Adolf'un Kavgası

8,8/10  (6 Oy) · 
12 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.193 gösterim
"Hitler'in Kavgası" yıllar süren ve çeşitli ülkelerdeki müze ve arşivlerde yapılan araştırmaların yanı sıra bine yakın kitap ve filmin incelenmesiyle yazıldı. Kitapta iki amaç hedeflendi. İlk bölümde Nazi Diktatörü'nün yaşamın hemen her alanındaki düşünceleri sayısız söylevden taranarak sunuldu.

Böylece onun ve yönettiği sistemin ve yaşananların İnsanlık Tarihi'nde tüm zamanlar için korkutucu bir örnek olacağı sergilendi. Daha sonra ise, Führer'in ve yakın çevresindekilerin ilgilendikleri sıra dışı inanılmaz konular ve olaylar anlatılırken tarihin bu en dehşet verici döneminin arkasında nelerin yaşandığı, Aryenizm ve Soykırım'ın ardındaki bilinmeyen güçlerin etkileri ele alındı. "Hitler'in Kavgası" gerek 20. Yüzyıl'ın belki de birkaç yüzyılın en sıra dışı olaylarını anlatıyor. Cengiz Han'dan bu yana hiçbir lider onun kadar korkutucu ve onun kadar gizemli değildi. Bu kitap, sıradan, zavallı ve dışlanmış bir insanın, dünyanın en önemli insanı haline nasıl geldiğinin öyküsüdür.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9876054455256
 • Yayınevi:
  Wizart Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yasin YALÇIN 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 19 günde · 7/10 puan

Hitler'den daha da tiksinmeme neden olan bir kitaptır. Yazın can sıkıntısından bulup okumuştum. Kitap dünyadaki en ilginç komutanlardan Hitler hakkında çoğunun artık internette dolaştığı ilginç bilgileri sunuyor. Birinci Dünya Savaşı'nda onbaşıyken İkinci Dünya Savaşı'na kadar führerliğe nasıl yükseldiği anlatılıyor. Genel konular (savaş, kadın vb.), kişiler ve Yahudiler üzerine söylediği sözlerden oluşan bir bölümü var. Burada Mustafa Kemal'le ilgili söyledikleri bir Türk olarak beni bir kere daha gururlandırmıştır. Subaylarına Obersalzberg'te yaptığı bir konuşmanın tamamı verilmiş ve Hitler'in düşünceleri, neden savaşa girdiği, kısacası onun kavgası olduğu anlatılmış.
Kitabın son bölümünde ise Hitler öldükten sonra hakkında çıkarılan komplo teorileri anlaılıyor. Hitler'in İkinci Dünya Savaşı'nın sonuna doğru ürettiği ufolarla 55 ışık yılı uzaklığındaki Aldebaran adındaki bir gezegene gittiği, savaştan sonra Müttefikleri terörizmle tehdit ettiğine ve aslında intihar etmediğine dair uçuk teoriler mevcut. Biyografik eserlerle ilgilenenler için iyi bir çalışma. Keyifli okumalar...

gece kuşağı 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · 90 günde · 8/10 puan

Ata Nirun Hitler'i iki farklı bakış açısı ile inceliyor; birincisi biyografisi, siyasi hedefleri ve hükmeden Führer'in kavgasının, bilinen tarihsel bakış açısı ile ayrıntılı olarak ele alındığı kısımlar. O dönem Türkiye'de siyaset ve basın yayın arenasında aldığı tepki ve savunmalar ile Türkiye'nin kendini Führer siyasetine karşı nasıl konumlandırdığına dair kısımlarda oldukça ilgi çekici detaylarla anlatılıyor. Benim içinde o dönemin Türkiyesi'ne dışarıdan bir gözle baktığım, en ilgiyle okuduğum kısımlardan biriydi. İkincisi ise Hitler'in bilinmeyen "gizli öğretilere" olan inanç ve yer altı mistik gizli örgütleri ( Thule ve Vril ) ile olan ilişkilerinden bahsedildiği kısımlar. Asıl kitabı okumak istememin nedenlerinden biriydi. Benim Hitler hakkında okuduğum ilk kitap olduğu için bir beklentim yoktu, büyük bir merak duygusuyla okudum, kitap bütünüyle gayet doyurucu bir Hitler biyografisi ve incelemesi sunuyor diye düşünüyorum. Tavsiye ederim.

Kitaptan 4 Alıntı

gece kuşağı 
09 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Bütün bunlar gerçekten yaşandı mı? Tümüne hayır dememiz kutsal kitaplara hayır dememiz kadar zor çünkü bunlara inananların inancı kutsal kitaplara olan inançtan hiç de az değildi. Dünyayı büyülü bir dünyaya dönüştürmek isteyen Alman ve Japon savaşçıları kendilerini insanüstü sanmışlardı, öyleyse normal insanlar onları yenemezdi ama onları yenenler iyiye inanan ve karşısındakileri bu nedenle kötü sanan normal insanlardı. Bu nedenle yüce gücü kullanmışlar ve kazanmışlardı, uygar olduğuna inanan bu insanlar şu ana kadar o üstün iyiye yönelik büyülü gücün halen farkında değildirler ve hala siyaset, inanç ve para için kan dökmektedirler..."
ATA NİRUN

"Bergier, iki şeytana inanıyor, birisi Tanrısal düzeni düzensizliğe dönüştüren şeytan, öteki düzeni Tanrısal olmayan başka bir düzene dönüştüren şeytan. Seçim buradaydı, sonuçta yeraltının hatta ışık yılları ötesindeki efendiler, yerüstündeki küçücük insanlara yenildiler, kavganın asıl amacı ve içeriği buydu. Hitler ve onu var eden ve yöneten normal dışı güçler yeni bir dünya yaratmak için yok etmeyi seçimişlerdi, önce Yahudileri yok ederek üstün insana ulaşacaklarını sandılar ama unuttukları bir şey vardı, Tanrı Yahudilere çok daha öncelerde seçilmiş olduklarını ve ödüllendirileceklerini söylemişti. Demek Aldebaranlılar Tevrat'ı okumamışlardı."
ATA NİRUN

Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 292)Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 292)
gece kuşağı 
12 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Terörizm burjuvaların zihinlerini darbelemek, onlarda komünist kıyımların korkusunu uyandırmak, aynı zamanda da onları güçlünün yumruğundan çekindirmekle kendini haklı çıkarıyordu. Oysa Dünya ancak korkunun sömürülmesiyle yönetilir."

"Siyasetçiler halkın o anki desteğini alabilmek için gelecekle ilgili büyük projelerden bile vazgeçerler. Kendileri daima ülkeden daha önemlidir. Onların kuş beyinleri geleceğin önemini kavrayamaz."

A. Hitler.

Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 82)Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 82)
gece kuşağı 
 04 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Her zaman vicdan yoksulu bir takım kişiler vardır ve olacaktır. Böyleleri dini kendi karanlık siyasal görüşlerine aracı yaparlar ama unutmamalı ki dini veya mezhebi kendileri için kötüye kullananların yüzünden din ve mezhepleri sorumlu tutmak mümkün değildir. Bu soysuz kişiler, kendi soysuz içgüdüleri adına kötüye kullanacakları başka kuruluşlar varsa, hiç çekinmeden onları da sömürürler. Böyleleri dinin kurtarılması gerektiğini öne sürüp, borçlu olunmasına direnirler. Bu insanların kavganın baş çıkarcıları olduklarını kimse anlamaz. Ya da belleği zayıf olan kamuoyu bunları hatırlamaz ve soysuz kişi amacına ulaşır. Siyasi partilerin din sorunlarıyla hiçbir ilişkisi ve işleri yoktur. Bu tür sorunların etkileri ulusal yaşama karşı olmamalı ve ulusun ahlakına bir zarar vermemelidir. Siyasi partiler, çekişmelere dini karıştırmamalıdırlar." A.H

Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 117)Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 117)
gece kuşağı 
 09 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Asıl inanılmaz olan dönemin batısından çok üstün olan Alman tekniğinin, biliminin ve örgütlenmesinin yani Nazi Almanyasının müthiş düzenine, maji ve dolayısıyla ezoterizm kavramının katılmış olmasıdır. Bu insanlar ezoterik anlayış ve etkiyle maddi ilerlemeyi başarmışlardı. Tarihte ilk kez ruh ve madde tek beden olmuştu. Ve Stalingrad'da herşey bitti, Hitler'in dini orada bitti, yenilgi sadece siyasal ve askeri değildi, ruhsal güçlerin dengesi değişmişti. Goebbels haykırıyordu; "Anlıyor musunuz? Yenilen tüm düşünce, tüm bir evren anlayışıdır, ruhsal güçler yenilecektir, hüküm saati geliyor." Aslında SSCB'nin ve ABD'nin temelinde 18. ve 19. yüzyılların mayası vardır. Ama bu maya Moskova'da ve New York'da farklı tutar. Büyücülerin ülkesi Almanya'yı yenenler Hitler'in sürekli küçümsediği o küçük, basit sokaktaki insanlardı yani insan dışı olarak dışladığı yaratıklardı. Ondan sonra Hitler için tek birşey vardı, herkesi ve herşeyi ve sonunda kendini yok etmek, oyun son ermişti, Rusya'da ateş buzu yenememişti, Alman askerleri külotları inik, anüsleri donarak öldüler. Goebbels, "Sonumuz evrenin sonu olacaktır." diyerek intihar etti.

Nasyonal Sosyalizm'in ardındaki gizem örgütleri ve gizli öğretiler düşüncesi ve geriye kalan bölük pörçük bilgiler bizleri yavaş yavaş farklı bir gerçeğe götürüyor. Bu gerçek öylesine alışılmadık ve tuhaf ki, bugün bilim kurgu çağında bile inanmak zor oluyor. Sanki Star Wars veya Lord of The Rings'in farklı bir versiyonunu izliyoruz. Her ikisinde de normal insanlar normalüstü yaratıklar tarafından yok edilmek isteniyorlardı. Milyonlarca Almanın içindeki yüksek eğitim almış, inançlı ve dekartçı düşünceyle büyümüş aklı başında binlerce insan vardı, bu insanlar kısa bir zaman içersinde kendilerini üstün insan sandılar, SS subaylarına evrenin var olmadığı, bir hayal olduğu öğretiliyordu...."

Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 290)Adolf'un Kavgası, Ata Nirun (Sayfa 290)