okurken rahatsız etti açıkçası onun haricinde güzeldi okunabilecek bir kitap mı diye sorarsanız tabi kide evet
Şuan okuyorum harika gidiyor gibi aşklar,üniversteler,evler,aileler,geziler,çevredekileri,mutlu oluşu,cafeler.İstanbul,İsveç'te yaşamak,eğlenmek,kokteyler,ev buluşmaları,davetler,herşey bu kitapta anlıyorum ve görüyorum ihşaallah ileriki sayfalarada geçiş yapıcam kendime güvenim geliyor inanki böyle duyunca ve hissedince.Harika kişiler var bu kitapta şimdi bunları yazmacam diğer arkadaşlarda okusun ve bende okuyum incelemelerimizi karşılaştıralım.Kitap bitti çok güzeldi arkadaşları,evleri,üniversiteler,kitaplar,aşk,büyükler,gezinmeler...
Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisinin okuduğum tek kitabı. Serinin kahramanı Serra üniversiteyi kazanmış, kendi ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Başarı, arkadaşlık ve aşk üzerine akıcı anlatımı olan bir kitap. Evinde kendi çabalarıyla kitaplık yapmalarını asla unutamıyorum.
Serra muhteşem aşkıni unutmamak lazımlazım" oktay ". Turizim bölümünü okumak gerçekten eğlenceli mi? Adaşım çok güzel bir kitap yazmış
Her genç kız bu seriyi okumalı bence bundan önceki yani aynı seriden 1. 2. ve 3. kitapları da okudum çok hoşuma gitti. Herkese öneriyorum. SEVGİLER...FATMA HELİN KORKMAZ
Aşk böyle bir şey...Bazen hiç düşünmediğin , hiç aklına gelmiyecek kişiye vurur.Kitapta da kız hem annesi ile babasının boşanmasının etkisinde kalıyo.Hem de yakın arkadaşına aşık olmanın etkisinde kalıyo
Serra nın lise yılları bitiyor fakat arkadaşlıkları bitmiyor . Yakın arkadaşı Dilek le Ankarada yasıyorlar ve Adım Adım Hayata doğru koşuyorlar...
bu kitap beni cok etkiledi aslında sedece bu degil tüm serileri. Serilerini çok sevdiğimden ara ara açar tekrar okurum. ve gercekten ipek ongun'u içtenliğimle taktir ediyorum kitabı cok güzel yazmış.
Zaten yapılan araştırmalar, başarılı olanların üstün zekalılardan çok, sıradan ama olumlu he iyimser kişiler olduğunu ortaya koymuştur.
Asırlardır kötümserler, köşelerinden dünyanın kötüye gittiğinin doksan dokuz nedenini sayarlarken iyimserler epey yol almış; pek çok iş başarmışlardır. En azından denemişlerdir.
Gönlümüzün güzelliği sevgi ise, beyinimizin güzelliği de düşünebilme yeteneğimizdir. O yeteneği her an, her dakika kullanalım. Unutmayalım ki düşünen insan, özgür insandır.
Büyüklerinizle, yaşıtlarınızla, kendinizden küçüklerle konuşun, tartışın. Konuşarak pek çokşey öğrenildiği gibi, pek çok sorun da çözümlenebilir. Toplumumuzda, bu tür konuşma pek yaygın değil ne yazık ki! Ya susuyor, ya bağırıyoruz. Konuşmayı bilmiyoruz. Sizleri bunu değiştirin.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Adım Adım Hayata
Alt başlık:
Bir Genç Kızın Gizli Defteri 4
Baskı tarihi:
Aralık 2012
Sayfa sayısı:
484
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054560875
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Artemis Yayınları
Üniversiteye giriş...
O ilk yılın heyecanı.
Arkadaşla paylaşılan kendine ait bir ev.
Küçük özgürlükler.
Serra bu yeni ortamda kimlerle arkadaş olacak?
Acaba onu neler bekliyor?
Ya aşk?

Kitabı okuyanlar 2.067 okur

  • pelin aşkın
  • Gözde
  • Gizem ÜSTÜN
  • Nazlıcan İçke
  • Mrv 38
  • Sema Dağcı
  • tezeresk
  • SB
  • Hümeyra Acar
  • FATMA DEMİRKAN

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5
14-17 Yaş
%13.3
18-24 Yaş
%32.4
25-34 Yaş
%36.2
35-44 Yaş
%9.7
45-54 Yaş
%2.3
55-64 Yaş
%0.6
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98.1
Erkek
%1.9

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%40.4 (90)
9
%11.7 (26)
8
%15.7 (35)
7
%15.2 (34)
6
%5.4 (12)
5
%4.5 (10)
4
%2.7 (6)
3
%1.8 (4)
2
%1.3 (3)
1
%1.3 (3)

Kitabın sıralamaları