Ağda Zamanı

9,0/10  (1 Oy) · 
11 okunma  · 
1 beğeni  · 
594 gösterim
İnci Aral, ilk öyküleri 1977 yılında dergilerde yayımlanmaya başladığında, dil duyarlığı, gözlem gücü ve atmosfer kurma yeteneğiyle okuyucuların ve edebiyat çevrelerinin dikkatini çekti.

Anlattıkları kadın olma durumunun göze pek çarpmayan ayrıntılarıydı. Yazar, kadınları sevgi yükleri ve zayıflıklarıyla ele alırken toplumun kural, gelenek ve bakış açılarını yargılıyor, kimi zaman kadının kadına ettiği eziyeti göz önüne koymaktan da çekinmiyordu, İnci Aral Ağda Zamanı adıyla yayımlanan ilk kitabında topladığı bu öykülerle 1980 Akademi Kitabevi Öykü Başarı Ödülü'nü aldı ve Ağda Zamanı şiiri öyküde dengelemeyi bilen, küçük ayrıntıları büyük bir başarıyla kullanan yeni bir öykücüyü edebiyatımıza kazandırmış oldu.

Günümüz usta öykücü ve romancısı İnci Aral'ın dünden bugüne, birkaç kuşaktır eskimeden okunmasının nedenini anlamak isteyenlerle hâlâ okumamış olanlar için...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  144
 • ISBN:
  9786054764655
 • Yayınevi:
  Kırmızı Kedi Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

seher 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Beklemelerin güzelliğini öğrendim.Yaşanan en güzel şey beklenildiği anın değerine ulaşamaz.Umut yüklüdür,giz dolu güzellikler,heyacan doludur beklemeler.Yaşanan her şeyde belli belirsiz bir düş kırıklığı olması bundandır belki.

Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 11 - Hazıranlarda)Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 11 - Hazıranlarda)
seher 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Herkes kendi yükünü kendi taşımalı.Benim yüküm çok ağırdı.Dayanılmaz olduğunda fırlatıp attım yarı yolda.

Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 7 - Hazıranlarda)Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 7 - Hazıranlarda)
seher 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Günlerdir aksamamışsa yağmur, gün ışığı kirli bir gökyüzünü ağartmayı becerememişse, perdeler yeni bir günün başlangıcına açılmaya direnebilirler. Bir pencerenin güneşe açılması demek değilse sabah, içimizde adını koyamadığımız bir sevinç, yersizliği şaşkınlık uyandıran bir coşku, öyle, çocuksu gelip geçiveren bir taşkınlık değilse nedir?

Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 95 - Kepek)Ağda Zamanı, İnci Aral (Sayfa 95 - Kepek)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız