Afrika Prensesi

7,5/10  (12 Oy) · 
22 okunma  · 
8 beğeni  · 
818 gösterim
Orduda subaylık yapmış iki arkadaş Afrika'da elmas işine girer. Kısa zamanda başarılı olmayı ümit ederken, siyah kıtanın kendilerine hazırladığı acımasız sürprizlerden habersizdirler.
Tehlikelerle dolu ve egzotik Afrika'da, hayal ettikleri başarı ve zenginliğin yerine, hayatlarını tehlikeye sokacak ve aile dramlarına yol açacak bir cehennemle karşılaşırlar.
Güven duygusu, aile bağları ve arkadaşlık ilişkilerinin sorgulandığı, aynı zamanda dokunaklı bir aşk öyküsü olan bu roman, yaşama ilişkin önemli dersler içeriyor.
Uluslararası elmas sektörünün karanlık entrikaları arasında gelişen soluk kesici bir gerilim öyküsü...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2005
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9789759064167
 • Çeviri:
  Nita Kurrant
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
HÜLYA BİLGİN 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazara ait okuduğum ilk kitaptı..Anlatımını çok sevdim..Elmas dünyasını anlatan fakat aynı zamanda aile bağlarını da fena halde sorgulayan bir kitap... Anlatım yine çok akıcı.. okunmalı..

Azer Bağatur 
01 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Afrika tüm gerçekliğiyle gözler önünde. Betimlemeler sıkmadan bu kadar yapılır ancak. Yine gerçekliğe çok yerinde göndermeler yapılmıș. Arkadașlık ilișkileri,vazgeçilmez tutkularımız ve beraberinde ölüm...

Zeynep Açıkgöz 
08 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir kitap. Yani şuan öyle gidiyor, fazlasıyla akıcı bir kitap.

Güzel ,akıcı bir kitap, Dünya elmas borsası hakkında da bilgiler ediniyorsunuz ama bir taraftan da bu borsanın tamamıyle İsrailliler tarafından yönetildiği izlenimine kapılıyorsunuz. biraz da fazlaca İsrail kokan bir kitaptı.