Adriana Mater

Amin Maalouf

Adriana Mater Gönderileri

Adriana Mater kitaplarını, Adriana Mater sözleri ve alıntılarını, Adriana Mater yazarlarını, Adriana Mater yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Acı; bir maske geçirdi yüzüme, yüreğimin kıvrımlarına gizledim.
Havvadan buyana kadınlara öğretilen korku. O sana bakmadı, sen onu duymadın, sana söylemedi. İndir gözlerini kızım, yüreğinden ona lanet oku. Ben susmak istemiyorum gözlerimi indirmek istemiyorum Bağırarak lanet etmek istiyorum. Önce ben yaralarım beni yaralayacak olanı.
"Suçlarının cezasını çekmeye razı olman Seni bir suçsuza dönüştürmez; Ölmeye razı olman Sana yaşama hakkı vermez."
"İnsanın bilmek istemeyeceği O kadar çok şey var ki!.."
İnsanın bilmek istemeyeceği O kadar çok şey var ki!..
Acı, Bir maske geçirdi yüzüme, Ve yüreğim kabuk bağladı. Amansız sözler ediyorum zaman zaman, Ve bir an sonra, kendi kendime soruyorum: Bunlar benim ağzımdan mı çıktı diye. Derim katılaştı, Bakışım sertleşti, Ama, biri inip baksaydı, ah! Yüreğimin derinliklerine,
Sayfa 77 - Yapı Kredi yayınlarıKitabı okudu
Havva'dan bu yana bütün kadınlar, Bu soruları sormuş olabilir diyorum, Bu aynı soruları: Kim bu içimde taşıdığım yaratık? Kim bu beslediğim varlık? Çocuğum Habil mi olacak, Kabil mi?
Sayfa 45 - Yapı Kredi yayınlarıKitabı okudu
Havva'dan bu yana kadınlara öğretilen korku. "O sana bakmadı, sen onu duymadın, sana bir şey söylemedi. İndir gözlerini kızım ve yüreğinden ona lanet oku!" Ben susmak istemiyorum, gözlerimi indirmek istemiyorum, Avazım çıktığı kadar bağırarak lanet etmek istiyorum. Önce ben yaralarım, beni yaralayacak olanı.
Sayfa 20 - Yapı Kredi yayınlarıKitabı okudu
Kentin gözleri kapandı mı Sesimi ortaya çıkarırım ben Bir güz bahçesinde topladığım Sonra da bir kitabın sayfaları arasına Yatırdığım sesimi;
Sayfa 15 - Yapı Kredi yayınlarıKitabı okudu
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.