Agarta - Yeraltı Uygarlıkları

·
Okunma
·
Beğeni
·
15
Gösterim
Adı:
Agarta - Yeraltı Uygarlıkları
Yazar:
Baskı tarihi:
1978
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilim Araştırma Merkezi
250 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Tam da tahmin ettiğiniz gibi bu dengesiz kardeşiniz gene bu seriye de tersten başlayarak şeklini bozmadan devam ediyor. Giriş kitabımızda neler neler var bir bilseniz. Bazen bunu sonraya bırakmam daha iyi olmuş diyorum kendi kendime.
Tufan Öncesi Koloniler ile başlayarak; Şamballa, kutsal dağlar, kayıp kentler, shasta ve Kızılderililere,
Atlantis’in Tünel Sistemleri diyip Uzaylılar ve mağaralarına, Güney Amerika sırlarına ve mağaralara,
Agarta ve Ufolar diyerek Yeraltı uygarlıkları, elohim, Agarta, yeraltı mağaraları, wolfpittes ve Tages,
Agarta ve Şamballa gizemi sayesinde 4 giriş kapısından, Bilge Zalmoxis’e, Vara, Şamballa, Agarta ve Lucifer’e, çokça bahsedilen Aydınlık Irk ve Ortaya çıkışı ile son olarak Meru Dağına değiniyoruz.
Fazladan kitabımızda da R. Charroux, Villeneuve Üstadı ve İstanbul’da yapılan Agarta toplantısına değiniyoruz. Evet bildiğimiz İstanbul!
Burada mutlaka değinmem gereken bir konu mevcut aslında. Yazarın da ön sözünde bahsettiği üzere; Doğu ve Batı kaynaklarından alınan görüş, yorum ve bilgilerin bir araya getirildiği ve “İddiasız” olarak sunulduğu bilgisini daha kitaba başlamadan veriyor. Ben de en başından beridir defalarca inanmadığımı ama merakıma yenik düştüğümü belirttim. Bu konuyu da böyle bir açıklama ihtiyacı hissettim.
Hadi gene de kafa karıştıralım ve bir örnek verelim: Humanoids!
Serinin toplamda 18 kitaptan oluşacak olması ve bunları benim de bulamayacak olmamın verdiği üzüntüyle bu iki kitabı noktalıyorum. Sanki bir bilim kurgu romanında gibi hissettim kendimi. Ya da bir bilim kurgu dizisinin sahnesini okur gibi mi diyeyim bilemedim. Oldukça eğlenceli bir yazıydı aslında. Böylelikle bugün de kitapsız kalmadık.
Yarına da güzel bir hikayeyle güzel bir kitabı sizlere anlatacağım. Oldukça popüler bir Türk yazarla ilgili kitabımız, güzel bir hatıra sonucu ulaştı bana. Bakalım, şimdi mutlu akşamlar ve cümleten keyifli okumalar dilerim..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Agarta - Yeraltı Uygarlıkları
Yazar:
Baskı tarihi:
1978
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Bilim Araştırma Merkezi

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • Sadık Kocak

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%100 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0