Ağustos Böcekleri Ağladığında Bir Umuda Yolculuk Hikayesi

8,5/10  (11 Oy) · 
16 okunma  · 
10 beğeni  · 
396 gösterim
Acı dolu geçmişiyle bir adam, şüpheli bir geleceği olan, porselen bir bebeğin vücuduna yerleştirilmiş bir erkek Fatma ve ikisinin, kalplerini iyileştirmek için birlikte çıktıkları yolculuk...

Her şey bir Güney kasabasında, gölgede kalan bir şehir meydanında başlar. Yaşama sevinciyle dolu yedi yaşındaki bir çocuk limon standında hareketli bir iş yürütüyordur. Ancak küçük kızın güzel, sarı elbisesi göğsündeki çirkin yarayı saklayamaz. Yabancıysa bu konuda çok şey biliyordur ancak bildiklerini kendine saklar.

Radyosu gümbürdeyen, sallana sallana köşeyi dönmekte olan, eski püskü ekmek kamyonuysa ikisinin de hayatını değiştirmek üzeredir.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786054688029
 • Orijinal Adı:
  When Crickets Cry
 • Çeviri:
  Özge Burçak Aydınalp
 • Yayınevi:
  Optimum Kitap
 • Kitabın Türü:
Gönül Kitaplığım 
04 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sevginin gücünü anlatan harika bir kitap duygulanarak okudum. Küçük çaresiz bir kızla, geçmişinde ki kötü deneyimlerini silmeye çalışan bir cerrahın hikayesi. En sevdiğim başucu kitaplarımdan.

aleyna kuloğlu 
 15 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

mükemmel bir eser. tam bir umut kaynağı. Emma nın ölmesini istemezdim. reese için herşey bitmiş gibi görünsede öyle olmadığını o da fark ediyor neyseki

Süleyman Gündoğmus 
 02 Haz 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 8/10 puan

Soğukkanlılığı gerektiren mesleklerden bir tanesi olan doktorlukla, duygularımızın egemen olduğu kalbimizin bu kadar yakın ve içiçe oluşu muazzam. Aynı bu güzellikte devam eden kitabın seyri de oldukça sürükleyici. Modern, fantastik ve aşk kitaplarına inat, gerçek yaşama daha yakın bir kurgu var ve bu insanda çok daha sıcak bir his bırakıyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Betül kaplan 
30 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"O öğleden sonra bütün parçalar yerine oturdu ve doktorların insanların daha iyi olmasını sağlayabileceklerini anladım, hatta hayatlarını uzatabilirlerdi ama onları iyileştirip, tamamlayamazlardı. O tamamen başka birşeydi."

Ağustos Böcekleri Ağladığında, Charles MartinAğustos Böcekleri Ağladığında, Charles Martin