Ağır Bir Şeyin Fazla Gürültü Çıkarmadan Devrilişi

4,7/10  (3 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
98 gösterim
“İnsan ne zaman ümidini keser, kesebilir, kesmelidir? Bir veda, ceset, ispat, bir kapanış olmadan ümidi kesmek nasıl mümkün olabilir? Yıllar boyu yanımızda olan biri bir gün yok olduğunda, ölmeden, terk etmeden, sadece yok olduğunda insan aklı bunu nasıl kabul eder?
Edemez, diye düşündüm, insan bunu kabul edemez, yavaş yavaş solar, grileşir, kendi gölgesi haline gelir, ama ümit ne kadar cılızlaşsa, insanın artık sadece kendine sakladığı bir sır olarak da kalsa bitmez, kendiyle birlikte sahibini de yok edene kadar sinsice devam eder.”
Özlem Alkan K’nın ilk romanında iki insanı bağlayan ve koparan şeyler, modern ilişkilerin ardındaki tedirginlik, rüyalarda ifade bulan hakikatler ve güvenli yaşamların köşesinde pusu kurmuş bekleyen vahşet var. bir de nereye açıldıkları meçhul kapılar...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2017
 • Sayfa Sayısı:
  312
 • ISBN:
  9786050943009
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Elif Öksüz 
06 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · 5/10 puan

Şimdiye kadar içimi dağlayan çok kitap okudum ama bu kitaptaki "iç dağlama" kısmı nedense beni irite etti. Sanki "bir karakter daha ne kadar acı çekebilir, hatta bu acıyı daha ne kadar mazoşistlik boyutuna getirebilir" sorusu zorlanmış, okurun böğrüne bıçak sokulup çevirdikçe çeviresi gelmiş yazarın. Hızlıca okuyup bitirmeye çalıştım, sonu da nereye bağlandı anlamadığım bir roman okudum.