Ah Bine-l Aşk 1.

7,7/10  (3 Oy) · 
22 okunma  · 
4 beğeni  · 
980 gösterim
Ah Aşk'a ulaşmak

Sen benim hüzün yanımsın. Güneşin vurmadığı gölgede kalan yanım. Kimselerin bilmediği kendime sakladığım. En çok ayazda kalmış olup da rüzgâra savuramadığım, alıp alıp defalarca sineme sardığım yanımsın. En çok kanayan yarama sarmaya çalıştığımsın. Sardıkça kanayan kanadıkça sardığımsın.

Sen benim hüzün yanımsın. Her doğan günle bir kez daha ümidimi yıkan tarafımsın. Olmadı olmayacak dedirten hain düşmanımsın. Ah çıksa gelse şimdi, diyecek kadar kendimi kaptırdığım saflığımsın. Çıksa ve gelse, alsa ve götürse, diye çırpan kanadımsın. Ve her defasında kendime kırk kez söyleyip kırk kez yanıldığımsın.

Sen benim hüzün yanımsın. Söküp atamadığım umut çiçeklerini gömdüğüm toprağımsın. Bahar gelir yeşerir diye yağmur, çamur, kar kış demeden suladığımsın. Olur da bir gün açarsın diye beklediğim sevdamsın. Sevda çiçekleri açar mı bilinmez ama umuduna umudumu bağladığımsın. Sen benim hüzün yanımsın. Dar vakitte bulup tez zamandaki kaybımsın. ?Ne olur kal benimle? dedirtecek kadar yalvardığımsın. ?Sensiz hayatı istemiyorum? diyecek kadar uçurumdan kendimi attığımsın. Geceyle gündüzümü, yanlışla doğrumu karıştıran arafımsın. Sahi sen benim soldan soldan vuran yanımsın.

Sen benim hüzün yanımsın. Sensizken anlamını yitirdiğim hayatımsın. Bütün kelimelerime yüklediğim anlamsın. ?Sen? diye başlayıp da bitiremediğim üç noktamsın. ?Sen, sen ille de sen? diye durup durupnefes aldığımsın. ?Sen varsan ben varım? dedirtecek kadar kendimi hiçe saydığımsın. Kaderi kaderime yazılsın diye her gün Yaratıcıya yalvardığımsın. Aklımda, yüreğimde ve duamda olansın.

Sen benim hüzün yanımsın. Bakışına hasret kaldığım, sesine özlemle bağlandığımsın. Özlemim, hasretim, bakmaya doyamadığımsın. Bahtıma doğanımsın. Olmazsa olmazımsın. Nefretim, öfkem, kinim, sevincim, umudum, düşüm, rüyam, hayalim ama en çok ağlatan, en çok da kanatansın. Sen tarifi imkansız aşkımsın. Cansın. Candasın?
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  112
 • ISBN:
  9756636268
 • Yayınevi:
  Türdav
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 4 Alıntı

''..Kaç dil bildiğin değildir önemli olan
Gönül dili bilmektir insanı değerli kılan...''

Ah Bine-l Aşk 1., Yusuf DumanAh Bine-l Aşk 1., Yusuf Duman
Suskun/ca 
17 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Derdin ne olursa olsun, bir abdest al nefes gibi. Ve bir seccade ser odanın bir köşesine otur ve ağla, dilersen hiç konuşma. O,seni ve dertlerini senden daha iyi biliyor unutma. Yitirdiğin ne varsa, bir bakarsın yağmurlu bir gecede yada bir bahar sabahında karşına çıkmış. Bil ki! Güzellikler de vardır bu hayatta gel git'lerin olmadığı bir hayat düşünülemez. Hüzün olgunlaştırır, kaybetmek sabrı öğretir. Zaman bir şeyler alır götürür senden tutamazsın. Bazen de hayatın getirdiklerinden kaçmak istersin, ama kaçamazsın. Böyledir hayat, bir türlü anlayamazsın ve bir gerçek vardır acıyı tatmadan mutluluğu tadamazsın.

Ah Bine-l Aşk 1., Yusuf Duman (Sayfa 18)Ah Bine-l Aşk 1., Yusuf Duman (Sayfa 18)

Çıksa ve gelse, alsa ve götürse, diye çırpan kanadımsın. Ve her defasında kendime kırk kez söyleyip kırk kez yanıldığımsın.

Ah Bine-l Aşk 1., Yusuf DumanAh Bine-l Aşk 1., Yusuf Duman
volkan şentürk 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Durup dinlediğim sessizliğindi önce, incinmiş yanlarından tanımıştım seni, içim yanmıştı..Sözcüklerine bağladım tebessümü yar. Yürünesi yollar kapanası olduğunda, kanadı yitik turnalar gördüm rüyamda. Korkular sobeledi ömrümü çıkmazlarda. Akordu bozuldu ömrümün, ellerimi cebime koydum..

Ah Bine-l Aşk 1., Yusuf DumanAh Bine-l Aşk 1., Yusuf Duman