Ağlama Dolabı

8,6/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
545 gösterim
Bir dakikanızı istirham edeceğim, kıymetli abilerim, ablalarım.
Şu elinizde tutmuş olduğunuz kitap; Sıdıka 2003, Olası Lakırdılukurdular, Sıkılhan’la Diyalog Çabaları adlı başlıklar altında tam elli iki tane öykü içeriyor.
Düzeyli ilişki yaşamak isteyenler, kredi kartı mağdurları, noter tasdikli TV güzelleri, otoyol fahişeleri, sahte şeyhler, iş arayan tetikçiler, dizi ağaları, çocuklarıyla diyalog kurduklarını sanan anne babalar, hırslı ofis insanları, digital musallatlar, internet bağımlıları, kontör ve bonus manyakları, deprem unutkanları, savaş çığırtkanları... Velhasıl türlü çeşitli insan öyküleri, fazla kasmayan, araklanabilir kısa cümleler ve gözü yormayan harflerle anlatılıyor.
Sadece bunları alıp gitmiyorsunuz. Yanında “Ağlama Dolabı” adlı üç öykülük hisli bir set daha veriyoruz. Kapağındaki miki resimlerine aldanıp da “Bu kitap kadın ruhuna hitap etmiyodur, içinde aşk felan yoktur” demeyiniz. Haşarı okurlarının tükenmez kalemle bıyık yapmasından endişelendiği için bilboardlara resmini koydurtmayan fakat aslında yakışıklı bir insan olan yazarın hisli ve derin cümleleri de bulunuyor.
Deneyiniz, memnun kalacaksınız.

Atilla Atalay
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  260
 • ISBN:
  9789750501333
 • Yayınevi:
  İletişim Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
RJ 
23 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir kitabın kapak yazısı içeriğine bu kadar uyabilir ve bir kitap içinde ancak bu kadar çok tarz barındırabilir. Sıkılhan'la Diyalog Çabaları'nda gülmeye alışmışken , Ağlama Dolabı kısmına geldiğinizde afallıyorsunuz. Bir anda bir kasvet çöküyor üstünüze. Sanki çok yakın arkadaşlarınız oturup karşınıza derdini anlatıyor hissine kapılıyorsunuz. Karşılıklı çay içip ,çok üzüldüm ya diyecek raddeye geliyorsunuz. Hepsini olmasa da bir gün mutlaka kitabın son kısmını okuyun. Ama eğer uzun zamandır işsizseniz ve artık inanılmaz kötü hissediyorsanız lütfen İnsan Kalma Alıştırmalarını atlayın..