Adı:
Affet
Baskı tarihi:
Eylül 2016
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021845
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Hiç beklemediğiniz anda önünüzde açılıveren bir kapı, aşkın hayatınız boyunca kaçtığınız acılar ve sevinçlerle döşeli yollarında sizi yürümeye zorlayabilir. O gün geldiğinde yaşayacaklarınıza hazır mısınız?

“Emir, kapının açılma sesine doğru döndüğünde odadan vuran ışığın önünde dikilen Melek’i gördü. Omuzlarına dökülen kırmızı saçları arkadan vuran ışığın altında ateş gibi parlıyordu. Hiçbir şey söylemeden öylece bakakaldı bir süre. Sonunda sadece ‘Uyanmışsın,’ diyebildi. Sanki uyandığını anlamamış gibi...”

Yakışıklı ve huysuz işadamı Emir Zorlu’nun adı kadar masum asistanı Melek’le aşkın sınırlarını zorlayan hikayesi. Annesi tarafından terk edildiği günden beri kalbini sevgiye kapatan bu huysuz adam, beklemediği anda önüne çıkan bu deli aşkı kabul edip güzeller güzeli Melek’in sakin sularında durulacak mı? Yoksa aşkı görmezden gelip sevdiği kadını bir kenara atarak, önüne geleni ezip geçtiği bir imparatorluk mu kuracak? Affet, çocuk yaşta annesi tarafından terk edilerek dünyaya kalbini kapatan bir adamın beklemediği bir anda önüne çıkan masum bir melek sayesinde sevmeyi ve affetmeyi öğrenişinin hikayesi.

"Affet, güzel bir üslup ve hoş bir bakış açısıyla kağıda dökülmüş tutkulu bir aşk hikayesi. Masumiyeti ve zalimliği bir araya getiren satırları sizi öyle bir etkisi altına alıyor ki kitabın son sayfasına nasıl geldiğinizi anlamıyorsunuz ve bittiğinde kendinize şu soruyu soruyorsunuz: Ben olsam affeder miydim? Evet, affederdim.”
-Rita Hunter, Güz Fırtınası ve Ateş Serisi’nin çoksatan yazarı
#kitapyorumu
#Affet

Ve bitti...

Güzel sevmeyi Emre’yle
Sabrımın sınanmasını huysuz Emir’le
Sevgi dolu bir yürekle aşık olmayı Melek’le
Tertemiz yüreğiyle affetmeyi İlknur’la
öğrendim. .....️

Emir tam da adına uygun emretmeyi seven, sinirli, huysuz ve yakışıklı iş adamı.. Babası Vahit Zorlu’yla büyüyen Emir annesinin kendisini terkederek gittiği 10 yaşından bu yana acımasız bir adam olmuştur. Sevginin ne demek olduğunu bilmediğinden tek amacı babasına başarılı bir iş adama olduğunu ispatlamaktır.

Melek esas kız masumane güzellik, acıların her türlüsüne dayanan güçlü bir kadın. Güzeller güzeli bir yüreğe sahip Melek babası intihar edince annesiyle zor günler geçirir ve kanser hastası annesine bakmak için gece gündüz çalışır. Tek gayesi annesini mutlu etmektir.

Sinir küpü, huysuz Emir’in asistanı Ayşe düğün iznine çıkacağı için yerine Melek geçirilir. Eli ayağı birbirine dolaşan Melek Emir’in acımasızca hakaretlere zor dayanır.

Taki birlikte Japonya ya toplantıya gidene kadar.....

Emir İle Melek Japonya’daki toplantıya neden birlikte gittiler??

Japon işadamı Yakamato onlardan neyi yapmalarını istedi??

Emir ve Melek bu teklife ne diyecek??

Türkiye’ye döndüklerinde hayatlarında neler değişecek??

Melek’in annesinin duaları gerçek olacak mı??

Hele öyle bir mektup var ki duygusuz taş kalpli Emir’i ağlatan bir mektup okurken nefesim kesildi.

Güzel ve akıcı bir şekilde anlatılan şahane bir kurguyla büyüleyen satırlarda dökülmüş masumane bir aşk hikayesi.
Tebrikler Ayşegül Çiçekoğlu — Ayşegül Çiçekoğlu ile birlikte.
Kitabi kapagina vuruldugum icin aldm cok hosuma gitti. Icerigi ise bilindk konulardan aslinda anlasmali zoraki ewlilik fln :) Emir sert hatta kotunun dibi bir patron. Bu hale gelmesnden babasi olucak adam sorumlu. Yani oyle baba olmaz olsun. Melek ise adi gibi bi kiz tek sucu Emir'in bir aylik asistani olmasi :) Yazar akici anlatmisti sklmadn okudm ama artik keske farkli konular bulslr diyorum :) okuyun okutun :)
Ayşegül Çiçekoğlu'nun ilk defa bir kitabını okuyorum. Beğendim... romantik , kolay anlaşılır ve sürükleyici bir roman...
Kahramanlarımıza gelince Melek ve Emir.....
Melek'in babası iflas ettikten sonra intihar edip ölür.. Hayatta annesi ile yalnız başına kalan ve bir anda hayatları altüst olduktan sonra iş hayatına atılmak zorunda kalır. Bir de annesi kanser hastasıdır. Evlerinin kredisini ödemeye çalışır. Zengin bir hayattan sonra böyle zorlu bir hayata alışmak kolay değildir. ama Melek çok azimlidir.. Asla yılmaz kredi borçlarını ödemek için iki işte bile çalışır.
Emir, babası tarafından zalimce yetiştirilen , küçük yaştayken annesinin kardeşi Emre'yi de alıp Onu terk ettiği bir hayatta yaşamaya çalışıyor. Hayata küsmüş, sevgiye inanmıyor...Kadınlardan nefret ediyor.
Emir'in asistanı evlendiği için bir ay izin alacağı için yerine bakması için Melek görevlendirilir. Emir iş yerinde terör estiren , disiplinli,ukala bir patron...
Melek ise bir ayı nasıl geçireceğini düşünmeye çalışır. Ve işler değişir...
Nefret, aşka döner...Ama sonra Emir Emirliğini yapar ve bütün işleri batırır. Bakalım Melek'in gönlünü alabilecek midir?
#kitapyorumu
Iyi bir kitapdı kötü diyemem, fakat kitap beni fazla heyecandırmadı, nefesimi tutarak okuduğum bi kitap olmadı bu kitap benim için, okunulurmu evet okunulur, ama vazgeçilemeyen bir kitap olucağını düşünmüyorum kimse için.
Yine harika bir kitap sonuna geldim . Kitabı okurken her sayfasında acaba ileride ne olur diyerek heyecanla okudum . Kitap gerçek yaşanmış mı bilmiyorum ama inanın okurken gerçek yaşanmış gibi okudum . Sonrada doğru artık dayanamayıp gözyaşlarımı akmasına izin verdim. Harika ötesi bir kitap şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar. Ayşegül Çiçekoğlu Hanımın kalemine ve yüreğine sağlık
Akıcı bir dile ve keyifle okunabilecek bir kurguya sahip bir kitap.. Bana göre yazarın en iyi kurgusu olan kitabı " Benim Hayatim" isimli kitabı. Ama bu kitabını da tavsiye ederim
Emir , Melek , Emre , İlknur ve diğer karakterler, hepsinin bana kattığı bir değer var ve bunlar küçümsenecek gibi değil. Her karakter ayrı ayrı ders veriyor. Insan bir durup düşünüyor. Ayşegül Çiçekoğlu'na teşekkür ediyorum. Affetmeye ihtiyacım vardı ama cesaretim yoktu. Herşeyin göründüğü gibi olmadığını gösterdi bizlere. İyi ki bu kitabı okumuşum
#kitapyorum
#affet
#ayşegülçiçekoğlu
Hep değişimdir eşler ayrıldığında acısını her zaman çocuklar çeker..
Zorlu ailesi de parçalanmış bir aile kendi pisliğini kapatmak için anneye iftira atan bir baba bu da yetmezmiş gibi çocuklarını birbirinden ayırır...
Anne sevgisini hiç kimse veremez sevgisiz yaşayan bir insanda kimseyi sevemez özellikle de kendini..
Emirin tek sorunu kendini sevmemesiydi her şeyi para olarak görmesi tek mutluluk kaynağını para sanmasıydı babası öyle öğretmişti..
Bunun için emir kimseyi sevmesini bilmiyor sadece kullanıyordu ta ki meleği ve annesini tanıyana kadar içinde 10 yaşında hapsettiği sevgi kırıntılarını çıkaran melek..
Başlarlarda onu da sevmesini bilemedi bir eşya gibi kullandı parayla tuttuğunu düşündü çünkü öyle öğretilmişti ama sonunda hatasını anladı ve affet dedi sevmeyi öğrendi çünkü seven ne olursa affeder ve melek sevgi dolu bir kızdı affetti çünkü meleğin sevgisi emiri adam etmişti..
Bu kitaptan bildiğim ama bir kez daha farkına vardığım tek şey sevgi yer kapıyı acar secmekten vazgeçmeyin..
NOT: Hayatınızı değiştirecek bir meleğiniz her zaman olsun...
Hikayemiz iş adamı Emir Zorlu ve asistanı Melek'in aşkını anlatıyor. Annesi onu terk edip gittiğinden beri kendini kapatan, sevgiye inanmayan, huysuz hatta itici bir insana dönüşüyor. Melek ile yolları kesişince ve ona karşı hisleri değişince bunu kabullenemeyip kıza affedemeyeceği şekilde davranıyor.
Kitap Emir'in kardeşi Emre'nin kaza yapmasıyla başlıyor ve ben kitabın Emre üzerinden gideceğini düşünüyordum. Aslında öyle olsaydı da çok hoşuma giderdi. Emre kitaptaki en sevdiğim karakter oldu. Çok samimi ve yaşanan olaylara, geçen zamana rağmen sevgisini koruyan çok içten bir karakterdi. Emre'nin sevgilisi İlknur'da aynı şekilde sevdiğim bir karakter oldu. Çok çok güçlü bir katakterdi bence. Belki davranışlarından bilmiyorum ama Emir ve Melek çiftini sevemedim ben. Çok soğuk bir çiftti bana göre. Ama yaşadıklarını düşününce bu halleri çok garip gelmiyor insana. Vahit Zorlu ise kitaptaki en nefret edilesi karakterdi. Nasıl bir baba diye sorgulamayı geçtim bu nasıl bir insan diye sorgulamaya başladım.
Ama yazarımızı tebrik etmek gerekiyor. Karakterleri o kadar iyi aktarıyor ki sevgiyi de nefreti de dorukta yaşıyoruz.
Yazarın en son okudugum kitabıydı diger kitapları gibi okumaktan keyif aldım.Okumaktan pişman olmayacagınız ve yarım bırakmayacagınız bir kitap.Yazarın eline saglık.
Not:kitap iceriğini yazmak paketi yırtılmıs hediye gibi bence icindeki süprizleri acan kesfetmeli :)
Kasım ayı ilk kitabı olarak başladığım bu güzel kitabı, elimden bırakamayacak olduğumu daha ilk sayfadan anlamıştım zaten. Sevgili Ayşegül Çiçekoğlu'nun okuduğum ikinci kitabıydı Affet. Nasıl anlatsam bilemiyorum ama gerçekten çok beğenerek okudum ve bitirdim. Hatta zaman zaman kitabı kapatıp bitmesin istedim. Konu olarak mutlu ve düzenli bir ailenin içinde yaşamanın gelecek hayata nasıl pozitif yönde etki yaptığını, tam aksine huzursuz ve mutsuz bir ailede yetişmenin de son derece olumsuz etkilerini taşımayı harika bir anlatımla,ve sürükleyici olay örgüsüyle biz okurlarına sunan yazara selam olsun...
"... Sevgi söz konusu olduğunda hiçbir öfke uzun süre dayanamaz..."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 396 - Müptela Yayınları
"Bu dünyada her şey gelir geçer. Hep yanında olan ve seni her koşulda seven bir kadının kalbine getirdiği zenginliği ise hiçbir şey veremez."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 129 - Müptela Yayıncılık
"Sevgi acı verici bir şeydi. Buna rağmen insanlar ona ulaşmak için her şeyi yapıyorlardı."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 154 - Müptela Yayıncılık
"İyi ailesi olan adamlar hayatta daha başarılı olurlar. Aile kutsaldır. Ailesi olan adamlar sorumluluklarını tam olarak yerine getirir. Çünkü kaybedecekleri daha fazla şey vardır."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 121 - Müptela Yayıncılık
"Duyduğum her yeni şey vicdanımı daha çok kanatıyor."
"Kanayacak bir vicdanının olmamasından iyidir."
Ayşegül Çiçekoğlu
Sayfa 319 - Müptela Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Affet
Baskı tarihi:
Eylül 2016
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021845
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Hiç beklemediğiniz anda önünüzde açılıveren bir kapı, aşkın hayatınız boyunca kaçtığınız acılar ve sevinçlerle döşeli yollarında sizi yürümeye zorlayabilir. O gün geldiğinde yaşayacaklarınıza hazır mısınız?

“Emir, kapının açılma sesine doğru döndüğünde odadan vuran ışığın önünde dikilen Melek’i gördü. Omuzlarına dökülen kırmızı saçları arkadan vuran ışığın altında ateş gibi parlıyordu. Hiçbir şey söylemeden öylece bakakaldı bir süre. Sonunda sadece ‘Uyanmışsın,’ diyebildi. Sanki uyandığını anlamamış gibi...”

Yakışıklı ve huysuz işadamı Emir Zorlu’nun adı kadar masum asistanı Melek’le aşkın sınırlarını zorlayan hikayesi. Annesi tarafından terk edildiği günden beri kalbini sevgiye kapatan bu huysuz adam, beklemediği anda önüne çıkan bu deli aşkı kabul edip güzeller güzeli Melek’in sakin sularında durulacak mı? Yoksa aşkı görmezden gelip sevdiği kadını bir kenara atarak, önüne geleni ezip geçtiği bir imparatorluk mu kuracak? Affet, çocuk yaşta annesi tarafından terk edilerek dünyaya kalbini kapatan bir adamın beklemediği bir anda önüne çıkan masum bir melek sayesinde sevmeyi ve affetmeyi öğrenişinin hikayesi.

"Affet, güzel bir üslup ve hoş bir bakış açısıyla kağıda dökülmüş tutkulu bir aşk hikayesi. Masumiyeti ve zalimliği bir araya getiren satırları sizi öyle bir etkisi altına alıyor ki kitabın son sayfasına nasıl geldiğinizi anlamıyorsunuz ve bittiğinde kendinize şu soruyu soruyorsunuz: Ben olsam affeder miydim? Evet, affederdim.”
-Rita Hunter, Güz Fırtınası ve Ateş Serisi’nin çoksatan yazarı

Kitabı okuyanlar 92 okur

  • Snzlcn
  • Tuğçe
  • Beyza Duran
  • Meryem Sude Kavraz
  • sena kani
  • Showy
  • Merverten
  • Rüya Özbek
  • Sevil Yıldız
  • Kardelen şenpunar

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.3
14-17 Yaş
%4.9
18-24 Yaş
%22
25-34 Yaş
%31.7
35-44 Yaş
%26.8
45-54 Yaş
%4.9
55-64 Yaş
%2.4
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%95.8
Erkek
%4.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%39 (16)
9
%7.3 (3)
8
%17.1 (7)
7
%14.6 (6)
6
%7.3 (3)
5
%7.3 (3)
4
%4.9 (2)
3
%0
2
%0
1
%2.4 (1)