Siyasete Karışan Kan

Adnan Menderes'in Günlüğü

Taşkın Tuna

Adnan Menderes'in Günlüğü Konusu

Görünüşte herkese açık hayatlar vardır. Göz önünde duran, göze batan, sürekli takip ettiğimiz, sürekli yargılayıp, kefen biçtiğimiz hayatlar. Tıpkı penceresi geniş bir eve benzer böyle hayatlar. Ama dışarıdan göremediğimiz alacakaranlıkta kalmış yerleri de anlatmasını isteriz: Kendi içinden hayatın nasıl gözüktüğünü, yalnızken neler hissettiğini, herkesten saklayıp da vermediği cevapları, kalp çarpıntılarını... Günlükleri bizin için değerli kılan, bu tür soruların cevabını verecek bir belge niteliğinde olmasıdır. Bir toplumun çıkardığı zirveden aşağılara yuvarlanmış insanların, o eziyet dolu düşüş mevsiminde neler hissettiklerini ancak bıraktıkları günlüklerden öğrenebiliriz. Günlük bazen, parmağı adaletsizlikle kesilmiş bir insanın, akan kanını temize çıkaracak içli bir tutanağa dönüşür.
Tasarımcı:
Ramazan Erkut
Ramazan Erkut
Tahmini Okuma Süresi: 12 sa. 50 dk.Sayfa Sayısı: 453Yayınlanma Tarihi: Eylül 2020Yayınevi: Şule Yayınları
ISBN: 9789756841952Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Puan

8.210 üzerinden
5 Puan · 1 İnceleme

Adnan Menderes'in Günlüğü Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör
gülevrem

gülevrem

@moymak
·
30 Temmuz 2020 01:47
Puan vermedi
Son cümlesiyle bile bende derin bir iz bırakan kitap, Adnan Menderes'le aranızda kuvvetli bir bağ oluşuyor, adeta onun kaleminden okumuş, onunla konuşmuş gibi. Sadece siyasi yaşanmışlıklar değil Adnan Menderes'in duygularıyla okumak geçmişi. Okuyana kesinlikle çoook şey katacak bir kitap.
1 etkileşim

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 69.0
Erkek% 31.0
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Taşkın Tuna
Taşkın TunaYazar · 25 kitap
1962'de Ankara Fen Fakültesi'nden fizik yüksek mühendisi unvanıyla mezun olan Taşkın Tuna, bürokrasinin üst kademelerinde görev almış, ayrıca yurt dışında staj yapmış ve eğitim almış bir yazardır. Uzayla yakından ilgilenen Tuna, birçok kitap yazmıştır. Kendisine has okuyucu kitlesi bulunmaktadır. 1962 yılında Ankara Fen Fakültesinden Fizik Yük. Müh. olarak mezun oldu. Daha sonra DMİ Genel Müdürlüğüne geçen Tuna, Almanya'da staj ve eğitim aldı. 1969 yılında İngiltere'de Reading Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi gören Tuna, burada Master düzeyinde ihtisas yaptı. Yurda dönüşünde ODTÜ'de öğretim görevlisi olarak çalıştı. ABD'de çevre sorunları konusunda da eğitim gören Tuna, 1987-1991 yılları arasında İngiltere'de Avrupa Meteorolojik Tahmin ve Araştırma Merkezinde uzman olarak hizmet verdi. Daha sonra Yurda dönen Taşkın Tuna Çevre Bakanlığına Genel Müdür olarak atandı ve burada da 3 yıla yakın bir süre çalıştıktan sonra emekli oldu. Bazı eserleri Adnan Menderes'in Günlüğü Bir Çarpı Bir Bir Elma İki Ayna Bir İkiye Nasıl Yansıdı? Muhammedi Bilinç Oku Ama Neyi? Ol Dedi Oldu / Big-Bang'in Nefes Kesen Öyküsü-1 Ol Dedi Oldu / Big-Bang'in Nefes Kesen Öyküsü-2 Ölü Köpeğin Dişleri Son Basamak Sonsuz Uzaylar Uzayın Ötesi Uzayın Sırları Yeryüzü Dengesi Âlem ve Âdem

Adnan Menderes'in Günlüğü Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Hatice Gülgen

Hatice Gülgen

@haticegulgen
·
12 Mayıs 2021 13:03
"Olmaz olmaz deme; olmaz, olmaz!"
3 etkileşim
gülevrem

gülevrem

@moymak
·
30 Temmuz 2020 01:35
17 Ocak 2001 tarihinde Kırşehir Şeker Fabrikası'nın açılış töreninde Sanayi Bakanı Tanrıkulu konuşuyor: "Bu fabrikanın tamamlanması 11 yıl sürdü." Türkiye'nin hala 50 yıl önceki Adnan Menderes dönemindeki hızına ulaşamamış olmasının hazin görüntüsü!
Selenay Rakıcı

Selenay Rakıcı

@selenayrakicii
·
29 Mayıs 2018 00:19
Allah düşmanımı bile böyle bir muhalefetle karşılaştırmasın. 
14 etkileşim
Selenay Rakıcı

Selenay Rakıcı

@selenayrakicii
·
29 Mayıs 2018 00:11
Ben idamdan korkmuyorum. Tarihe hırsız başbakan olarak geçirmek istiyorlar, bunu önleyiniz. 
13 etkileşim
Selenay Rakıcı

Selenay Rakıcı

@selenayrakicii
·
29 Mayıs 2018 00:02
Allah'ım bana bir daha böyle bir seçim gecesi yaşatma! 
14 etkileşim

Adnan Menderes'in Günlüğü İletileri

Tümünü gör
Kütüphanemin yeni üyeleri
Evliya Çelebi Seyahatnamesi - 1. Kitap 2 Cilt (Kutulu)
Evliya Çelebi Seyahatnamesi - 1. Kitap 2 Cilt (Kutulu)
Adnan Menderes'in Günlüğü
Adnan Menderes'in Günlüğü
On İkiye Bir Var
On İkiye Bir Var
Küçük Harfli Mutluluklar
Küçük Harfli Mutluluklar
Yalıda Sabah
Yalıda Sabah
- İslamın ilk mareşalı Hz. Muhammed - Rıchard A.Gabriel- Yeditepe yy. - Emir Sultan Menakıbnamesi -Halepli İbrahim Çelebi- Büyüyen Ay yy. - Haluk Hoca’nın İzinde Prof. Dr. Haluk Dursun’a Armağan -Editör: Ali Satan-