8,2/10  (32 Oy) · 
65 okunma  · 
24 beğeni  · 
816 gösterim
Hiç beklemediğiniz anda önünüzde açılıveren bir kapı, aşkın hayatınız boyunca kaçtığınız acılar ve sevinçlerle döşeli yollarında sizi yürümeye zorlayabilir. O gün geldiğinde yaşayacaklarınıza hazır mısınız?

“Emir, kapının açılma sesine doğru döndüğünde odadan vuran ışığın önünde dikilen Melek’i gördü. Omuzlarına dökülen kırmızı saçları arkadan vuran ışığın altında ateş gibi parlıyordu. Hiçbir şey söylemeden öylece bakakaldı bir süre. Sonunda sadece ‘Uyanmışsın,’ diyebildi. Sanki uyandığını anlamamış gibi...”

Yakışıklı ve huysuz işadamı Emir Zorlu’nun adı kadar masum asistanı Melek’le aşkın sınırlarını zorlayan hikayesi. Annesi tarafından terk edildiği günden beri kalbini sevgiye kapatan bu huysuz adam, beklemediği anda önüne çıkan bu deli aşkı kabul edip güzeller güzeli Melek’in sakin sularında durulacak mı? Yoksa aşkı görmezden gelip sevdiği kadını bir kenara atarak, önüne geleni ezip geçtiği bir imparatorluk mu kuracak? Affet, çocuk yaşta annesi tarafından terk edilerek dünyaya kalbini kapatan bir adamın beklemediği bir anda önüne çıkan masum bir melek sayesinde sevmeyi ve affetmeyi öğrenişinin hikayesi.

"Affet, güzel bir üslup ve hoş bir bakış açısıyla kağıda dökülmüş tutkulu bir aşk hikayesi. Masumiyeti ve zalimliği bir araya getiren satırları sizi öyle bir etkisi altına alıyor ki kitabın son sayfasına nasıl geldiğinizi anlamıyorsunuz ve bittiğinde kendinize şu soruyu soruyorsunuz: Ben olsam affeder miydim? Evet, affederdim.”
-Rita Hunter, Güz Fırtınası ve Ateş Serisi’nin çoksatan yazarı
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2016
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786059021845
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
10 Eki 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ayşegül Çiçekoğlu'nun ilk defa bir kitabını okuyorum. Beğendim... romantik , kolay anlaşılır ve sürükleyici bir roman...
Kahramanlarımıza gelince Melek ve Emir.....
Melek'in babası iflas ettikten sonra intihar edip ölür.. Hayatta annesi ile yalnız başına kalan ve bir anda hayatları altüst olduktan sonra iş hayatına atılmak zorunda kalır. Bir de annesi kanser hastasıdır. Evlerinin kredisini ödemeye çalışır. Zengin bir hayattan sonra böyle zorlu bir hayata alışmak kolay değildir. ama Melek çok azimlidir.. Asla yılmaz kredi borçlarını ödemek için iki işte bile çalışır.
Emir, babası tarafından zalimce yetiştirilen , küçük yaştayken annesinin kardeşi Emre'yi de alıp Onu terk ettiği bir hayatta yaşamaya çalışıyor. Hayata küsmüş, sevgiye inanmıyor...Kadınlardan nefret ediyor.
Emir'in asistanı evlendiği için bir ay izin alacağı için yerine bakması için Melek görevlendirilir. Emir iş yerinde terör estiren , disiplinli,ukala bir patron...
Melek ise bir ayı nasıl geçireceğini düşünmeye çalışır. Ve işler değişir...
Nefret, aşka döner...Ama sonra Emir Emirliğini yapar ve bütün işleri batırır. Bakalım Melek'in gönlünü alabilecek midir?